Popotniški forum

Vize za Tajsko, Kambodžo, Laos in Vietnam

Dodan 05.01.14 @18:16:34
gremoposvoje | Gost | odg. 05.01.2014 @18:16 Prijavi neprimeren komentar

Odpravljam se na krožno potovanje po Tajski, Kambodži, Laosu in Vietnamu za 6 tednov. Zanima me, kakšno pot priporočate, da je čim manj prehodov meje in kako si je najboljše urediti vize? So vize potrebne, se jih da dobiti na meji, morda kje na poti?

Na spletni strani Ministrstva sem gledal, pa informacije niso kaj dosti uporabne.

Hvala!

Klara | Gost | odg. 05.01.2014 @19:59 Prijavi neprimeren komentar

Živjo

Jaz in fant sva bila september in pol oktobra po točno tej poti - mesec in pol. Šla sva po poti Tajska-Kambodža-Vietnam-Laos.

Za Tajsko ne rabiš vize če nisi tam več kot 14 dni.

Za Kambodžo jo dobiš na meji, a to so malo pizdarije na meji ker te hočjo okrog prinest iz vseh strani in ti namesto 20 dolarjev zaračunat 40 dolarjev. Moraš rečt da boš šel SAM čez mejo in pika. (če se ti da pričkat seveda)

Za Vietnam rabiš vizo, naredila sva jo v Sihanoukvillu za 60 dollarjev oz tam nekje. Cene variirajo ampak težko boš našel kaj bolj ugodnega.

Za Laos prav tako rabiš vizo, dobiš jo ob vstopu v državo.

Moje bistvo (sploh če letiš v Bangkok) ne urejaj viz doma ampak vse na poti ker je čisto uizi. Če boš gledal na vsak dolar, kot sva midva, se boš mogu malo skregat pa spraševat okol drugač pa sploh no problem

Če te še kaj zanima napiši, potovanje je bilo meni res top shiiit

aja pa še moj blog lahko pogledaš:  curryandlove.blogspot.com

(samo pojdi malo bolj nazaj v zgodovino

gremoposvoje | Gost | odg. 05.01.2014 @22:18 Prijavi neprimeren komentar

Klara, hvala za vse informacije! Kot sem gledal okoli, so bili povsod le naslovi, kje se da dobiti vize, tako da sem prav vesel, da si napisala, da se jih da dobiti "v živo" na meji. Pa upam, da se bo še kdo hotel kregati na busu, da ne bom sam

Pogledal sem si tudi tvoj blog in sem zdaj čisto lačen Videti je, da sta se imela luštno! A je bilo septembra precej dežja? Jaz računam, da ga zdaj ne bom imel, da bo bolj toplo in suho.

Vajino pot sem približno dojel iz bloga, sploh začetek. Na koncu pa že nisem več dobro sledil, najbrž ni vse napisano. Kaj sta vse obiskala, mi napišeš če ti ni pretežko? Sploh mi zaključek ni jasen. Sta imela tudi kakšen notranji let?

Se ti 6 tednov zdi dovolj, preveč, premalo? Sta hitela?

Kaj sta pa imela to z očmi?

Hvala!!

Klara | Gost | odg. 05.01.2014 @23:01 Prijavi neprimeren komentar

Ja ja, lačen sej boš videl da tam ne boš lačen. Mogoče malo šnopca s sabo pa ga rukn sem pa tja za preventivo

Glede vremena sva imela malo smole v Kambodži drugje pa povsod lepo in brez dežja. Ampak tudi ko je bil dež, če si videl, sva dala anorake gor pa pač bla malo mokra. Sej je toplo, tam dežja ne jemljejo ravno tako kot pri nas ko se zapreš v hišo pa pod kovter, ker kar paše v vročini

Tole je pa grob oris poti:

let v Bangkok, tam dve noči. potem z busom v Kambodžo -> Siem Reap - Battambang - Phnom Penh - Sihanoukville

Kambodža je bla naprimer men skoraj najljubša izmed šterih (bojuje se za vodstvo z Vietnamom) Mislim da sva bla vse skupaj ene 10 dni. Pa če greš v Sihanoukville ima tam en slovenec svoj bar, prov s slovenskimi zastavami in to Kar fino. Aja pa nujno si pojdi pogledat v Phnom Pehnu zapor iz časov Khmer Rouga. Angkor Wat sva v enem dnevu prekolesarila. Začela sva mislim da ob petih zjutraj in končala ob sedmih zvečer AMAZING

Potem v Vietnam -> Ho Chi Minh - Nha Trang - Hoi An - Da nang - Hanoi - Sapa

Vietnam je kar razvlečen zato sva ponoči potovala z spalnimi busi podnevi ogledovala Časovno sva bila tam nekje 12 dni se mi zdi, res je veliko za videt tako da sva imela kar konkreten tempo in utrujenost je bila prisotna. Vmes sva tudi couchsurfala in je blo super

V Laos - Luang Prabang - Vientianne - Vang Vieng

Tu sva ubrala najbolj nelogično pot, ker sva se vrnila iz glavnega mesta nazaj v Vang Vieng. Najprej sva ga mislila izpustit, ker je tako komercjalen in slišala sva toliko štorij o drogah itd. Pa še kot si videl sva  v Vietnamu oba imela infekcijo očesa, ki se je sicer pozdravila z antibiotiki ampak sva bila malo utrujena. No na koncu se je izkazalo da je Vang Vieng en velik top shit in sva mela res time of our life tam. Vse kar boš mogoče prebral o tem mestu, ni več tako. Je res na izi, vsi prijazni in pa presenetljivo - najbolj poceni mesto v katerem sva bila v Laosu. Zagotovo boš spoznal koga ki je mislil ostat dva dni pa je že en mesec tam aja pa Laos sva si vzela res na izi. Lazy Laos in je res pasalo

Potem pa na Tajskem -> Chang Mai - Sukhotai - Bangkok

V Bangkok se nama je malo mudilo, ker sva hotla na weekend market in res je hud, tako da priporočam! Pol sva pa zadnje dni delala absolutno nič v Bangkoku in čakala da greva domov in pridno jedla pad thai in vse ostale poslastice Aja pa v Chang Maiju imaš možnost božat tigre. Malo nabita cena, malo so bogi in zelo je turistično ampak saj veš-si pa božal tigra

Tako, 6 tedno absolutno premalo a dovolj da vidiš glavne stvari. Kot sem napisala sva v Vietnamu res hitela, šla tudi na križarjenje v Halong Bay (to skor moraš prek agencije drugače ne moreš videt) pa v Sapi na dvodnevni trekking. A po drugi strani sva v Laosu bolj na izi in ga tudi veliko manj videla. Nekateri izpustijo kakšno državo, nekateri letijo vmes (midva nisva). Pač kakor ti paše, moraš videt kaj so tvoje prioritete

Tako, razpisala sem se, če pa še kaj rabiš pa rade volje delim s tabo.

bkk | Gost | odg. 06.01.2014 @10:19 Prijavi neprimeren komentar

viza za kambodzo stane 20 dolarjev. velja en mesec. jaz sem potoval iz Saigona preko mejnega prehoda BAVET v Siem Reap. ze na busu stevardesa pobere potne liste in zahteva 25 dolarjev. jaz ji ga nisem dal in sem ji rekel da hocem osebno govorit z Imigration oficerji. po krajsem tolmacenju me je pustila na miru. edini na busu sem potem sam urejal vizo. gres do okenca za izdajo viz in jim das potni list, formular in 20 dolarjev v potnem listu. ne cakat z denarjem, ker bo na koncu lahko cena drugacna od 20 dolarjev. na busu ti vzamejo 5 dolarjev po osebi zato, da samo predajo potne liste. je pa folk placeval razlicne cene viz, od 22, 25, 27 dolarjev ko sem se pogovarjal z popotniki na drugih mejnih prehodih. je pa res da te imigration oficerji ne gledajo ravno lepo ko prides sam po vizo ker potem ni dodatka k placi. 

bkk | Gost | odg. 06.01.2014 @10:25 Prijavi neprimeren komentar

po novem se za tajsko dobi vstop do 30 dni tako po zraku kot po kopnem.

prej je bilo po kopnem 14 dni.

ne komplicirajo nic, dobis stempl in potem je tvoja odgovornost da se spokas iz drzave v 30 dneh od dneva prihoda naprej.

gremoposvoje | Gost | odg. 06.01.2014 @11:47 Prijavi neprimeren komentar

Klara in bkk, hvala za info! Vize torej nobene ne bom od tukaj rihtal, edino za Vietnam si jo uredim ali po pošti ali pa na Tajskem. Ali je bilo treba par dni počakat ali je bila takoj?

Klara, super opis poti, si bom malo bolj pogledal na zemljevidu in videl, če bom kakšen kombi zamenjal za let, da prihranim na času. Sem namreč tudi sam mislil kakšen del poti odlenariti - nekako bi poskusil izpustiti sever Tajske, ker sem že bil (in božal tigre), tako da bi namesto tega malo polenaril na kakšnem otočku z veliko pad thai-ja in masažami.

A potem so dol bolj dolarji v veljavi kot evro? Kaj ste pa imeli sabo, dolarje, evre, potevalne čeke, BA kartico? Koliko vaju je pa potovanje prišlo, da vem vsaj približno?

gremoposvoje | Gost | odg. 06.01.2014 @11:48 Prijavi neprimeren komentar

Aja, še to sem mislil vprašati - nekje sem prebral, da je treba za vizo za Vietnam neke kopije prihodkov imeti ozrima določeno količino denarja s sabo. Ali sta kje na poti doživela kakšno tako vprašanje? Hvala!

Klara | Gost | odg. 06.01.2014 @12:50 Prijavi neprimeren komentar

Viza za Vietnam je bila urejena še isti dan v Kambodži

http://www.travellerspoint.com/member_map.cfm#/tripid/601431

Tukaj sem zrisala pot pa lahko pogledaš.

Dolarji v Kambodži so v uporabi kot njihov denar medtem ko Vietnam, Laos in Tajska v lokalni valuti. Torej evre sva menjala v dolarje in potem naprej v lokalne valute. Ko je zmanjkalo pa bankomati (Viza elektron in maestro)

Cena potovanja s karto 1500eur/osebo. S tem da sva na koncu v bangkoku imela shop till you drop

Klara | Gost | odg. 06.01.2014 @12:51 Prijavi neprimeren komentar

aja pa za vietnamsko vizo nobenih potrdil - potni list, slika in dolarji

gremoposvoje | Gost | odg. 06.01.2014 @13:41 Prijavi neprimeren komentar

haha, tale shop till you drop me je nasmejal A je Tajska cenovno najbolj ugodna ali samo zaradi količine prtljage? Ti je za kakšno stvar žal, ki je nisi že na poti kupila?

Hvala tudi za info o denarju, grem torej po dolarje že v Sloveniji.

mare | Gost | odg. 06.01.2014 @15:52 Prijavi neprimeren komentar

Ali je bil kdo na trekingu v Sapi konec januarja, kakšno vreme ja takrat tam, temperature? 

Klara | Gost | odg. 06.01.2014 @22:34 Prijavi neprimeren komentar

Ne ni cenovno najbolj ugodna, se pa da zelo poceni in hude stvari za oblečt dobit

Cenovno od najcenejše do najdražje: Kambodža - Vietnam - Laos - Tajska

Žal mi je da si nisem naredila večje zaloge ribje omake To je pa tudi to.

bkk | Gost | odg. 07.01.2014 @08:22 Prijavi neprimeren komentar

Trenutno je v kambodzi menjalni tecaj 1 dolar = 4000 rialov. v kambodzi se placuje z dolarji, ceniki so v dolarjih, prevozi v dolarjih, hrana v dolarjih. vse cene so na okroglo tako da se ne ukvarjajo z 3570, 1490, vse je 1000, 2000, 3000 itd. 25 dolarskih centov ti vrnejo z 1000 riali, 50 centov z 2000 riali. ni ti potrebno menjat dolarjev. 3 dnevna karta za ANGKOR je 40 dolarjev, rentanje kolesa 2 dolarja, toceno pivo 0,50 dolarja oziroma 1 dolar v bolj fensi baru. Dorm je od enega dolarja naprej. ce dobis kaj njihovega lokalnega denarja nazaj ga je najbolje cimprej porabit v kombinaciji z dolarji. DOLAR je v Kambodzi vladar. in ko zapuscas drzavo imas se najmanj problemov z ostankom lokalne valute. na bankomatih dobis 100 dolarske bankovce. 

bkk | Gost | odg. 07.01.2014 @08:33 Prijavi neprimeren komentar

JV AZIJA temelji na dolarju, evro je dokaj nehvalezna valuta. ker ti znajo ceno samo spremenit iz dolarja v evro. 10 dolarjev je potem 10 evrov.

vizo za vietnam lahko dobis v bkk v enem dnevu, zjutraj odas papirje, ponavadi med 9 - 11 in prides iskat okrog 15 ure. to je najdrazja varianta. ceneje je ce pocakas tri dni. viza se placa v bahtih ali dolarjih. precekiraj njihovo spletno stran. tam pise vse kaj rabis za izdajo vize.

na vietnamski ambasadi ni guzve. je pa velika gneca na myanmarski.

gremoposvoje | Gost | odg. 08.01.2014 @15:59 Prijavi neprimeren komentar

Klara in bkk, hvala za vse informacije!

Ravno danes sem dobil naročeni Lonely Planet, tako da se že neizmerno veselim!

B. | Gost | odg. 11.01.2014 @14:44 Prijavi neprimeren komentar

Ciao! Tudi jaz sem za taksno turo, vendar bi bila vesela druzbe Si za druzbo sopotnika oz. sopotnice ali si bolj za "samotarsko" potovanje?

Zu | Gost | odg. 11.01.2014 @18:04 Prijavi neprimeren komentar

Te države so in že 30 let dolgcajtttttt odkrivat kaj seveda ne

supermarket turizem to mi divi,.

Biker | Gost | odg. 13.01.2014 @07:27 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni

Preveril bi samo, če slučajno rabiš vizo za Tajsko, če priletiš iz Malezije? Verjetno ne, ampk človek nikoli ne ve.

Hvala

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.