Popotniški forum

Kuba- lasta režija

Dodan 07.03.14 @11:54:54
Jaka | Gost | odg. 07.03.2014 @11:54 Prijavi neprimeren komentar

Tema, ki je bila že precej predebatirana, ampak vse eno.

Kako je s potovanjem po Kubi v lastni režiji? S punco bi šla dol, in potem kake 15-18 dni sama potovala po državi. Kake so cene prenočišč, hrane in javnih prevozov?

Jaka

Nahrbtnik | Gost | odg. 11.03.2014 @08:34 Prijavi neprimeren komentar

Cene prenočišč (Casa) so okoli 15$ za dvoposteljno sobo. Nekje več, nekje manj.  Z zajtrkom seveda.

Za potovanje po državi si najbolj mobilen in neodvisen, če rentaš avto. Kot sem videl so busi dobri, nisva pa jih uporabljala.

Prehranjevanje ni drago, je pa odvisno od tega ali bosta jedla 'na ulici' ali po restavracijah. Vedno priporočam restavracije. Lani poleti je veljalo za Havano opozorilo zaradi povečanja primerov Kolere..

Pa tole si preberi: 

http://nahrbtnik.blogspot.com/2013/06/gremo-na-kubo.html

biba | Gost | odg. 15.03.2014 @16:36 Prijavi neprimeren komentar

Kar se prevoza tiče je najbolje rentati avto - si neodvisen in greš kamor želiš. Avtobusne relacije (avtobusi za turiste so Viazul) kar drage + moraš si vzeti čas za potovanje...
Ješ lahko na ulici, v restavracijah ali pa kar v casah, cenovno je približno kot v restavracijah, okusno pa po mojem mnenju bolj (karkoli ti pripravijo).

jolly | Gost | odg. 25.03.2014 @18:38 Prijavi neprimeren komentar

Prodam letalsko karto za Kubo za 595 evrov (Air France), 7. 5. do 21. 5. 2014, sa zaradi nove službe ne morem oditi na potovanje. Leti se iz Benetk, prestopa v Parizu (čaka se samo 2 uri na letališču), pristane se v Havani. Nazaj enako. Plačala sem posebej tudi riziko odpovedi in plačam tudi spremembo podatkov. Rizika in spremembe imena pokrijem jaz. Kogar zanima: nina.kladnik@gmail.com.

Uporabnik | Gost | odg. 12.05.2014 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

V oktobru potujemo v Srednjo Ameriko. Vmes bomo tudi en teden na Kubi. Mi zna kdo svetovati, kaj se splača v tem časovnem okviru na Kubi ogledati?

LP

Guajiro | Gost | odg. 12.05.2014 @22:07 Prijavi neprimeren komentar

V 1 tednu? Nekaj dni v Havani, enodnevni izlet v Vinales in morda dvodnevni skok do Cienfuegosa in Trinidada. Z rentanim avtom. Več ne bo šlo.

Uporabnik | Gost | odg. 13.05.2014 @08:01 Prijavi neprimeren komentar

Hvala za odgovor!

Imam pa še vprašanje v zvezi s transportom. Iz Evrope imamo namen pristati v Miami-ju. Ugotavljam, da je kar problem priti iz ZDA na Kubo. Direktnega leta (zaradi politike ZDA) sploh ni. Obstaja kar nekaj posrednih letov s Cayman airlines ampak so cene zelo zasoljene. Pozna mogoče kdo kakšno stran kjer bi se dalo najti poceni lete med ZDA in Kubo?

LP

nina potuje | Gost | odg. 13.05.2014 @10:34 Prijavi neprimeren komentar

Nahrbtnik - mene samo zanima, kako je s tem rentanjem oz. bolj, kako je s samo vožnjo... se da znajti tudi brez spanščine? Baje oznak niti ni ne vem kliko? Tnx

Guajiro | Gost | odg. 13.05.2014 @17:30 Prijavi neprimeren komentar

Letov ZDA-Kuba, ki bi jih ponujali publiki, ni (dnevno leti sicer kak ducat avionov med Miamijem in Havano, ampak so le za emigrante in druge izbrance). Najbolj tipične variante (ki jih uporabljajo ameriški turisti) so preko Bahamov (Nassau), Cancuna in Kanade (Montreal, Toronto), eventuelno tudi Paname. Če nimate kakšnih konkretnih planov v ZDA, priporočam, da se jim preprosto izognete, ker bo ceneje. Letite direktno na Kubo, ali - če je to del itinerarja - iz kakšne druge latinskoameriške države.

Uporabnik | Gost | odg. 20.05.2014 @08:58 Prijavi neprimeren komentar

Guajiro, ker imam še nekaj vprašanj v zvezi s Kubo bi te prosil, da me kontaktiraš na email: tamrac_digital@hotmail.com

Hvala in lep pozdrav

mncjdjd | Gost | odg. 20.05.2014 @10:18 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

tudi sam sem prepotoval nekaj Kube ( FEBRUAR 2013). Za vse ,ki vam bo prišla informacija prav, naj priporočim nekaj cas, v katerih sem bival in sem bil več kot zadovoljen:

1. HAVANA

CASA YOVI Y JORGESOLEDAD NO. 161, ENTRE SAN LAZARO Y JOVELLAR,TEL. ŠT. 5378781127, MAIL: yovijorge@yahoo.es

Kasa je na izredno dobri lokaciji za raziskovanje starega dela Havane. Sobe lepe, čiste. Pridejo vas tudi iskat na letališče.

2.CIENFUEGOS

CASA SARITA ORTIZ SANTANA, AVE 54, 5317e/ 53y55, cienfuegosTEL.ŠT. 5343512394

Prisrčna starejša gospa, na voljo je ena soba  - možnost 4 ležišč. Odlična hrana.

3.TRINIDAD

CASA RENE Y MARYJULIO ANTONIO MELLA STREET( OLD NAME GUASIMA) 355,

TEL.ŠT. 5341998512

MAIL: reneymarytdad@yahoo.es

Odlična lokacija, 2 min peš do samega centra. Na voljo je cel apartma z dvema sobama, hrana - postrežba več kot na nivoju. Govorijo angleško.

4. VINALES

CASA MILEISY Y AMELIA

CALLE SERGIO DOPICO NO. 13, TEL. ŠT. 53048793171

MAIL: exinidia@princesa.pri.sld.cu

Lastnica govori angleško. Zelo prijazna in ustrežljiva družina.

Cenovno pa:

1.Havana : 4 osebe - 2 sobi - 4x zajtrk, 50CUC na dan

2.Cienfuegos: 4 osebe 1 soba - 4xzajtrk in 4x večerja. 60CUC na dan

3.Trinidad: 4 osebe- 2 sobi - 4x zajtrk in 4x večerja, 60CUC na dan

4. Vinales: 4 osebe - 1 soba - 4x zajtrk, 30CUC na dan

Definitivno se je pri cenah  treba pogajat.

Pa še to,preverjeno... nokia navigacija deluje....

Lep pozdrav

Uporabnik | Gost | odg. 20.05.2014 @12:03 Prijavi neprimeren komentar

mncjdjd najlepša hvala za posredovane informacije! Bo še kako prav prišlo.

LP

Dasas | Gost | odg. 08.03.2015 @12:42 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

Ker planiramo letos na Cubo bi te poprosila za tvoj mail, ali pa če mi se javiš na moj mail: dasa.surkov@gmail.com  saj imam kar nekaj vprašanj povezanih s Cubo.

Lp

Dasa

jani | Gost | odg. 20.03.2015 @09:28 Prijavi neprimeren komentar

Rent a car je drag. Drugače pa avtobus. Železnico odsvetujem. Prenočišča od 15 CUC do 25 Cuc za sobo. Za potovanje si moraš vzeti čas saj je Kuba kar dolga dežela (1200 km). Je pa še opcija,da greš npr. z avijonom iz Havane do Santiaga de Cuba ali Baracoe. Potem pa se vračaš nazaj z avtobusom proti Havani.

Tona | Gost | odg. 22.03.2015 @18:32 Prijavi neprimeren komentar

mene pa konkretno zanima, kaj to pomeni drago oz. koliko je v bistvu dnevni najem avta v mesecu oktobru ali v novembru????

PA še vprašanje, KAkšne so vaše izkušnje glede najema, je to od doma ali na licu mesta v Havani? Thx

maruša | Gost | odg. 24.03.2015 @19:18 Prijavi neprimeren komentar

v juliju '14 je bila cena cca 70 € na dan, za oktober ne vem; mogoče se takrat da dobit tudi kaj na licu mesta, v sezoni pa je to kar malo težje. 

Kubanka | Gost | odg. 09.08.2017 @13:26 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Moja izkušnja potovanja po Kubi je bila zelo dobra. Potovala sem sama, tako da me je prišlo malo dražje. Ljudje so načeloma zelo prijazni, odprti, malo me je zmotilo, da se je precej vrtelo okoli denarja. Je pa Kuba za doživeti vsekakor, zelo posebna!
Naokoli sem potovala z avtobusi (Viazul), prenočišča pa sem iskala šele na licu mesta - ponavadi kar na avtobusni postaji, kjer te zasujejo ponudniki prenočišč, nekaj pa sem dobila priporočil od ljudi, pri katerih sem sama prenočevala. Plačevala sem pa po 15-20 na noč, v Havani na začetku 25 na noč.
Jedla sem po večini kar na ulici, malo tudi v poceni restavracijah.

Kuba je precej draga, vstopnina v muzeje je za turiste in Kubance drugačna, prenočišča so zelo draga (res pa je, da vanje vložijo vse, kar imajo, in da so to zares na nivoju, velikokrat veliko boljši standard, kot ga imajo sami zase).

Če bi komu prišlo prav, dajem nekaj cas kot priporočilo, dajem samo tiste, kjer mi je bilo zares všeč, kar pri meni pomeni, da so bili gostitelji zares gostoljubni in prijazni in jim ni šlo le za denar.

BARACOA:
Ileana in Guillermo (100m od centra, oba zelo prijazna in povh je hrana tu zares odlična!; naslov: Flor Crombet #216): +53 21 64 3010, +53 53193913; kbrocardt.gtm@infomed.sld.cu
Gospa Ileana mi je dala kontakte potem še za Trinidad in bila zares prijazna.

TRINIDAD:
Hostal Don Pancho (gospa Kenia Duardo Ramirez, hostel je morda malce bolj oddaljen od centra, kakih 10 minut hoje: naslov: Anastacio Cardenes #353): +53 58191433, hostaldonpancho2016@gmail.com, FB: Hostal Don Pancho
Tu sta bili pa tako Kenia kot njena mama izjemno gostoljubni, hrana tudi odlična.

Hostal Mi Osi - tu naj bi prespala, pa so imeli hotel ravno v gradnji, a par izjemno izjemno prijazen, mi je bilo kar žal, da nisem mogla biti tam; gospod Miguel mi je razložil vse, kaj naj si ogledam v mestu, dal razne napotke, celo malo darilce sta podarila, in preden sem šla iz mesta, sem morala še njima reči adijo in si ogledati njun hostel v delu; zares priporočam, hostel je zraven centra; naslov: Miguel Calzada #133; +53 41994240, +53 58071644; hostalmiosi133@nauta.cu, hostalmiosi133@gmail.com

CIENFUEGOS: gospa Maria je cuker od človeka
Hostal Almary (hostel je zraven centra, naslov: Ave 52 #2325): + 53 43513818, +53 55191108 - zelo priporočam.

SANTA CLARA
Hostal El Teide (gospod Benito je Španec, ki že dolgo živi na Kubi in je udi izjemno prijazen in super oseba!): naslov: Union 278, +53 42299696, +53 54284670, benitoplasencia@nauta.cu paola6@nauta.cu FB: Hostal El Teide

MATANZAS:
Hostal Andares (lastnica je zobozdravnica, zelo prijazna in prijetna za pogovor): Calle 174 #28003, +53 45292394, +53 53658555, yordanispd24@nauta.cu

HAVANA:
Yanin in Nelson (zelo blizu centra, ločen vhod, Havana Vieja), naslov: Aguacate #109, +53 78631207, +53 52922615, marthab@infomed.sld.cu

Če pa imate družino, pa je bil zelo prijazen tudi gospod Alberto, le da sem bila sama in to zame ni prišlo v poštev:
Alberto y Maylin: Habana Vieja, naslov: San Juan de Dios #162, +53 78601358, +53 52686402, albertomaylincuba@nauta.cu

Drugače pa je Kuba fletna izkušnja, morda je tu solo travellerju malo teže oz bolje rečeno malo drugače. Zanimivo je, da se otroci igrajo zunaj, ljudje ogromno časa preživijo na ulici. So odprti in se zelo radi pogovarjajo. Plače so izjemno izjemno nizke, ljudje se sicer ne pritožujejo, povejo, da imajo zastonj šolstvo in zdravstvo in da živijo v paradizu, ker si pomagajo med seboj. V glavnem, Kuba je zares za doživeti!

Priporočam pa, da ko boste menjali denar (menjava možna le na Kubi), da na letališču zamenjate le za taksi, potem pa več v mestu, kjer imajo mnogo boljši tečaj. Ko boste menjali, priporočam, da poleg te valute CUC zamenjate nekaj denarja tudi v CUP, ker se da sadje in nekaj hrane na tržnici dobiti zares poceni s kubanskimi pesoti (CUP). Včasih je res pametno imeti tudi ta denar, je pa res, da odvisno, kako potujete.

Lp!

Djoty | Gost | odg. 22.08.2017 @09:45 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, 

mene pa zanima, če je pri sklenitvi turističnega zavarovanja za Kubo kakšen pogoj glede višine kritja zavarovanja pri pridobitvi vize? Zasledila sem na Ars longi, da je potrebno zavarovanje za najmanj 30.000 €. Je to res?

Lp

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.