Popotniški forum

April - NZ VIZA

Dodan 07.04.14 @15:12:05
Jan | Gost | odg. 09.04.2014 @14:26 Prijavi neprimeren komentar

Koncal sem aplication v slabihph 13min, in ze vceraj sem imem decision: approved! veliko srece tudi ostalim!

jani | Gost | odg. 09.04.2014 @14:53 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem padel skoz, jezen tako, da ni besed. Čestitke vsem, upam, da boste uživali.

malina | Gost | odg. 09.04.2014 @16:20 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem ful hitela, s plačilom vred približno 11 min. To je postalo noro, lansko leto so baje pošle v pol ure. Res bi rabili dvojno število mest. Sem čakala na mail, ampak sem zdajle opazila da imam napisano approved! Komaj čakam da grem nazaj!

Childofposeidon | Gost | odg. 09.04.2014 @18:09 Prijavi neprimeren komentar

Oj, Žeevjo, hello , zdravo ..

tkole stvar je taka da js sm vizo tut dobu za nz in sm veseu k avtobus.. sm tko k je maja šu prej na nemško in vse zrihtu .. drgač pa js grem dol septembra pa če gre še kdo tko nekak bi se lah skupi zmenl.. da se saj krajšamo potovalni čas do dol ... in sej veste več glav več ve

če je kdo zainteresiran nej mi javi na mejl !!

lukadobr@gmail.com

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @18:58 Prijavi neprimeren komentar

NZ je taka beda da večje ni. Slab javni prevoz, slaba infrastruktura, trapasto vreme, slabe plače, ogromna konkurenca s strani indijcev.

A ni škoda denarja že za letalsko karto? Vam povem iz izkušenj da je boljša izbira kaka Nemčija, Avstrija. 

Da ne omenjam njihove angleščine, kjer te ne razumejo nič če nimaš njihovega kivi naglasa.

Če mislite da je NZ. obljubljena dežela je prekleto daleč od resnice. Samo premislite ali se vam res splača tja. Delo boste najverjetneje dobili samo in samo na kaki kmetiji, mogoče če bo sreča kakšno fizižno v mestu.

Auckland in Wellington sta katastrofa, vse ostalo je pa en velik pašnik.

Pa lep pozdrav:

Luka

5ra | Gost | odg. 09.04.2014 @20:38 Prijavi neprimeren komentar

Juhuuu...nekdo nam je fouš sj kdo je pa reku,da  gremo tja živet za skos in z namenom da gremo zaslužit..noben! Gremo uživat in spoznavat kulturo, izboljšat jezik in dobit nove drugačne izkušnje v življenju.

Kot sem brala, pravijo da pred oktobrom ni fore da se gre dol, ker ni nobene sezone in je težje kaj najdt za delat. Jst imam namen iti konec septembra, začetek oktobra...

karte pa glejte preko expedia.br (brazilska stran)..so ugodne iz munchna za okoli 650€ enosmerna. razn če kdo ve še kje kakšno boljšo varianto, naj plis sporoči! 

Hvala in imejte se veseloooo

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @20:55 Prijavi neprimeren komentar

Zakaj pa bi bil fovš če pa sem bil na isto varianto tam? Pa v NZ ni ničesar nobene kulture, nič. Auckland in Wellington potem pa pašniki. 

Ne grem v NZ. pa če dobim karto zastonj. 

Rusija in Europa sta veliko bolj raznoliki in zanimivi...Da Azije ne omenjam.

V Novi Zelandiji je pa že folk zamorjen...Edino tujci da so ok za debato

L.p.

Luka

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @20:57 Prijavi neprimeren komentar

Aja pa podrobno preberite forum od NZ. Boste kaj kmalu ugotovili zakaj se američani in angleži radi selijo nazaj.

t88 | Gost | odg. 09.04.2014 @21:24 Prijavi neprimeren komentar

Ej Luka, a se nisi nekaj postov nazaj pritoževal, da ne moreš rešit sheme, pa da te ne spusti not, pa da si izgubil upanje? Ali je bil to nekdo drug?

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @21:41 Prijavi neprimeren komentar

Sem izkoristil WHV vizo. Če bi sam prebiral takšne poste bi bil malce bolj zadržan do NZ. Tako je bila pa evforija. 

Službe, normalne je prekleto težko, če ne že nemogoče dobiti lahko pa se dobi v kmetijstvu. 

smbu | Gost | odg. 09.04.2014 @22:34 Prijavi neprimeren komentar

Luka (pa mislim da uporablja še druge nicke) že nekaj časa šinfa prot NZ. Če se mu na tak način zdi pametno zabijati čas me ne čudi, da se pritožuje čez NZ. Pa sploh ni edini, tudi na enz.org forumu se najdejo taki. Naj vas ne prestraši preveč, z NZ ni nič narobe, tako kot povsod, pa za lenuhe dela ni.

Vreme - kakor za koga, jaz imam raje malo dežja vsak dan kot pa ljubljanske pol leta megle in pol leta vročine.

Če greš v Christchurch se da dobit marsikatero delo, ne samo v sadjarstvu. Drugje pa odvisno koliko si kvalificiran, s FDV in izkušnjami prek študenta kaj veliko šans res nimaš, vendar kjer je volja (in dobro zannje angleščine) je pot!

Lia | Gost | odg. 09.04.2014 @22:35 Prijavi neprimeren komentar

@Luka: Jaz pa menim, da nimamo kaj izgubit, če gremo.. Verjetno še nihče od nas ni bil nikoli na NZ in bi šli radi v vsakem primeru 1x tja. Če ne bi blo možnosti prek WHV, pa kot turisti. Saj zase lahko to trdim, ker pač rada potujem. In tut če bi šla kot turistka tja, bi mogla seveda kupt letalsko karto. Tko se je pa pač ponudla priložnost, da bi pa še kej delala tm a ne.. Če mi bo pa res tooolk bedno, kukr ti praviš, si bom pa pač ogledala samo NZ (in še mal Avstralije, k je glih zraven haha) in lepo odšla domov

Lia | Gost | odg. 09.04.2014 @22:38 Prijavi neprimeren komentar

@Luka: Jaz pa menim, da nimamo kaj izgubit, če gremo.. Verjetno še nihče od nas ni bil nikoli na NZ in bi šli radi v vsakem primeru 1x tja. Če ne bi blo možnosti prek WHV, pa kot turisti. Saj zase lahko to trdim, ker pač rada potujem. In tut če bi šla kot turistka tja, bi mogla seveda kupt letalsko karto. Tko se je pa pač ponudla priložnost, da bi pa še kej delala tm a ne.. Če mi bo pa res tooolk bedno, kukr ti praviš, si bom pa pač ogledala samo NZ (in še mal Avstralije, k je glih zraven haha) in lepo odšla domov

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @23:01 Prijavi neprimeren komentar

Hja kaj naj rečem...NZ šimfam ker jo vsi hvalijo. Toliko kolikor sem tam videl revežev na cestah jih nisem nikjer. No mogoče na Tajskem. Auckland in Wellington, en kup beračev.

Kar se tiče služb in pridnih rok, te ne bodo čakali odprtih rok in rekli "you are welcome". Imajo dovolj svojih, indijcev, kitajcev...Približno tako kot Afričani mislijo da bodo v Evropi dobili delo in jih kar čakajo. Nima veze FDV ali ne FDV. 

Če se gre na potovanje ok, fine to me. Je pa daleč od tega kar prikazujejo slike, zgodbe, bla bla bla. Vukojebina po domače.

Avstralija je po drugi strani lepša, če si Evropejec se lažje integriraš, nekako so bolj odprti, mogoče zato ker je več tujcev. Je pa Avstralija dražja. 

Pa hudičevo tečno je na avtobusih ko imajo kartice in so blizu limita se zadeva začne dreti: "please check your ballance." In ko gre ven 30 ljudi do tvoje postaje je to res prekleto tečno. No kartico je fino imeti, imenuje se snapper in je fino da jo vzamete kar takoj. 

Država dobro zasluži s temi WHV vizami.

Mojih pet centov, želim vam lepo potavnje.

Brez skrbi ni fovšije, imam še ogromno destinacij za prepotovati, NZ. ni več na seznamu. 

Lep pozdrav,

Luka

Sara | Gost | odg. 09.04.2014 @23:20 Prijavi neprimeren komentar

No ja, argument proti NZ v smislu, tečno je, da te na avtobusih opozorijo na "balance on your card", pove dovolj
Upam, da ti bodo prihodnje destinacije bolj po godu.

Luka | Gost | odg. 09.04.2014 @23:46 Prijavi neprimeren komentar

@Sara če nisi sposobna izluščiti glavnih argumentov nevem kako boš prišla do NZ. 

5ra | Gost | odg. 10.04.2014 @07:59 Prijavi neprimeren komentar

No skratka bistvo tega "pregovarjanja"...vsak ima svojo pot in zgodbo in pusti, da si jo naredimo sami. Sami bomo spoznali ali nam je tam bilo všeč ali ne itd...

Jaz grem tja brez pričakovanj, potovati in bo kar bo

Lp

50cent | Gost | odg. 10.04.2014 @09:20 Prijavi neprimeren komentar

No ja, res ni vse tako črno, ampak malo pa le poslušajte Luka. Verjamem, da vam hoče samo dobro in vam govori iz lastnih izkušenj. Prvo kot prvo, treba je imeti kapital za take stvari, precej prihrankov. Če v življenju še nikoli niste bili zaposleni oz. ste študentje, potem vam bo še težje. Če mislite, da boste lepo en teden malo tu, drug teden malo tam, uživali v naravi, na plaži... in zraven še malo sadje pobirali, pomagali tu in tam in da vam bo zaslužek zadostoval za pokritje vseh stroškov... Ni problem, kot sem rekel, če imate dovolj kapitala. Drugače se pa lahko že zdaj začnete pripravljati na boj z vso konkurenco ali pa si pridobite kakšne certifikate, karkoli, da boste lažje prišli do boljšega dela. Drugače pa kakor komu paše, če ste radi izkoriščani, potem je res vseeno.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.