Popotniški forum

April - NZ VIZA

Dodan 07.04.14 @15:12:05
Doon | Gost | odg. 10.04.2014 @09:45 Prijavi neprimeren komentar

50 cent

to si en in isti pisec--kao --pa malo le poslušajte luko----potem pa naprej z enakim tonom besedila.

Ne uideš mi,...

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @10:22 Prijavi neprimeren komentar

Ne ni ena in ista oseba. Sam lansko leto nisem opazil nobenega negativnega mnenja o NZ. Pa bi prekleto premislil če bi ga...

In potem vidiš nemce, ki živijo s 8 v sobi in delajo za minimalca 15$ kot kelnarji.

Itak če imaš pa denar pa ni problema. Ene 6 tisoč za 6 mesecev če živiš res skromno. Seveda brez karte.

Avstralija je boljša pa tudi dražja in ogromno kivijev gre po službo v Avstralijo, ker v NZ preprosto ni dela razen v gostinstvu, hotelirstvu, kmetijstvo. Kaj boljšega pa žal no.

gost | Gost | odg. 10.04.2014 @10:58 Prijavi neprimeren komentar

https://www.facebook.com/groups/1495410377346582/

lepo vabljeni vsi v fb skupino letošnjih srečkov, ki smo dobili vizo.

Več glav več ve

popotnik | Gost | odg. 10.04.2014 @12:52 Prijavi neprimeren komentar

Evo, tudi jaz sem po 2 letih končno dobil vizo in sem res zelo vesel, da mi je uspelo.

Tudi sam sem bil dvakrat zelo, zelo razočaran, ker sem izvisel, vendar pa zaradi tega svojih frustracij nisem sproščal tukaj na forumu za razliko od nekaterih, ki so tudi očitno letos izviseli in sedaj tukaj širijo negativno energijo.

Prvo kot prvo, zakaj gre oz. si potem želi toliko mladih ljudi oditi na NZ, če je tam tako slabo in zakaj potem teh 100 viz za Slovenijo poide vsako leto hitreje?( pred 3 leti 1 ura, lani 20 minut, letos 10 minut)

Druga stvar - neki "biser" jamra, da ga tam moti, ker včasih pač dežuje( mojster, lahko se preseliš v puščavo Atacama- garantirano skoraj nič dežja skozi vse leto) in da na avtobusih ob bližanju limitu piskajo kartice????? Halo človek, saj tudi drugod po svetu dežuje( razen v prej omenjenem podnebnem pasu), to piskanje na avtobusih pa sploh ne vem, če je vredno komentarja.

Tretjič - poslušam o neverjetni konkurenci Indijcev in Azijcev. To je meni že od začetka  jasno, saj se selijo tja v upanju na boljše življenje in boljše je imeti konkurenco, kot pa tukaj v naši ljubi Sloveniji, kjer te sploh toliko ne ovira konkurenca, ampak gre večina stvari preko zvez in poznanstev. Raje tekmujem s konkurenco, kjer ima vsak možnost pokazati svoje znanje, voljo in marljivost, kot pa da že v štartu nimam šans, ker bo nekdo zaposlil svojega nečaka, brata, sestro...

Četrtič - kaj pa naj delam v Sloveniji- kmalu bom dokončal študij in že 3 leta (ob priložnostnih delih) vsak dan študiram z mislijo v glavi, da zaposlitve tako ali tako ne bo in podobno usodo delijo tisoči mladih diplomantov v SLO s področja družboslovja- tako je študij sam sebi namen- gre le za papir na koncu, s katerim si lahko obrišem veste kaj. 

Na NZ izobrazba prišlekov na WH vizo ne šteje veliko...gre predvsem za to, kaj znaš delati- spretnost, motivacija, volja do dela, marljivost... in ob tem je tam tudi možnost napredovanja v službi....v SLO si lahko to narišeš!!!

Petič - kako naj vztrajam v Sloveniji, kjer nam politiki iz dneva v dan lažejo v obraz in pripovedujejo pravljice za male otroke, nam kradejo težko zaslužen denar dobesedno iz žepov in se norčujejo iz ljudi, ob tem pa nam še vsakdodnevno nabijajo in si izmišljujejo vedno nove in nove "kao" protikrizne ukrepe in davke( ki so v prvi vrsti protiustavni), kasneje pa se vsem nam smejijo in skupaj pijejo kavo ter v jedilnici DZ jedo kosilo za slaba 2 evra, v državi pa vsak dan več revnih in lačnih državljanov.

Šestič, da ne omenjam korupcije na vseh nivojih( trenutno je pač največ govora o zdravstvu), kjer velja, da si prej na vrsti oz.da si rešen le, če imaš debelo denarnico. NZ je po stopnji nekoruptivnosti že dolga leta v samem svetovnem vrhu.

Sedmič - Nova Zelandija je glede tega povsem drugačen svet; ne rečem, da tudi tam človeka ne bo kdo poskušal ogoljufati s plačilom, vendar je to tam prej izjema kot pravilo, ki pa je žal v SLO že postalo ustaljena praksa. Na NZ pa so sankcije v takšnih primerih, če jih prijaviš, enormne za delodajalce, ki v takih primerih lahko kar zaprejo svoj posel.

Osmič - Nobena država NI popolna in tudi Nova Zelandija ni, vendar pa mislim, da vse ni tako slabo, kot nekateri to hočejo prikazati.

Zato prosim, da se PRENEHA širit negativno energijo in jemati voljo vsem, ki se veselijo delovnih počitnic in odhoda na NZ.

Lep pozdrav

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @14:27 Prijavi neprimeren komentar

Hehe kakšna naivnost. Kaj a mislite da tam pa ne gre vse preko zvez in poznanstev? Tam se temu reče "po priporočilu sodelavca". Zakaj jih želi toliko tja? Verjetno zato ker veliko berejo kako se tam cedita med in mleko. 

Sicer pa ne more meni tu nekdo piskati o tem kako je tam če sploh tam še bil ni. Christchurch? Delo? Hja se dobi v gradbeništvu garaška dela. Mogoče. Nevem kako je sedaj ko je večina mesta že obnovljena in ne vem koliko še iščejo a jeba je ker se potem sobice in stanovanja tako draga ker jih enostavno primankuje tako zmečeš ogromno denarja za acommodation. 

Zakaj gredo vize tako hitro? Zaradi slovenske naivnosti, češ oni se imajo pa tako fino tam, govorijo angleško. Ne boste verjeli Novo Zelandci pa sanjajo o Angliji kot obljubljeni deželi in hodijo tja z WHV vizami. Nemčija je tudi obljubljena dežala za njih a kaj ko je ovira jezik. 

Jao to bo še veselje ko je toliko naivnosti. 

Nekdo misli da ima diplomo, brez delovnih izkušenj in bo kar skočil na vlak in sanje se bodo začele uresničevati.

Fantje in dekleta nepremičnine so tam drage ko hudič. Za leseno kolibo brez ogrevanja lahko človek odšteje tudi do 500.000nzd kar bi bilo cca 300.000€. Resno mislite da se da tam to zaslužiti. 

Sicer pa si poglejte malo migracijske postopke, če želi kdo tja za stalno in še nima tam delodajalca. Vi boste tam kot romi. 

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @14:33 Prijavi neprimeren komentar

""Sedmič - Nova Zelandija je glede tega povsem drugačen svet; ne rečem, da tudi tam človeka ne bo kdo poskušal ogoljufati s plačilom, vendar je to tam prej izjema kot pravilo, ki pa je žal v SLO že postalo ustaljena praksa. "

Dragi moj sanja se ti ne v kakšnih razmerah delajo vietnnamke v hotelih. Plačilo je 60 centov na sobo, potem pa odvisno kako hitro dela pri čemer pa ima za seboj vedno eno ali dve osebi ki jo kontrolirati se pravi manager of stuff pa supervisor stuff. Kaj resno mislite da boste več vredni od njih. Hecno je tole ja. Pa nič ne de danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan. 

Zrihtajte rajše domačo kuro, kot pa da se hecate po tujini. Lahko pa seveda volontirate in hranite ptice. Tudi to obstaja. 

avstralec | Gost | odg. 10.04.2014 @14:50 Prijavi neprimeren komentar

@ Luka

Celo prvo stran si jokal, kako te pri pridobivanju vize ne spusti naprej in da nimaš upanja, zdaj pa po nareku nekoga ( me res zanima, koliko ti plačajo za pisanje teh bedarij)  tukaj sereš in smetiš forum.

Over and out

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @14:59 Prijavi neprimeren komentar

Zgoraj je nekdo omenil plačila. Če bi oni res dajali minimalno plačo to je 15$ na uro potem bi to vietnamke imele. Ampak glej ga zlomka imajo 60 centov za sobo. No plača pa je. Čeprav nimajo niti časa za malico.

Raje poskusite Veliko Britanijo, efekt bo isti samo nihče ne bo 18.000 km stran od evrope. 

Sicer vam pa želim vam lepo in prejetno potovnaju.

kiwi | Gost | odg. 10.04.2014 @15:17 Prijavi neprimeren komentar

@Luka

sam eno vprašanje... Zakaj bi se prijavu za WH viso, glede na to koliko imaš povedat čez novo zelandijo? Resno?

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @15:23 Prijavi neprimeren komentar

@kiwi gre samo za dobronamerna priporočila. Svojo WHV sem že izkoristil. Pač je potrebno pogledati še druge aspekte te države. 

Sedaj pa sem zaključil, ker moj namen ni pregovarjanje in prerekanje.

Lep pozdrav:

Luka Dolman

aaa | Gost | odg. 10.04.2014 @21:21 Prijavi neprimeren komentar

Mene tudi nekaj zanima. V NZ boste v 90% opravljali low job v kmetijstvu ali pa strežbi. Denarja boste zaslužili za preživetje izkušnje bodo pa večinoma neuporabne. Zakaj ne greste raje na intership iz stroke kjer ste študirali v eno izmed držav EU?

ps:

živim v tujini

tone | Gost | odg. 10.04.2014 @21:56 Prijavi neprimeren komentar

Toliko enega pisanja, da sem se odločil, da še jaz nekaj napišem. V glavnem zato, ker se strinjam z obema platema zgodbe....

Letos sem prvič poizkusil pridobiti WHV, žal neuspešno. Verjamem, da mi drugo leto uspe. Glede na to, da vsi, ki smo se prijavili, imamo nekaj tisoč eur, kolikor jih je potrebno imeti na računu, za letalsko karto in vse ostalo, bi rekel, da nam ni finančno hudega. Lahko preživimo nekaj časa tudi v Sloveniji. Ampak glede na vso to negativno energijo, davke, jeb*** ljudi v glavo z vseh strani, je res najbolje oditi na dopust. In Luka, mislim, da večina nas je NZ vzela tako kot se oglašuje, working HOLIDAY. Verjetno nihče ne pričakuje, da bo domov prinesel vrečo denarja in da ga kiviji komaj čakajo. Odkrito, kdo pa nas v Sloveniji čaka? Za navadne ljudi je garanje povsod na svetu, v domovini, riževih poljih, kmetijstvo, Ameriki, Avstraliji, vroči Afriki ali mrzli Kanadi. Samo od nas je odvisno, katero garanje in borbo za preživetje bomo vzeli za znosno in katera nam nikakor ne sede. Nekdo bo umiral v službi pri +40 C, drugi nikakor ne more delati pri -40 C. Jaz vidim največji plus teh viz kot neko novo delovno okolje, daleč od pomoči staršev, prijateljev in vez, popolna samostojnost, kjer si mladina prvič v življenju mora oprati perilo in vzeti večerjo, ker mama hotela ni.

Na drugi strani pa ima Luka čisto prav. Čeprav je to zelo grobo povedano, ampak life is a bijatch, zato suck it up! Če vas iz tira vrže že tole pisanje na forumu, nekega neznanca, kako boste sami preživeli na drugem koncu sveta ? Bi rekel, da zapravi se dol veliko, ker je vse drago, služb pa tudi tam ni v izobilju. Čeprav evropejci rinemo dol, oni pa rinejo v evropo,... pač enk krog, in ne pričakujte, da je dela v izobilju. Kar ga je, je v hotelstvu in kmetijstvu, pa tudi tukaj so dobrodošle izkušnje. Pojdite za veselje, za nov pogled na svet, novo "črtico na zemljevidu", in predvsem bodite realni z nekaj finančne rezerve, če boste imeli prevelike upe in želje, potem boste zelo verjetno razočarani.

Konkretno lahko povem, da se je ogromno Ircev izselilo, ker kot vemo jih je kriza močno udarila, med njimi sem tudi jaz prišel nazaj v domovino.  Preprosto ni bilo dela, če pa , pa za malo urno postavko, in kot veste je standard tam precej višji. Moja prijateljica pa je ravno dobila gor službo, ima iskano izobrazbo,izkušnje, odlična na svojem področju in dobro plačo. Pa podjetje je njo klicalo, če pride gor delat, da jo rabijo. Samo žal 95% ostalih navadnih ljudi se mora boriti za delo.

pa srečno, oglasite se kaj v tej temi, kako je

Luka | Gost | odg. 10.04.2014 @23:50 Prijavi neprimeren komentar

Tone se zelo strinjam. Kakorkoli irci imajo še vseeno kanček boljše možnosti kot jih imamo slovenci, ker mi smo pač "Eastern Europe". Ko si omenil Slovenijo in jebene davke imaš v Sloveniji vsaj to možnost da dobivaš socialno podporo, če v NZ ostaneš brez financ si mrzel. Nema pomoči. Pri nas dobiš določene artikle zastonj, če jih nujno potrebuješ aka Karitas, Rdeči Križ, Bolha. Tam? Tam ti pripelješ stvari, ki jih ne potrebuješ oni (posrednik, ki se ima za dobrotnika) pa to proda naprej (torej če je postelja v trgovini 200NZD ti jo oni prodajo za 100NZD). Zadevi se reče "Salvation Army". V Sloveniji imamo 85% lastne nepremičnine, kar pomeni da lahko živimo pri starših in se nekako izognemo najemnini. Tam? Tam tega ni. In potem živiš s 4 zanikrnimi maorkami, ki ne znajo pospraviti posode za seboj. 

Kot pa sem že prej izpostavil je en kup beračev tako v Aucklandu kot v Wellingtonu. In kot je Tone rekel, vsi nekako rinejo v Avstralijo ali v Evropo.

No napišem lahko še zgodbo 19 letnice iz skupnega gospodinjstva. Ona je bila brez dela v mestu. Dela v trgovini ali kje drugje ni našla. Fant je bil mesar, plača mizerna. Avto sta si komaj privoščila (medtem imamo v Sloveniji skoraj vsi vsak svojega). Ko sem ji povedal kako je pri nas, kakšne so cene cigaret in plače (če seveda imaš službo z 800&euro je samo odgovorila "and what the hell are you doing here. Sicer si je z njihovo socialno podporo komaj ampak komaj pokrivala vse stroške. Torej dobila je nekje 370NZD/week s tem da je bilo stanovanje (soba) okoli 170NZD/week kar je zelo, zelo poceni (sobe so drugače tam od 200 NZD dalje) potem ji je pa ostalo pač za hrano in nekaj za avtobus. Nekateri tam delajo tudi po dve službi da preživijo. Dopoldan telefonist, zvečer čistilka. Izobraževalni sistem je še večji podn kot v Sloveniji. Znanja ti ne dajo. Kako to vem? Ker sem videl kaj se uči kolegica, ki je študirala medicino in koliko. Pri nas si pri medicini 8+ ur za knjigo, tam pa se je ona učila 2 urci ali pa niti to ne (no to je potrdila tudi učiteljica, ki je prišla iz irske, da so evropske univerze bistveno boljše). 

Pa imajo kar nekaj Hood-ov sosesk, getov. 

Pojdite, obirarajte kivije ampak bodite pripravljeni da boste imeli roke prekleto zjebane. Izkušnje? Hja če imaš fetiš na dolgo vožnjo z avionom in fizično delo potem jih boš definitivno našel...  

Nevem pa zakaj bi vam bil fovš. Če pa bi vedel predhodno kaj več o Novi Zelandiji  bi odšel raje na Tajsko in živel s temi evri ki sem ji pustila tam kot kralj kak mesec. 

smbu | Gost | odg. 11.04.2014 @00:09 Prijavi neprimeren komentar

Tegale vsega zgoraj nisem bral, ker je že preveč, bom pa napisal en nasvet vsem, ki se odpravljate:

Ne verjemite nikomur, razen sebi. Pojdite na NZ in vidite s svojimi očmi kako je. Morda vam bo všeč, morda pa boste zagonili nekaj denarja, vendar se ne boste spraševali "kaj bi bilo če bi bilo".

Jerry | Gost | odg. 19.04.2014 @11:38 Prijavi neprimeren komentar

Sam sem v NZ. Izkušnja je tako-tako.

NZ je dežela nasmejanih ljudi, ni ti treba skrbet da bi ti kdo kaj ukradel, v hostlih se svati pusti na postelji, ljudje pozdravijo, narava je res lepa. Lahko počneš ogromno športov do poležavanja na plaži..se najdejo stvari za vsak žep. Nekatere stvari so tudi relativno ceneješe, npr. tatu, pa kakšen skydive, bungee so definitivno cenejši.

Dela pa so res garaska, ali pa brezvezna. Obiranje sadja v sadovnjaku, kar je odvisno od vremena, kakšno obrezovanje, kjer boste zelo verjetno plačani na akord... ne režeš dovolj hitro..te jutri več ni. Gradbeništvo v Christchurchu..en nateg. Fizično delo je plačano $20/h plus..od tega boste vi preko agencije dobili 15, morda po dolgem času 17. Firme ne rade zaposlujejo, raje vzamejo preko agencije. Tovarne- tudi tam je možno delati, vendar boste dobili minimalca, medtem ko bo vaš kiwi sodelavec dobil 16, 17 -----4 na uro.

Stanovanja so res draga. Christchurch ima problem s stnaovanji. Tako da res ostanejo samo variante 150+ na teden... V večini primerov, pa si deliš sobo z dvema, tremi ali večimi. Moj rekord: naj je blo 16, pa je laufalo, ker smo bli vsi zmantrai, imei isti tempo, smo pa res plačali izjemno malo. Sem pa lahko prišparal 300-600$ na teden, delali pa smo 6-15, v mrazu ali vročini.

Je zelo dobra izkušnja. Vendar ne upat na kakršnokoli lepo službo. Je možnost- ampak brez priporočila znancev ne bo nič. Za foro izpolnite kakšno prijavnico za delo in boste imeli nekje kolumno ste v sorodu s kakšnim sedanjim ali bivšim zaposlenim,. To odpre marsikatera vrata.

Nekdo je rekel glede vremena, se lahko precej zaroti. Sedaj je dež že 2 tedna v Ashburtonu. In napoved je cel naslednji teden. Kar pomeni, da nimam dela. Nimam prihodkov in živim, kar sem prihranil. Lahko bi potoval, ampak cela vzhodna obala južnega otoka se trenutno utaplja.

Osebno imam cilj, najt eno dobro delo v roku 1 meseca..če ne bo v tem času nič... pač karkoli se bo našlo, morda še malo potovanja po aziji in domov v Slovenijo, Kjer bom iskal zaposlitev drugje v Evropi. Po pol leta mi pač ne paše več delat za minimalca kmetijska dela.

In glede dela. September je precej mrtev. Oktober. vsaj druga polovica se kaj najde do nekje do aprila so kemtijska dela. Imaš večje centre, npr. Keriker- kjer bodo kmetijska dela do julija- pač toliio boljs everno... ali pa kakšen Blenheim, Motueka... in pol mesteca v Otago-tu.. Cromwell, Alexandra, roxborugh. Čez zimo kakšna dela v hotelu.. dairy farm. če vas bodo vzeli brez izkušenj.

NIhče ni napisal. Za vsako pizdarijo bodo hoteli izkušnje, Za nabiranje jabolk, češenj, Za delat na dairy farm rabiš izkušnje. Delo je lahko dosti bolj fizično kot si to eni predstavljate.. poguglaje kakšen video nabiranja jabolk... folk dela kot norc, da zaslužijo po 20-30$ na uro... tempo ni za vsakega. Komur tempo ne ustreza, pa morda najde minimalca, v manjši firmi, se dela počasneje, ampak se dela tudi 5 dni po 8-10 ur max... V primeru večjih firm pa lahko dobiš možnost delat prilično vsak dan, če ni deža..seveda contract rate.

Je fajn, je kul. Ampak če ne najdeš dobrega dela, tepeš minimalca in precej nezanimive službe. Dobiš kakšen skill, ki pa ti ni nujno, da bo kaj pomagal v življenu. Če sem npr. profesionalno obrezoval sadno drevje- kaj mi to pomeni, če se prijavjljam za inženirske službe. Odvisno od človeka..

Pa še zime so tu mrzle in ja.. kakor imaš lahko dve poletje,,, lahko dobiš tudi dve zaporedni zmi

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.