Popotniški forum

April - NZ VIZA

Dodan 07.04.14 @15:12:05
ALJAS | Gost | odg. 07.06.2014 @10:27 Prijavi neprimeren komentar

Jerry- tisti ki skače z padalom na južnem otoku?

Koliko je moja urna postavka ti ne povem, je pa dokaj blizu večji številki ki si jo omenil. S tem da ni zabetonirana saj imam vsake tri mesece revizijo.

J e pa različno od firme nekje plačajo od za tesarja od 27- 46, spet ali imaš svoje orodje , kombi.

Potem se razlikuje ali imaš na pogodbo- tu je urna postavka večja, vendar skrbiš za vse sam, plačilo davka in zdravsveno blagajno ki je 1,5 % od plače, dopust si sam plačaš in prve tri dni bolniške.

Če si zaposlen imaš plačan dopust, plačane prve tri bolniške dneve, zavarovanje za poškodbe plača podjetje, Glede zavarovanja so še druge ogodnosti ki jih nudi podjetje. Davek odvede podjetje. 

Je pa tu urna postavka nižja. Jaz mam vsaj te ugodnosti da mi plačajo telefon in stroške goriva.

Pri nas delajo Filipinci in so navadni delavci njihova urna postavka se giblje med 20 in 23 in tudi 27$. 

Ceres po pravici nisem zasledil, tu je firm kot dreka, jaz delam za Buildtech. 

In nisem na holiday vizi, na triletni. 

Je pa res da zaradi obsega dela dobiš tukaj ves klump iz Irske in Anglije, ne bom rekel da ne znajo ampak vsaj pri nas bi jih polovico poslal nazaj.

Več so vredni Filipinci kot pa otočani. 

To da ti ponujajao polovico ali tretjino ne vem, vedno je začetna postavka 25-27, po treh mesecih ali te sunejo v rit ali pa zaposlijo in zvišajo. Za tesarja govorim. Pa tudi ostali imajo nekje tam.

ALJAS | Gost | odg. 07.06.2014 @22:08 Prijavi neprimeren komentar

Jerry- tisti ki skače z padalom na južnem otoku?

Koliko je moja urna postavka ti ne povem, je pa dokaj blizu večji številki ki si jo omenil. S tem da ni zabetonirana saj imam vsake tri mesece revizijo.

J e pa različno od firme nekje plačajo od za tesarja od 27- 46, spet ali imaš svoje orodje , kombi.

Potem se razlikuje ali imaš na pogodbo- tu je urna postavka večja, vendar skrbiš za vse sam, plačilo davka in zdravsveno blagajno ki je 1,5 % od plače, dopust si sam plačaš in prve tri dni bolniške.

Če si zaposlen imaš plačan dopust, plačane prve tri bolniške dneve, zavarovanje za poškodbe plača podjetje, Glede zavarovanja so še druge ogodnosti ki jih nudi podjetje. Davek odvede podjetje. 

Je pa tu urna postavka nižja. Jaz mam vsaj te ugodnosti da mi plačajo telefon in stroške goriva.

Pri nas delajo Filipinci in so navadni delavci njihova urna postavka se giblje med 20 in 23 in tudi 27$. 

Ceres po pravici nisem zasledil, tu je firm kot dreka, jaz delam za Buildtech. 

In nisem na holiday vizi, na triletni. 

Je pa res da zaradi obsega dela dobiš tukaj ves klump iz Irske in Anglije, ne bom rekel da ne znajo ampak vsaj pri nas bi jih polovico poslal nazaj.

Več so vredni Filipinci kot pa otočani. 

To da ti ponujajao polovico ali tretjino ne vem, vedno je začetna postavka 25-27, po treh mesecih ali te sunejo v rit ali pa zaposlijo in zvišajo. Za tesarja govorim. Pa tudi ostali imajo nekje tam.

selitev | Gost | odg. 07.06.2014 @22:37 Prijavi neprimeren komentar

aljas  v mesece juliju okrog 10. bi prisli v nz. prosim v kolikor bi res lahko malce pomagsl glede dela da  se oglasis na goran.selitev@gmail.com, imam ogromno izkusenj z gradbenistvom, malarijo knaufom, selitvami,.... in bi nujno potreboval kaksno pomoc pri zaposlitvi. hvala za pomoc . goran

selitev | Gost | odg. 07.06.2014 @22:44 Prijavi neprimeren komentar

aljas  v mesece juliju okrog 10. bi prisli v nz. prosim v kolikor bi res lahko malce pomagsl glede dela da  se oglasis na goran.selitev@gmail.com, imam ogromno izkusenj z gradbenistvom, malarijo knaufom, selitvami,.... in bi nujno potreboval kaksno pomoc pri zaposlitvi. hvala za pomoc . goran

ALJAS | Gost | odg. 08.06.2014 @09:18 Prijavi neprimeren komentar

Goran pozdrav, sem ti poslal email, poglej in povej svoje mnenje.

lep pozdrav.

Pupek | Gost | odg. 08.06.2014 @12:20 Prijavi neprimeren komentar

Oj Aljas, bi lahko še mene kotaktiral, s kaksno ponudbo

adelgesabietis@gmail.com

Hvala.

Jerry | Gost | odg. 09.06.2014 @11:12 Prijavi neprimeren komentar

@aljas

nisem tisti z veganko Majo, obcasno pa preberem njun blog

Nasploh pa slovenceljstvo, kamorkoli bi sli, bi radi da nekdo uredi delo, stnaovenje, avto, po moznosti vse zastonj, kljub temu da tvoj cas, trud ni zastonj (ne ge za to, da bi clove4k sluzi, ampak bolj da je veliko stvari mozno sam urediti, poguglati itd... obesati se na nekoga je znak slabiča, čeprav verjetno se dlje prišlepaš

Nasploh pa sem dobil občutek, da kak mojster kanufanja, štromarije itd.. bo dobil sluzbo in verjetno ob primernenm znanju anglescine napredoval v doslednem casu po polozaju in placi... Ampak vsi nismo v sloveniji kanuafarji in malarji... Nimam zelje delati fizicnih del v eni x dezeli na drugem koncu sveta(pa sem delal svasta kot fizicar, ampak to mi ni cilj v zivljenju). Dovolj je ze ce gres v avstrijo ali druge evropske drzave.

V kolikor pa bi rad delal kaksno bolj odgovorno delo, za katero se npr. zahetva visja izobrazba, pa zahtevajo vsaj 3 leta delovnih izkusenj.. zakar se vecina slovencov preko WH sheme ne kvalificira za sponsorship, razen seveda če gredo blizu 3o0tim letom, ko so ze nabrali nekaj kilometrine, ampak ti imajo ponavadi ze doma relativno ok sluzbo in gredo v nz, kot izziv ali spremembo v zivljenju.

Point je, ce si pek, kuhar, knaufar ali pa zidar bos dobil delo vsepovsos, magari za manj dnarja kot lokalci. Ce pa stremis k bolj zahtvevni, odgovornejsi, morda pisarniski, inzenirski sluzbi, pa NZ ni taeko enostavna kot si nekateri predstavljate. Razen ce ste expert v necem.. Zakar ne vidim razloga, da bi nekdo sel v <nz, ce lahko gre v anglijo, nemcijo..kjer bos blizje druzini, pa zasluzil bos pddobno (upostevajoc zivljenske stroske, pomanjkanje socialne mreze ker si 11.000km vstran itd...)

mica | Gost | odg. 09.06.2014 @11:25 Prijavi neprimeren komentar

Se popolnoma strinjam. Sem na NZ ze vec kot leto in se imam fajn. Ni vse samo v danarju, tukaj je cisto drugacen zivljenski slog in ce se vam v Sloveniji kar nekaj ne dopade boste pa kar dol prisli in dobili vse zrihtano!?!?!?

ALJAS | Gost | odg. 09.06.2014 @11:54 Prijavi neprimeren komentar

Jerry

No se stinjam s teboj večinoma, sam sem odšel ker sem dobil od podjetja ponudbo, za zaposlitev, vse je bilo eno veliko smešno naključje. Sam sem rekel, no pa grem še mal tam doli pogledat. Meni sicer ni težko delat po svetu, saj zadnjih 6 let delam večinoma zunaj, pa ne v EU coni, no včasih kako montažo udarim. 

Je pa nekaj da mene privlači od nekdaj ta del sveta, rad sem v Aziji, tu imam vse blizu kar se tiče Pacifiških otokov, na žalost sem strasten potapljač in je to ena mojih hib. 

Drugo je to da imam rad svoje delo in ga res opravljam z užitkom, retje pa je da sem si rekel no paposkusimo biti enkrat zaposleni pri eni veliki firmi in delati za urno postavko pa naj bo kar bo. 

Ej ni slabo, dela čez glavo, ne vem kje imam rit včasih, ne skrbi me za denar, kdaj mi bo kdo plačal če bo, skratka uživam tu kjer sem. 

Ne bom pa rekel da je zabetonirano tu kjer sem, vedno pridejo novi izzivi in čas sprememb.

Se pa strinjam s teboj da bi vsi radi na postlano, jaz kar lahko pomagam je z enostavnimi nasveti kaj, kje in kako, če je dober gradbinec ga porinem skozi sistem v firmi, naprej je njegova stvar. Nikakor pa ne mislim biti varuška in se ukvarjati z problemi.

ALJAS | Gost | odg. 09.06.2014 @11:57 Prijavi neprimeren komentar

Mica, no sem že mislil da sem edini tu, kje se nahajaš. Če si v CH mi javi pa če si za kak klepet, pijačko. 

Po želji.

Vse naj.

Aljas

Luka | Gost | odg. 09.06.2014 @15:33 Prijavi neprimeren komentar

Aljas smešen si s temi tvojimi trapastimi izjavami. Mislim da si celo funkcionalno nepismen saj prodajaš bučke na forumu WHV VIZA. Ti imaš 3 letno vizo.

Kakorkoli z WHV vizo ne boš prišel nikamor, pa imej še toliko izkušenj in fakultet si obsojen na odhod domov. Res je lahko dobiš dobro pondubo, a zadaneš lahko tudi na lotu.

Sem videl ogromno nemcev, francozov v hostilih v Aucklandu, ki so delali od 9 zjutraj pa do 9, 10 ih zvečer gradbeništvo ali strežba za tistih 14 do 17$. 

Da ne omenjam kakšen skret je Auckland. Zanemarjeno mesto v nulo. 

Tudi Wellington ni kaj prida, je boljši a je tudi bolj vetroven.

Kaj Aljas boš še malo povedal kakšne so cene avtomobilov, kakšne so cene najemnin, koliko je letalska karta in ostale cene. Telefoni so recimo v NZ 50% dražji kot v Evropi, Fakultete so plačljive.

Nova Zelandija poleg pašnikov in dobre hrane nima ponuditi čisto nič več kot Slovenija. Prej manj.

In kdo misli da bo z WHV vizo kam prišel se moti. Ampak gospod Aljas tega ne pove ker je dobil že prej ponudbo (seveda preko nekih srečnih ključev) za delo. Verjetno so iskali nekvalificirane gradbince on se je prijavil na razpis, in sedaj po treh mesecih je šef oziroma delovodja tam. 

Kapo dol. Ampak te zgodbice obdrži, pa ne meni omenjati NZ. kot obubljene dežele, ker še enkrat samo zate, ki si funkcionalno nepismen, da bil sem tam. In mi je bilo škoda vsakega trenutka tam. In nisem bil tam en mesec temveč kar nekaj časa. Res pa je da samo severni del, in potem kar sem videl je bilo škoda za južnega. 

Pupek | Gost | odg. 09.06.2014 @17:56 Prijavi neprimeren komentar

ALJAS poslj mi, če se bo odprlo kako delo v gradbenistvu. 

ALJAS | Gost | odg. 10.06.2014 @08:07 Prijavi neprimeren komentar

Jerry

No se stinjam s teboj večinoma, sam sem odšel ker sem dobil od podjetja ponudbo, za zaposlitev, vse je bilo eno veliko smešno naključje. Sam sem rekel, no pa grem še mal tam doli pogledat. Meni sicer ni težko delat po svetu, saj zadnjih 6 let delam večinoma zunaj, pa ne v EU coni, no včasih kako montažo udarim. 

Je pa nekaj da mene privlači od nekdaj ta del sveta, rad sem v Aziji, tu imam vse blizu kar se tiče Pacifiških otokov, na žalost sem strasten potapljač in je to ena mojih hib. 

Drugo je to da imam rad svoje delo in ga res opravljam z užitkom, retje pa je da sem si rekel no paposkusimo biti enkrat zaposleni pri eni veliki firmi in delati za urno postavko pa naj bo kar bo. 

Ej ni slabo, dela čez glavo, ne vem kje imam rit včasih, ne skrbi me za denar, kdaj mi bo kdo plačal če bo, skratka uživam tu kjer sem. 

Ne bom pa rekel da je zabetonirano tu kjer sem, vedno pridejo novi izzivi in čas sprememb.

Se pa strinjam s teboj da bi vsi radi na postlano, jaz kar lahko pomagam je z enostavnimi nasveti kaj, kje in kako, če je dober gradbinec ga porinem skozi sistem v firmi, naprej je njegova stvar. Nikakor pa ne mislim biti varuška in se ukvarjati z problemi.

ALJAS | Gost | odg. 10.06.2014 @08:13 Prijavi neprimeren komentar

Au Luka je prisel od mamine zize, se si fino napapal, pa is podrl kupcka?, o nisi, vidim sedaj pa tu pacaš po tej strani, ker te zvija v želodčku.

Le pazi  da ne boš se sebe pobruhal.

Hitro nazaj mami da ti namontira slinčka, kupčka podret pa hitro ajat.

Luka | Gost | odg. 10.06.2014 @11:03 Prijavi neprimeren komentar

Aljas ne bodi no jezen. Raje komu pomagaj do sluzbe v obljubljeni dezeli.

Aja, kaksne so kaj zenske tam? Poleg debelih maork in grdih pegastih britank je vse skupaj zalost. Zato pa verjetno hodis v azijo na dopust.

srecno

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.