Popotniški forum

April - NZ VIZA

Dodan 07.04.14 @15:12:05
ALJAS | Gost | odg. 11.06.2014 @08:00 Prijavi neprimeren komentar

Luka nehaj bruhat, ocitno nisi uspel sedaj so pa jezen in ščiješ po vseh. Tipično!!

Luka | Gost | odg. 11.06.2014 @11:10 Prijavi neprimeren komentar

Delam v Nemčiji imam hišo in stanovanje pa dober avto in luštno črno punco. 

Ti pa upam da si boš vsaj kdaj v prihodnosti lahko kupil lopo v NZ. Pa vzemi dvojno steklo. Aja tega tam ne poznajo še. 

Šalo na stran, Aljas ne bo nikomur nič rihtal, če sami niste sposobni oditi tja in poiskati delo kot nizkokvalificirana delovna sila, si prevesti dokumenti vam tudi en slovenček tu na forumu ne bo in ne more pomagati. Žal pa je takšna realnost.

Upam da ostaneš v NZ. in se ne vračaš v EU...Ko pa drugič razglašaš koliko imaš plače povej še malo o cenah, da ne bo kot v pravljici. 

Luka | Gost | odg. 11.06.2014 @12:45 Prijavi neprimeren komentar

Alja si danes na dopustu? Vi imate plus 12. Hitro nazaj v posteljo da bos pripravljen na gradbene posle in da bos lahko jutri pomagal s rojakom do dela v nz. Zvecer po vasem casu pa na zmenek s kaksno mocnejso maorko. Noro

go5023 | Gost | odg. 17.06.2014 @06:50 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo .Nekaj prebiram ,pa si svoje mislim .Rad bi kak kontakt če mi ga zaupaš drugi teden prihajam v Chch. iščem delo v gradbeništvu .Mi lahko na moj mail poveš na kakšen način si ti prišel do delovne vize .Hvala .go5023@gmail.com.

popotnik | Gost | odg. 25.06.2014 @04:03 Prijavi neprimeren komentar

Tako kot zdaj prebiram objave na zadnjih dveh straneh, sem dobil občutek, da je najbolje, da še kar naprej ostanem v Sloveniji, gnijem na borzi, pošiljam prošnje, na katere ni odgovora, vlečem socialko in še naprej živim doma, saj nimam denarja, da bi šel na svoje. Po teh opisih sodeč je NZ zelo neprijazna dežela, kjer popotniki na WH-vizo živijo v bednih, zanikrnih, neogrevanih in razpadajočih bivališčih, za katere plačujejo visoke najemnine, ob tem po cele dneve delajo v nečloveških razmerah in so za svoje delo izredno nizko plačani- torej novodobno suženjstvo na drugi strani sveta. Ob tem, da je tudi država izjemno draga in vremensko zelo neprijazna. Ob tem se sprašujem, v čem je torej poanta teh 100 WH-viz letno pri nas za NZ, če se gre iz dežja pod kap in je pri nas toliko lepše in boljše. Verjamem, da se trudite napisati realno in predstaviti realno stanje, ampak se ob tem sprašujem, ali na NZ res nobenemu popotniku na WH-vizo iz Slovenije ni bilo všeč in se je počutil, da bi za tako delo lahko odšel tudi veliko bližje domu. 

Torej, če sem gimnazijski maturant, nimam nobenih delovnih izkušenj, imam pa voljo in sem marljiv delavec, sem obsojen na pobiranje kivija v dežju, vetru in pri 5 stopinjah Celzija in je boljše, da sploh ne hodim tja?

Če prav razumem, so torej tujci na WH-vizo obsojeni na sezonska dela v vinogradih in sadovnjakih in nemilostno izkoriščanje za mizerno plačilo? Torej ni nobenih možnosti, da bi se dalo dobiti delo tudi v kakšni restavraciji, lokalu, hostlu, torej delo izven terena?

Ne provociram, ampak čisto normalno sprašujem, ker sem ob vsem tem dobil vtis, da je boljše, da grem delat v Avstrijo, ki mi je zelo blizu.

Hvala za odgovore

Pozdrav

Luka | Gost | odg. 26.06.2014 @11:57 Prijavi neprimeren komentar

WHV viza - denar + šolnine od azijcev, ki masovno hodijo v NZ na študij. Dobra tržna niša. 

Luka | Gost | odg. 26.06.2014 @12:02 Prijavi neprimeren komentar

Za strežbo oziroma šank rabiš certifikat za Baristo, ni kar tako kot pri nas da bos prisel in prosil za to delo in ga dobil. Pa verjetno bos prej delal kot čistlka - house keeper da bos napredoval v waiting stuff, torej nosil hrano okoli. 

popotnik | Gost | odg. 27.06.2014 @16:02 Prijavi neprimeren komentar

Gre kdo na NZ konec oktobra/ začetek novembra  in še nima letalske karte?

Iščem morebitnega sopotnika, da bi ta dolga pot hitreje minila.

Jerry | Gost | odg. 29.06.2014 @10:29 Prijavi neprimeren komentar

@popotnik

Delo v hotelih, restavracijah se najde. Vendar boš kmalu ugotovilm, da tam delajo simpaticne nemke ali pa native speakerke. Enako je v Sloveniji, vsak bar ima bo prej zaposlil lustno punco kot moskega, razen ce gre za vecji koletiv. Native speakerji imajo prednost -vsepovsod.

Gre tudi za lifesytle. Ko potujes, delas nekje po 2 tedna do vece mesecov, spoznas nov folk. Resujes zivljenske tezave, npr. iskanje stanovanje in sluzbe, popravilo avtomobila,  urejanje birokracije,m bancni racun, davki itd.. Je zivljenjska sola. Ceorav za vecino se da najeti koga, da ti pomaga, ampak to se placa.

In ko zivis v taksnem multi kulti okolju, z mladimi ljudmi, te ne moti ziveti z vec folka v isti sobi, imeti eno malo policko za svojo hrano, pa polovicko police v hladilniku... Tak stil ti je lahko vsec  ali pa se cez cas odlocis, da zelis morda drugacen lifeytyle, svoje stanovanjem, kjer lahko magari nag hodis itd..

Odhod zagotovo ni slaba ideja, vendar je iluzorno pricakovati dobro sluzbo. V kolikor nisi v Sloveniji delal, imas eno nulo delovnih izkusenj, znizaj pricakovanja, informiraj se, preberi bloge, na valu 202 ims npr.  oddajo globalna vas, ce bi rad zvedel malo vec o izkusnjah ljudi o privajanju na kulturo, iskanju dela itd... Delo bos nasel, vendar s misljenjem, ne bom delal zunaj na dezu,.. bos lacen in lahko spakiras domov. Nova Zelandija je draga dezela in ne mores venomer ziveti od prihrankov. In so se hujsa dela od vinogradov in sadovnjakov... v kolikor ni cas skorpljenja, ni ne zdravo.. ce imas fajn sodelavce in nadrejene, se lahko zabavas... sploh ce si star 19... pri 25 ali vec letih imas drugacne prioritete, razmisljanja in obiranje kiwija z veliko hitrostjo pac ni nek wau. Prej ko slej se naucis, da sprejmes vskao delo, pri vsakem delu se nekaj naucis..ali pa dobis lekcijo, kaj ne zelis dečati.

Glede na to, da sem delal v resortu, ne vem, zakaj bi bilo delo v restavraciji, hotelu tako super, velikokrat je norma za ciscenje sobe (npr. 15min, pa je lahko ful zamazano, ali pa spotless). pa v NZ ni napitnin (vecinoma) Vendar z vsakim graskim delom, ce vztrajas dovolj dolgo in delodajalec nima problema s tabo...postanes hitrejsi in ti ne predstavja vec takega napora... Vendar kljub temu vsak ni za vse, se spominim angleskega parcka, ki je skupaj nabral na prvi dan dela 50 kg češenj, povprečje posameznega obiralca je bilo 120-200kg/osebo. Sta oddelala en dan, pa se pritozla sta se narejenemu, ce bi lahko nekdo drug nosil lestev, ker je tezka..... Kako pa so lahko drugi sprintali z 20kg  in 3m dolgo lestvijo? Vse je v glavi, ce si pripravljen trdo delati bos pogruintal sistem. Velja, "theres no easy money".

Delo se najde, ni pa idealno. Imas pa super moznost videti Novo Zelandijo, plaze, jezera, slapove, probat skydive....in njihov minimalc ti pokrije skromno zivljenje in omejen cas potovanja. Financ v Sloveniji ne bos tako lahko nasparal za ogled NZ.

va5ja | Gost | odg. 30.06.2014 @19:07 Prijavi neprimeren komentar

Super napisano! Zadeto v nulo. S tem, da to ne velja samo za NZ, ampak bolj ali manj za cel svet.

banana | Gost | odg. 02.07.2014 @17:23 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Tudi jaz se nameravam odpraviti proti NZ v oktobru. Prav tako še nimam karte. Lahko se kaj dogovoriva...tudi meni bi prav prišla družba

Lahko me kontaktiraš na ak.pestotnik@gmail.com

Kar ena | Gost | odg. 04.07.2014 @20:58 Prijavi neprimeren komentar

Zanimivo, kako je na zadnjih straneh vse prikazano negativno. Na živce mi gre že to teženje in strašenje folka, ki nima neke ultra visoke izobrazbe, da bo delal v nekih težkih pogojih kot suženj in ne vem kaj še. Ne bluzite, danes je vsepovsod odvisno od tega kako se boš znašel. Vsakomur, ki želi poskusiti nekaj novega in zaslužiti vsaj nekaj denarja, pa v Sloveniji ne najde službe, zakaj pa ne. Naj tukaj gnijemo sto let na zavodu in upamo na čudež? ne, lahko pa vsak poskusi čimveč priložnosti in mogoče mu uspe. Ne se ozirat na negativizme na forumih , eno je realno mnenje drugo pa pretiravanje. Na Novi Zelandiji so čisto super razmere, za razliko od Avstralije, ki tone vse globlje je Nova Zelandija na zeleni veji, pa dobro to sploh ni važno. Imam štiri diplomirane prijateljice, nobena tukaj ni dobila normalne službe , ena je dobila kot prodajalka v Massu, druga pa kot delavka v transportu v bolnišnici, ostali dve sta odšli za leto dni na Novo Zelandijo, namesto da bi sedeli doma sta vsaj poskusili. In ne nakladat, da se lahko tam obira samo kivije v nemogočih razmerah, ena je delala v pekarni, druga pa polnila police v trgovini

Luka | Gost | odg. 05.07.2014 @02:05 Prijavi neprimeren komentar

Si sama bila v Nz? Iz cesa so tvoje kolegice diplomirale? Danes kdor v sloveniji ni sposoben dobiti diplome je skoraj da ne hlod, tako da diploma ni merilo. Kaj delajo sedaj tam v Nz? V hostlih, obirajo kivije? Daj stopi na realna tla, ce zelis permanentno vizo rabis iskusnje, ki jih tvoje kolegice nimajo. Tako da najverjetneje delajo v hostlih. Da, tudi tam stejejo izkusnje in poznanstva. Whv viza je pa roko na srce nateg, ce z njo ciljas na permanentno in kariero v nz. Je bolj kot ne namenjena temu da to kar dobis pustis tam oz cheap labor force, kot pri nas studentsko delo Mimogrede zakaj Avstralija tone. Kolikor vem novo zelandci. Hodijo na delo v au. ker je drugje razen v gostinstvu res tezko dobiti sluzbo. Cimprej pojdite tja in porocajte. Vesel bom vsake nove zgodbe o uspehu. L.p Luka

Luka | Gost | odg. 05.07.2014 @02:08 Prijavi neprimeren komentar

Opa sem spregledal. Delo v pekarni in trgovini se najde tudi tu. Ne rabis tavat 18k km stran.

Lara | Gost | odg. 05.07.2014 @02:50 Prijavi neprimeren komentar

Luka mislim, da si tukaj edini nakladač ti. Resnično dvomim, da bi kakšen delodajalec zaposliv tako napadalnega in arogatnega delavca. Verjetno komentiraš iz naslonjača v SLoveniji, jezen, ker tebi tujina ni uspela, ali pa nimaš dosti poguma za njo. Vsak laični psiholog bi znal povedat, da imaš očitno velike komplekse. 

Resnično ste smešni nekateri s svojim negativizmom. Sicer pa ne vem zakaj se sploh ubadam s takimi, vesela sem vsakega realnega komentarja, seveda o tistih, ki dejansko kaj vedo ne o tistih, ki so jezni in zagrenjeni sami nase. 

gost | Gost | odg. 05.07.2014 @12:15 Prijavi neprimeren komentar

dejte že ignorirat luko (in njegove alter-ege), očitno da nima drugega dela kot da tu šinfa

Luka | Gost | odg. 05.07.2014 @17:11 Prijavi neprimeren komentar

Pojdite in probajte, da bomo veselo brali zgodbe o uspehu. Več jih gre več jim rata. Sem pa res zrihtal enemu kitajskemu IT - jevcu delo v Aucklandu. 

Pa če boste že v NZ pojdite še malo v Papatoe, luštn hood. Not

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.