Popotniški forum

April - NZ VIZA

Dodan 07.04.14 @15:12:05
Lara | Gost | odg. 05.07.2014 @17:15 Prijavi neprimeren komentar

Aja Lara, če si vesela vsakega realnega komentarja, nevem kaj pričakuješ. Da ti bodo rekli: "ja čakamo te v Novi Zelandiji z odprtimi rokam, samo zato ker si slovenka".Lahko pa oženiš kakega Maora pa je viza tvoja. 

Pa še to prednost bodo imeli vedno in vedno anglosaksoni ko se gre za delo.

Pač realnost je drugačna od tiste, ki jih obljubljajo razne kvazi agencije. Lahko greste tudi do Lencota vam bo zrihtal vse papirje, delo, hišo in na koncu še družino če želite. 

mici | Gost | odg. 06.07.2014 @00:11 Prijavi neprimeren komentar

OJla zivijo,

Pridite na NZ, izkoristite WHV in si pridobite delovne kot tudi zivljenske izkusnje. Saj ze samo ime vize pove, da je pocitnisko/delovna viza. Dejte no ne mislite samo kaliko boste zasluzili, dejte tudi uzivat in nabirat izkusnje , sklepat stike, spoznat dezelo in ljudi................... Nova Zelandija je draga, in zeloooo drugacna od Slovenije. Pridite in sprobajte to drugacnost. Ne nasedajte temu Luku, ki je en velik negativec in tipicno slovenski fousljivec!!!Dosti napisanega o obiranju sadja....... preizkusila in dobro zasluzila, pred leti ko sem bila se mlada :-), je pa zelo tezko delo.

Lep zimski pozdravcek

Aotearoa | Gost | odg. 18.07.2014 @15:35 Prijavi neprimeren komentar

Zanimivo je brat komentarje v tej temi, sploh ker nekomu ni uspelo, pa zeli sedaj prepricati vse ostale kako je na NZ vse tako negativno. Vsak si sam pise svojo zgodbo o uspehu, nic ti ni podarjenega, ko prides na nz zacnes z 0 in to moras vedeti ze od vsega zacetka. Tukaj ni mame/oceta, ki ti nudita oporo, stanovanje itd. 

Sam sem tukaj ze nekaj casa, od doma sem se odpravil z nekaj privarcevanega denarja ob prihodu nabavil kombi in zacel potovati. Moj cilj je bil videti in doziveti cimvec. Ko je bila denarna zaloga precej nizka sem se odpravil delat, nisem iskal sanjske sluzbe, delo v kivijih je bilo uredu. V slo se cesa takega najverjetneje nebi lotil nikoli delati, tukaj pa sem to hotel izkusiti. Delo ni bilo lahko, delalo se je 8-9 ur ce le ni dezevalo. Spal sem v hostlu v samski sobi za 110$/teden (in to je bila ena drazjih sob v tistem kraju, si lahko dobil tudi za 80$/tedn). V 7 tednih dela sem privarceval dovolj denarja, da sem lahko z njim potoval 2,5 meseca. V tem casu sem dobro obdelal juzni otok + stewart island. Potem sem 14 dni delal v sadovnjaku borovnic, da sem nabral dovolj denarja za naprej (nazaj na S otok).

Odpravil sem se v Auckland iskati boljso sluzbo in zasluzek. Ker sem IT-jevc sem se odlocil iskati sluzbo v moji stroki. Trenutno NZ cveti na IT podrocju, samo v Aucklandu je navoljo 1600 sluzb. Sam sem se prijavil na ogromno sluzb, opravil precej razgovorov z raznimi agenti vendar me je malce teplo pomanjkanje delovnih izkusenj (2leti z slo). Po 3tednih iskanja sem pri nekem podjetju dobil 3 mesecno pogodbo  z moznostjo podaljsanja. Delo, odnosi, nacin dela, vzdusje in seveda placa... popolnoma drugacna slika kot v slo. S pravim odnosom do dela in zagrizenostjo te tukaj hitro opazijo. Meni je po samo 3 tednih dela sef ponudil pogodbo za stalno in solidno placo (za slo razmere bombasticno). Tako da, s pravo izobrazbo in odnosom do dela se da tukaj marskaj doseci. Sicer so stvari tezje, ce nimas izobrazbe, ki je tukaj na Shortage listi. 

Minimalc je tukaj 14,25$/uro bruto + 8% holiday pay to pomen, da na teden zasluzis okoli 500$ neto. Ce se hoces nekje ustaliti za dlje casa potem se splaca izogniti hostlom in poiskati sobo v hisi. Cene so pa od 50-200+$/teden, precej odvisno od kraja bivanja.  Se vedno imas dovolj, da normalno jes in privarcujes. Se pa strinjam, da so najemnine precej drage ampak ce ne sluzis ravno minimalca, ni sile. 

Precej vas pise kako draga je nz, sam se s tem ravno nebi strinjal (razen najemnin in nepremicnin). Gorivo je cenejse, stroski vzdrzevanja vozila so cenejsi, zavarovanje vozila ni obvezno (pa tud ce zavarujes je pocen), hrana je tamtam z slo (nekaj je drazje, nekaj ceneje). Storitve so drazje kar je razumljivo, saj bi vsak rad bil dobro placan za svoje delo. 

Vsak je svoje srece kovac, zato je vse odvisno od tebe in tvoje iznajdljivosti. Zato le pogumno in z realnimi pricakovanji. V najslabsem primeru lahko eno leto potujes po NZ in jo dodobra dozivis. Z obcasnim delom pa si potovanje financiras. Pa se to, tisti, ki hodi na NZ zarad mest bo razocarani. Na NZ se gre zarad narave!

Good Luck!

G | Gost | odg. 28.07.2014 @12:45 Prijavi neprimeren komentar

Aotearoa lahko mogoče posreduješ kakšen kontakt, ker imam nekaj vprašanj?

lp

Aotearoa | Gost | odg. 09.08.2014 @07:16 Prijavi neprimeren komentar

yo.

tu me lahko kontaktiras/te : MeAtNZ@outlook.com

lp

Kovačič Jožef | Gost | odg. 21.07.2019 @14:16 Prijavi neprimeren komentar
Hvala Bogu, da sem v DR osagiede verjel, ko sem prebral toliko pričevanj o njegovem delu in se odločil, da ga bom poklical. Jaz sem Kovačič Jožef. Pišem svoje pričevanje, za katerega nikoli nisem mislil, da je mogoče. Preden sem spoznal DR Osagiedeja, sem začutil, da je to vraževerna vera in da čarovnije niso znanstveno dokazane, toda to uroka me je prepričalo v nekaj drugega. On je dober človek. Svojo bivšo ženo sem našel s pomočjo tega človeka po štirih letih poskusov, vendar ni bilo mogoče ničesar pokazati. Če preberete pričevanje DR Osagiedeja, je res. Moja žena Sharon me je zapustila več kot 4 leta in rad bi jo vrnil in jo poskušal prositi, naj se vrne, vendar me je obšla gluha in me javno razglasila za absurdno. DR osagiede mi je poslal eden od mojih prijateljev, ki mu je pomagal tudi na mojem delovnem mestu, in sem mu povedal, da je vraževeren in da je nor, da verjame v takšne fetišistične stvari. Toda po tolikih mislih o tem sem šel na spletno stran in se odločil, da ga pokličem po e-pošti. Hitro mi je dal številko svojega mobilnega telefona in pogovarjali smo se že dolgo časa. On je najboljši. Preden je napisal službo, sem že imel zavarovanje. V treh dneh je moja bivša žena prišla po štirih letih posmeha, da je nekoristen človek, prišel k meni in me vprašal. Nisem vedel, kaj je ta človek naredil, vendar je zelo dober pri tem. Zahvaljujem se mu in mojemu prijatelju, ker ga poznam vsak dan v mojem življenju. Mislim, da bo pomagal vsakomur, ki prosi za pomoč. Kontaktirali ga boste na doctorosagiede75@gmail.com ali WhatsApp +2349014523836 in je tudi sposoben ... 1) ljubezenske igre 2) izgubljene ljubezenske uroke 3) ločitev 4) zakonca zakonca 5) očarljivo vezivo 6) uroki raztapljanja 7) simulirajte majhnega ljubečega prijatelja 8.) boste napredovali v črkovanju vaše pisarne / loterije 9) bo zadovoljila vašo ljubezen 10) želite biti bogati doctorosagiede75@gmail.com ali whatsapp +2349014523836
Anja1993 | Gost | odg. 09.08.2019 @17:51 Prijavi neprimeren komentar
Kdaj se odpravljate na Novo Zelandijo. Bi kdo želel da letimo skupaj ?
Aleš50 | Gost | odg. 14.08.2019 @07:36 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, kakor berem za NZ se zdi, da je dol slabše kot povsod drugje, sam sm imel namen tudi tja, ampak ne zaradi dobre službe, ampak zaradi spremembe okolja in drugačne miselnosti ljudi kot pri nas, glede služb žal ni nikjer rožnato, sam bi pa delal v smeri energetskih terapij in terapij s kristali, mogoče kdo ve, informativno kje bi lahko v tej smeri deloval na NZ, ali je kakšno povpraševanje po tem, Lp
reat | Gost | odg. 04.01.2022 @05:52 Prijavi neprimeren komentar
Hej vsi! Tukaj sem, da delim svoje pričevanje. Zdravnik zelišč in urok mi je naročil, naj to pričevanje objavim na spletu, da bo ves svet vedel, kako močno in hitro deluje njen urok. Poučil me je veliki zeliščar po imenu dr. Jasper. Leta 2015 so mi postavili diagnozo herpes virus, poskusil sem na vse možne načine, da bi se ozdravil, vendar so se vsi moji napori izkazali za neuspešne, dokler me prijatelj ni seznanil z zeliščarjem dr. herpes virus (Herpes), ko sem kontaktiral to zeliščarko preko njene elektronske pošte, mi je poslala zeliščno zdravilo herpes virus preko kurirja, ko sem prejel zeliščno zdravilo mi je dala navodila po korakih, kako ga uporabiti, ko sem ga apliciral v skladu z navodila sem bil popolnoma ozdravljen virusa v 3 tednih uporabe. Kontaktirajte tega neverjetnega zeliščarja še danes, da dobite zdravilo. Preko gmaila: doctorjaspermagic@gmail.cpm Lahko ji tudi pošljete e-pošto, če potrebujete njeno pomoč pri vašem razmerju ali katerem koli drugem primeru. 1) Ljubezenski uroki 2) Izgubljeni ljubezenski uroki (naredite, da vas bo spet vzljubil) 3) Ločitve 4) Urok za poroko in nosečnost 5) Zavezujoče uroke 6) Oddelki 7) Smrtni urok 8.) Želite napredovati v svoji pisarni 9) Želite zadovoljiti svojega ljubimca 10) Loterija Obrnite se na to čudovito žensko, če imate težave za trajno rešitev gmail: doctorjaspermagic@gmail.com ali WhatsApp: +2349150316084
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.