Popotniški forum

Indonezija - vstop brez vize?

Dodan 05.05.14 @10:29:30
r00k | Gost | odg. 05.05.2014 @10:29 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

že 20.5. letiva v Jakarto za 35 dni, nimava pa urejene vize(ker sva karte kupila 2dni nazaj). Vem, da načeloma dobiš 30 dnevno vizo na letališču. Ampak ali naju lahko zavrnejo, ker imava povratne karte za dalj kot 30 dni? 

Drugače imava namen vizo tam podaljšat, skrbi naju samo vstop v državo. Je imel že kdo podobne izkušnjo?

perorec | Gost | odg. 05.05.2014 @12:30 Prijavi neprimeren komentar

Imel podobno izkušnjo in sicer tako, da me niso hoteli spustit na avion, ko sem potoval v JV Azijo, ker sem imel povratni let po poteku vize za Tajsko.

Jaz sem vizo za Indonezijo dobil v enem dnevu na Dunaju (zraven sem porinil malo denarja, da je šlo na hitro skozi).

Tina | Registriran uporabnik | odg. 05.05.2014 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

Ena možnost je še, da najdeš kak poceni let v sosednje države kot dokazilo, da boš Indonezijo zapustil prej kot v 30 dneh, karte pa potem ne uporabiš, če nočeš Če slučajno najdeš kaj ceneje od stroškov vize na Dunaju...

r00k | Gost | odg. 05.05.2014 @15:03 Prijavi neprimeren komentar

problem ni tok v denarju (vizo bova v vsakem primeru mogla podaljšat, ker drugače je kazen), bolj v tem da naju je strah da naju sploh ne bodo spustili v državo..

Na Dunaj pa nočeva pošiljat, ker nočeva tvegat, da potna lista ne bosta prišla nazaj v teh 14 dneh (tud na konzulatu so rekli, da ponavad traja cca 10 dni ali celo dlje). 

Edina druga opcija je, da greva sama na Dunaj, ampak pol mora bit res zrihtano v 1 dnevu(naj bi ponavadi trajalo 3 dni), ker za dlje ne morva bit na Dunaju...bom poklicu na ambasado če se da kj zrihtat

Ivka | Gost | odg. 05.05.2014 @16:12 Prijavi neprimeren komentar

Jast sem pred leti vizo na ambasadi na Dunaju dobila v dveh dneh, ker je bila urgentno delana, ker mi je Pošta Slovenije zgubila pasport. Nov pasport sem nato poslala preko DHL-a in šla sama na Dunaj po pasport z novo vizo. Pokliči na ambasado in se dogovori. Sicer je bila malo dražja, ampak mudilo se je.

Pa lepo potovanje po Indoneziji.

r00k | Gost | odg. 05.05.2014 @16:33 Prijavi neprimeren komentar

Sva se odločila, da bova vzela kar 30 dnevno vizo, ko prideva v Jakarto pa jo potem podalšava na Baliju. Naj ne bi bil taaak problem ( ali plačaš agentu 20-30 evrov provizije) ali pa se sam malo "zajebavaš" 2 dni v Denpasarju na immigracijskem uradu. Bova pa kupila poceni karti za vmesni let iz Indonezije, da naju za zihr spustijo v državo.

Ker je še zmeraj ceneje, kot pošiljat z hitro pošto in ne tvegam da se mi potni list izgubi, tako kot si mela izkušnje ti!

sara | Gost | odg. 07.05.2014 @08:42 Prijavi neprimeren komentar

Podaljševanje vize v Denpasarju - zate je najbolje, da v Kuti pustiš potni list agenciji, ki zate ureja podaljšanje brez problema. Dokazilo le izhodni let in plačilo. Če pa to urejaš sam pa traja kar ves teden. Najprej oddaš papirje, nato čez 2 dni moraš priti z dokazili in plačati, nato pa še čez nekaj dni dvigniti vizo - kar pomeni, da izgubiš ves teden. Meni to ni bil problem, ker sem dalj časa bivala v Kuti... lp Sara

r00k | Gost | odg. 08.05.2014 @09:19 Prijavi neprimeren komentar

Ja bova verjetno uporabila kar agencijo na Baliju (v Ubudu). A lahka vprašam kok te je prišlo to podaljševanje vize prek agencije? Da vem kok pričakovat pa da me ne nategnejo totalno na internetu sem zasledil cene med 600000 in 1000000 IDR

eva | Gost | odg. 26.05.2014 @17:28 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo!

Konec junija potujem v Indonezijo in sicer za 52 dni. Zanima me, če se da dobiti to vizo na Dunaju ali je res potrebno v Indoneziji podaljševati 30 dnevno vizo. Ima kdo kakšne informacije glede kako se to uredi? (prvič se ukvarjam s tem in sem malo zmedena z vsemi informacijami) Imam pa za 30 dni potrdilo glede izobraževanja v Indoneziji, naslednje 3 tedne imam na namen potovati. Bila bi zelo vesela, če bi mi lahko nekdo opisal postopek pridobitve vize. Lep pozdrav

visit | Gost | odg. 26.05.2014 @17:54 Prijavi neprimeren komentar

slovenski državljani ne potrebujejo vize za manj kot 90dni!!!

perorec | Gost | odg. 27.05.2014 @01:25 Prijavi neprimeren komentar

Hmm, to je pomoje edino možno, če je zraven všteto še podaljševanje viz, drugače si ne znam razložit.

Drugače pa je VOA 30 dni

Tina | Gost | odg. 27.05.2014 @08:31 Prijavi neprimeren komentar

Eva, ko sem si jo jaz pred leti urejala, sem poslala potni list na veleposlanistvo na Dunaju (s priporoceno posiljko) skupaj z vsemi potrebnimi papirji, denarjem za vizo in dodatnimi par evri za posiljanje nazaj. Frajerji so mi sicer poslali kar v navadni kuverti tako da sreca, da se ni zadeva izgubila kje na poti nazaj, kar se je baje tudi ze zgodilo. Je pa trajalo tocno en teden, da sem dobila vizo.

Vse informacije o tem kaj potrebujes, kam poslat itd imas pa na strani veleposlanistva.

popotnik | Gost | odg. 07.02.2015 @06:53 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav vsem! to velja bolj za tiste, ki še nameravajo potovati v Indonezijo.

Slovenski državljani za vstop v Indoneziji POTREBUJEJO vizo (http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/azija_kavkaz_in_bliznji_vzhod/indonezija/), ki pa jo je možno (najceneje) dobiti na letališču ob prihodu.

Strošek je 35 USD (imejte dolarje). Vsa pošiljanja potnih listov in vožnje na Dunaj so odveč ... Dobite 30 dnevno vizo z možnostjo podaljševanja pri lokalnih agencijah ali neposredno na ministerstvih/uradih. Podaljšanje vize je možno za nadaljnjih 30 dni. Po tem času morate zapustiti državo ali pa ostanete še nekaj dni in plačate 200.000 IDR za vsak dan. Sicer se ne priporoča tega koristiti, ker lahko za več kot 3-4 dni nastopijo težave.

Upam, da sem komu pomagal 

gi | Gost | odg. 22.02.2015 @19:21 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo, mene pa zanima če ima kdo izkušnje z dvakratnim vstopom v indonezijo? Iz benetk namreč letim na Bali in iz tam po parih dneh v avstralijo...ko pridem nazaj bom ostala še dobra dva tedna v indoneziji. Ali si moram v tem primeru dvakrat urediti vizo (torej ko priletim iz benetk in ko priletim iz avstralije), kljub temu da v indoneziji vse skupaj ne bom več kot 30 dni (3 tedne)?

Lp

s | Gost | odg. 14.07.2015 @13:41 Prijavi neprimeren komentar

samo da vidim če sm pravilno razumela tole.. v indoneziji bom 31 dni, sepravi da se mi najbolj splača uzet vizo on arrival in potem plačat tisto kazen za en dan oziroma podaljšat vizo kar tam..?

gigita | Gost | odg. 13.11.2015 @16:13 Prijavi neprimeren komentar

Imam eno vprasanje in sicer ravnokar sem prispela v Indonezijo kjer sem si uredila 30-dnevno vizo za katero mi ni bilo potrebno nic placati. Malo mi je bilo cudno saj sem prebrala da je treba zanjo odsteti 35$. V Indoneziji nameravala ostati 32 dni in placati kazen za ta dva dni, vendar pa me je sedaj strah ker na zigu pise da ta viza ni podaljsljiva. Kaj menite da je najbolje narediti v tem primeru?

Anja | Gost | odg. 20.11.2015 @10:55 Prijavi neprimeren komentar

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/azija_kavkaz_in_bliznji_vzhod/indonezija/

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.