Popotniški forum

Delo na Kanarskih otokih

Dodan 28.06.14 @12:46:09
GranCanaria | Gost | odg. 28.06.2014 @12:46 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me, ali bere ta forum kdo, ki je ali še vedno dela na Kanarskih otokih (kjerkoli tam) - čez celo leto, ne samo sezonsko? Angleško govorim tekoče, sem že šla v svet in delala tam, a preko agencije, na Kanarske pa lahko greš brez vize idr. birokratskih zadev, ali pač? Kakšno je življenje dol, stroški, možnosti za delo in vse povezano z življenjem tam? Stara sem 24 in med nič ne veže na dom, tako da mi ni problem spakirat in kupit enosmerne letalske karte ter si tam iskat delo, bolj me skrbi, da najamem sobo (da ne bi stalo preveč) in da ne bi našla dela.

Prosim, samo koristne informacije s prve roke, ne tipa "baba čula baba rekla". Hvala. 

Lep sončen pozdrav vsem!

GranCanaria | Gost | odg. 28.06.2014 @12:47 Prijavi neprimeren komentar

Aja, sem pa turistične smeri in bi delala karkoli - od natakarice, receptorke do sobarice.

Chemiche | Gost | odg. 30.06.2014 @10:20 Prijavi neprimeren komentar

Ne vem, kaj te se zadzuje?  Apartma si lahko najames za 360€ v Maraverde, ali za 200€ v Los Gigantes.  To je teneriffe.  

GranCanaria | Gost | odg. 30.06.2014 @11:20 Prijavi neprimeren komentar

Kaj bi me zadrževalo? Ponavadi se prej še vedno zbere neke nasvete, priporočila in izkušnje tistih, ki so to že ali skozi, zato sem tudi odprla temo in to jasno vprašala. Apartma bolj težko najamem, če grem sama.

dubby | Gost | odg. 30.06.2014 @12:26 Prijavi neprimeren komentar

Where: Fuertaventura, Canary Island, Spain
When: Position available from 08.2014
Duration: 3 months plus
How many hours: Full-time, 40h/week

4 Star hotel located on the island of Fuerteventura (Canary Islands). With over 350 suites, 3 restaurants and bars, swimming pools and recreation centers for relaxation and well-being of our clients.
The hotel is open all year, we manage guests from around the world. Working there is an excellent opportunity to learn the Spanish culture in an international environment.

The tasks are varied, front desk tasks include:
- Guest service
- Check-in/ Check-out
- Reactivity in order to face unpredictable changes: late check-out, extensions, early departures etc.
- Giving information to hostel guests regarding tourist attractions, leisure activities etc.
- Answering questions regarding hostel offers, facilities and events.
- Handling complaints, suggestions, etc

We are looking for:
- Studies: Tourism, Hospitality, Languages, Business, Marketing , Communication
- Languages: High level of English and Spanish
- Young, dynamic, proactive, social and energetic profiles are appreciated.

We offer:
- Remuneration: 200€/month + accommodation + food

Te se zanima?

GranCanaria | Gost | odg. 30.06.2014 @16:53 Prijavi neprimeren komentar

Izgleda super ponudba, a piše visoko znanje ang IN španščine.  Bi pa šla takoj delat tja! A misliš, da bi mela kaj šans samo z znanjem ang?

Miami | Gost | odg. 15.07.2014 @19:48 Prijavi neprimeren komentar

200€ na mesec a to resno al je kaj narobe tukaj.   Saj razumem da je bivanje pa hrana zraven ampak 200 na mesec je res premalo.  Drgac pa tudi midva z mojo se odpravljava na kanarske. 

jst | Gost | odg. 16.07.2014 @00:15 Prijavi neprimeren komentar

Kje pa gledate za takšno delo?

Poznate, kakšne dobre spletne strani?

Hvala.

Globetrotter | Gost | odg. 17.07.2014 @21:18 Prijavi neprimeren komentar

Bila dve leti nazaj na Tenerifih. Življenje tam je v primerjavi s Slovenijo cenejše, ker je duty free otok. Vse je cenejše, tudi najemnine niso neka groza, upam si celo trditi, da so tudi te cenejše kot v Sloveniji. S službo pa je tako kot vsepovsod, če si priden, vztrajen, se vedno najde. Sama nisem znala španščine in ni bil problem, te naučijo.

želim | Gost | odg. 23.07.2014 @17:52 Prijavi neprimeren komentar

Draga GranCanaria tudi sama imam namen čez leto dni, ko diplomiram oditi vsaj za leto dni v tujino. Mogoče malo prekmalu ampak že sedaj iščem možnosti kam bi lahko odšla tako da bi te zelo lepo prosila, da če najdeš karkoli koristnega deliš z nami saj bi tudi meni kakršna koli informacija prišla prav. 

Chemiche | Gost | odg. 24.07.2014 @13:39 Prijavi neprimeren komentar

gran Canaria in ostali. Po mojih informacijah, je najlazje priti do sluzbe, da si dobis  pripravnistvo, po poteku ti pa sluzbo ponudijo. Tako se je zaposlilo tu ze vec deklet iz Sllovenije. Uradna pot do zaposlitve je pa sledeca: prijavis stalno bivalisce, dvignes na policiji potrdilo o EU (kar predstavlja residencija), dvignes socialno stevilko, gres na zavod za zaposlovanje in to je to. 

Chemiche | Gost | odg. 12.08.2014 @11:38 Prijavi neprimeren komentar

Gran Canaria, pises:"..." Apartma bolj tezko najamem, ce grem sama"... Tud to ni problem v okolici Finka El Shiratal, Guia de Isora ... ti najdem sobo za 40€ ali hostel za 12@ ali stanovansko prikolico v kampu za 5€.

happyself | Gost | odg. 21.08.2016 @03:07 Prijavi neprimeren komentar

Helo,

@ grancanaria = jaz tudi razmisljam o taksnem koraku. Se je mozno oglasiti preko mejla ? lp

Tasha | Gost | odg. 18.11.2016 @10:29 Prijavi neprimeren komentar

Miha, Happyself

Jaz bi tudi z veseljem sla na Tenerife, delat, zivet. Če sta se vedno za tasha.banko@gmail.com.

cool

Helena | Gost | odg. 27.12.2016 @12:12 Prijavi neprimeren komentar

Hello.

Jaz sem zivela 7 mesecev na tenerifih. Delo lahko takoj najdes ce ga hoces... oziroma ce ne kompliciras tudi samo z anglescino saj spansko govori redko kdo ... sama sem delala na playa de las americas kjer lahko ful hitro najdes. Najboljse it z CV naokoli. Za punce pa priporocam B-funky compania, ukvarjajo se z prodajo oblacil v hotelih - zakon delo, pa fajn te plačajp pa fajn urnik imas ... Drugace pa rabiš samo NIE katere dobis na policiji z svojim potnim listom. In kak dobis nie dobis numero de social in s tem lahko brez skrbi delas. Sama sem zivela v Adeje 400€ najemnima. Ampak Tenerife so ful poceni + plače so fajne.

Tine | Gost | odg. 29.12.2016 @13:21 Prijavi neprimeren komentar

Helena,

Konec januarja se s punco odpravljava na tenerife, kjer bova preživela najmanj pol leta. Sam imam veliko izkušenj pri delu v turizmu in me  zanima, če ti je morda ostal kak kontakt kogarkoli, ki bi imel kaj več informacij v zvezi s tem. Otok sem nazadnje obiskal maja in sem se že sam veliko pozanimal, raziskal, si našel kar nekaj kontaktov, vendar me seveda zanimajo tudi informacije iz prve roke  

majda kuhelj | Gost | odg. 08.01.2017 @11:52 Prijavi neprimeren komentar

Tine pozdravljen. 

Jaz pa delam na tem, da pridem na Tenerife za mesec in pol do dva, v tem času bi si poskušala poiskati službo, ker se imam namen tja tudi preseliti. Tudi jaz sem bila tma aprila ravno iz tega namena, da približno vidim kako je tam. Bom vesela, če bom izvedela od vaj kake informacije, mogoče kontakte. Kar pa vama zaenkrat lahko povem jaz je to, da mogoče poglejta na fb stran Slovenci na Kanarskih otokih, tam je kar precej konkretnih informacij o selitvi tja,...bolj na splošno to je res,..mogoče kaj pomaga, Lp  Majda

Robi | Gost | odg. 30.01.2017 @15:09 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem začel vse bolj in bolj razmišljat,da bi se odselil na enega od Kanarskih otokov in skušam ob brskanju po spletu dobiti čimveč informacij,po možnosti iz prve roke,od nekoga,ki je že nekaj časa tam živi in dela,kje je najbolj optimalno se zasidrat.

Ugotavljam,da je pomembno znati špansko,angleško,nemško,rusko,...jaz pa za zdaj znam mal angleško in italijansko,seveda bi pred dokončnim odhodom skušal se naučit vsaj osnov španščine,vendar me malo bega dejstvo,da se vedno bolj uveljavlja nemško in rusko,to pa najbrž zato,ker je velik ljudi iz teh omenjenih govorečih držav.Meni pa ta dva jezika se mi nekak upirata,torej pridejo v poštev špansko-italijansko in angleško govoreči kraji na otokih.

Zanima me tudi kakšen je odnos domačinov do tujcev,kako se vklopit v družbo,ali je delo res težko najti,oz.da moraš na tone CV-jev okoli talat,kakšna je pot,če bi se odločil nekaj svojega tam odpret,skratka dobit čimveč koristnih informacij bi bilo res super.Skušal sem tudi navezat stik preko prej omenjene strani na FB-Slovenci na Kanarskih otokih,pa izgleda,da stran ni veliko aktivna,saj že nekaj dni čakam,da me sprejmejo v skupino,da bi jih povprašal kako so se znašli tam.

Po poklicu sem drugače mesar,delal pa sem tudi po kuhinjah,kot pomočnik,pa še kaj bi se našlo,star sem 36 let in mi je življenja v naši državi počasi dovolj,preveč stresa in negativne energije,pol leta sem že na zavodu,poslanih prošenj da ne omenjam,normalne zaposlitve pa od nikoder.Skratka,želim si konkretno spremembo,no,vsaj poskusil bi rad.Kanarske sem si omislil,ker sem bil leta 2004 s križarko tam,na križarki sem delal v free shopu in moram priznat,da so otoki res čudoviti in nekak se vidim tam,mogoče tudi zato,ker sem iz Izole doma,pa tudi odkar zbiram informacije,sem opazil,da negativnih komentarjev,razen muhastega vremena na severu otokov in nepitne vode,skorajda ni.Poleg tega je klima ugodna skozi vse leto,pa še blizu doma je,če bi se mi zaluštalo mal prijatelje obiskat.

Kakor koli,dobrodošla vsaka najmanjša informacija,hvala lepa.

Robi | Gost | odg. 30.01.2017 @15:10 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem začel vse bolj in bolj razmišljat,da bi se odselil na enega od Kanarskih otokov in skušam ob brskanju po spletu dobiti čimveč informacij,po možnosti iz prve roke,od nekoga,ki je že nekaj časa tam živi in dela,kje je najbolj optimalno se zasidrat.

Ugotavljam,da je pomembno znati špansko,angleško,nemško,rusko,...jaz pa za zdaj znam mal angleško in italijansko,seveda bi pred dokončnim odhodom skušal se naučit vsaj osnov španščine,vendar me malo bega dejstvo,da se vedno bolj uveljavlja nemško in rusko,to pa najbrž zato,ker je velik ljudi iz teh omenjenih govorečih držav.Meni pa ta dva jezika se mi nekak upirata,torej pridejo v poštev špansko-italijansko in angleško govoreči kraji na otokih.

Zanima me tudi kakšen je odnos domačinov do tujcev,kako se vklopit v družbo,ali je delo res težko najti,oz.da moraš na tone CV-jev okoli talat,kakšna je pot,če bi se odločil nekaj svojega tam odpret,skratka dobit čimveč koristnih informacij bi bilo res super.Skušal sem tudi navezat stik preko prej omenjene strani na FB-Slovenci na Kanarskih otokih,pa izgleda,da stran ni veliko aktivna,saj že nekaj dni čakam,da me sprejmejo v skupino,da bi jih povprašal kako so se znašli tam.

Po poklicu sem drugače mesar,delal pa sem tudi po kuhinjah,kot pomočnik,pa še kaj bi se našlo,star sem 36 let in mi je življenja v naši državi počasi dovolj,preveč stresa in negativne energije,pol leta sem že na zavodu,poslanih prošenj da ne omenjam,normalne zaposlitve pa od nikoder.Skratka,želim si konkretno spremembo,no,vsaj poskusil bi rad.Kanarske sem si omislil,ker sem bil leta 2004 s križarko tam,na križarki sem delal v free shopu in moram priznat,da so otoki res čudoviti in nekak se vidim tam,mogoče tudi zato,ker sem iz Izole doma,pa tudi odkar zbiram informacije,sem opazil,da negativnih komentarjev,razen muhastega vremena na severu otokov in nepitne vode,skorajda ni.Poleg tega je klima ugodna skozi vse leto,pa še blizu doma je,če bi se mi zaluštalo mal prijatelje obiskat.

Kakor koli,dobrodošla vsaka najmanjša informacija,hvala lepa.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.