Popotniški forum

Škotska - kaj si ogledati, kje prespati?

Dodan 14.07.14 @17:35:31
Vesna | Gost | odg. 14.07.2014 @17:35 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav vsem!

S fantom 5. avgusta odhajava na Škotsko, nekaj idej že imava, kje bova, me pa zanima še kakšen vaš nasvet, kaj si pogledati, kje mogoče poceni prespati?

rustja | Gost | odg. 15.07.2014 @10:43 Prijavi neprimeren komentar

ojla, 

škotska je super, midva s punco sva bila lani, pa sva tako karto kot prenočišča kupila kar na STA-ju. 

nama so takrt predlagal da nardiva še ISIC kartico, ker maš z njo 30% cenejši lonely planet - tam maš pa vse info o tem kaj si morš ogledat, kaj se splača, kaj ne... supr stvar.

K.P. | Gost | odg. 15.07.2014 @19:09 Prijavi neprimeren komentar

Škotska je res super! Midva s fantom sva bila lani tam, za 15 dni, pa je še danes ne moreva pozabit. Kljub vremenu je na naju pustila res velik vtis. Če želiš, mi pusti meil, pa ti pošljem dnevnik. Tam so opisani kraji, ki sva ji videla, tudi nekaj prenočišč - čeprav sva midva skoraj ves čas divje kampirala.

Lp!

Edi | Gost | odg. 16.07.2014 @12:52 Prijavi neprimeren komentar

Edinburg je čudovito mesto poleti.

Med manj zanimi atrakcijami: royal botanični vrt je poleti res vreden ogleda.

Avgusta so zaradi festivala cene noro visoke.

Markson | Gost | odg. 16.07.2014 @14:21 Prijavi neprimeren komentar

Ah, Škotska. Bil tam kakšnih 5 let nazaj, pa mi je še vedno to top dopust. Bom šel še tja.

Drugače pa kaj pogledat. Definitivno Edinburgh, super mesto, zgodovina. Glasgow mi je bil čisto mimo, tako da ga ne priporočam.

Če bota najela avto, pa sploh super. Aberdeen sicer nič posebnega, ampak pot do tja je odlična (Dunnottar grad). Inverness in Loch Ness - lepo, narava. Potem pa priporočam kam bolj v Highlands.

Za spanje ti pa ne morem svetovat, sam sem takrat spal v hostlih, kar sem pač našel na hostelworld.

Drugače pa Škotska neverjetna.

zegf | Gost | odg. 16.07.2014 @15:20 Prijavi neprimeren komentar

ediburgh, st andrews (maš tam lepe ribišek vasice crail, elie in poceni avtobus za cel dan mend njimi...), iverness, otok sky, zunanji herbidi(lewis, harris) meni najljubši, oban prijeten, mull za dnevni super, loch lomond,

glasgow recimo za pol dneva, ampak nič posebnega

čisti sever pa nisem šel. vlaki so drugač jan za prevoz. iz londona pa megabus poceni, ampak relativno neudobno, al i pa pravi čas rezervirat vlak - caledonina sleeper cca 25funtov naprej.

pa ena bolj posrečenih strani

http://www.undiscoveredscotland.co.uk/

uživaj

škotska | Gost | odg. 16.07.2014 @21:01 Prijavi neprimeren komentar

http://www.blucamp.si/potopisi/skotska/

http://www.drevored.si/mladi/potopis-l-6000-km-14-dni-7-drzav-3-prijatelji-1avto/

http://www.ednevnik.si/entry.php?w=tines&e_id=172434

http://www.zaletel.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=57

Daisee | Gost | odg. 18.07.2014 @14:21 Prijavi neprimeren komentar

@K.P. kako je z divjim kampiranjem na skotskem? Se preganja ali je bolj odprto glede tega? Ker midva sva tudi bolj divje sorte

In prosila bi se za dnevnik: ajda.rusjan@gmail.com

Lep pozdrav

K.P. | Gost | odg. 21.07.2014 @17:46 Prijavi neprimeren komentar

Sem vama pravkar poslala dnevnik na meile. Upam, da še nista šli. Sem čisto pozabila na forum. Notri sem zajela vsa prenočišča, tudi divja. Tukaj pa čisto malo fotografij iz Škotske, za prvi vtis : http://ksenijaphotographyblog.wordpress.com/2014/05/05/skotska/

Glede divjega kampiranja je res noro. Midva tudi po Sloveniji ponavadi kampirava na divje (npr. večdnevne kolesarske poti), ampak je malo bolj zoprno, ker ni dovoljeno in je vedno tisti grenki priokus, kaj če te kdo vidi.

Škotska pa je glede tega zelo odprta. Tudi uradno je dovoljeno, zato te naj nič ne skrbi. Midva sva našla zares sanjske kotičke (na hribčku s pogledom na osamljene peščene plaže ...) ... noro, res! In sploh se nisva kaj preveč trudla, da bi jih našla, saj je izven mest v glavnem ena cesta in polno kotičkov zase. Joj, bi šla še kar enkrat. Tudi skrivala se nisva, enkrat je zjutraj prišla mimo ena družina in mi je bilo prav hecno, ampak so nama namenili samo en velik nasmeh in pozdrav, pa so šli dalje. Skratka ... UŽIVAJTA!

Vesna | Gost | odg. 22.07.2014 @13:11 Prijavi neprimeren komentar

Hvala ti!

Nisva še šla, bova pa le z avtom in brez šotora.

Pozna kdo kakšno manj drago prenočišče blizu otoka Skye? Gledava, pa je res noro vse zasedeno ....

123 | Gost | odg. 22.07.2014 @13:37 Prijavi neprimeren komentar

K.P. - res noro dobre slike. Lahko prosim pošlješ dnevnik še meni - lony233@gmail.com - tudi sama načrtujem potovanje po Škotski

K.P. | Gost | odg. 22.07.2014 @15:53 Prijavi neprimeren komentar

Hvala! sem tudi tebi poslala na meil.

Ja, ko sva midva v slabem vremenu iskala hostel, je bilo vse zasedeno. Je kar gneča, angleži so na dopustu in je vse polno. Malo poglej v lonely planet, če kaj piše za prenoščišča na skyu, drugače pa imaš polno B&B ob cestah, ampak meni so preveč dragi.

Lep dopust vsem skupaj!

Snezana | Gost | odg. 15.07.2017 @15:40 Prijavi neprimeren komentar

@k.p

Ali lahko se meni posljes dnevnik,nacrtujem dopust tam

Snezi85@yahoo.com

alenci | Gost | odg. 26.10.2017 @20:32 Prijavi neprimeren komentar

Hej, še meni prosim pošlješ dnevnik

alenci321@gmail.com

Hvala

Tincaf | Gost | odg. 25.01.2018 @17:59 Prijavi neprimeren komentar

A bi lahko tudi jaz dobila dnevnik? Letos nameravava s fantom( husband to be) na porocno potovanje in ker je prvic, da greva nekam v lastni reziji, bi nama vsaka info prisla prav

Tincaf | Gost | odg. 25.01.2018 @17:59 Prijavi neprimeren komentar

A bi lahko tudi jaz dobila dnevnik? Letos nameravava s fantom( husband to be) na porocno potovanje in ker je prvic, da greva nekam v lastni reziji, bi nama vsaka info prisla prav

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.