Popotniški forum

AVSTRIJA

Dodan 13.04.15 @14:45:54
JM | Gost | odg. 13.04.2015 @14:45 Prijavi neprimeren komentar

Pozdarvljeni, odločil sem se da se usedem v avto zategnem do linza, welsa... sabo vzamem prošnje in od firme do forme... gdo istomisloci tukaj?

Avstrijec | Gost | odg. 13.04.2015 @15:22 Prijavi neprimeren komentar

iskreno upam, da obvladaš nemščino bolje, kot slovenščino!

ps: agencije so rešitev.

Rus | Gost | odg. 13.04.2015 @15:31 Prijavi neprimeren komentar

Leasing firme zagotovo, ostalo le preko vez, razen ce si rojen pod srecno zvezdo

Pogumno!

Venček | Gost | odg. 13.04.2015 @20:27 Prijavi neprimeren komentar

Odvisno kateri poklic si. Mehatroniki, mehaniki, vozniki CE, itd. boste dobili delo zlahka. Nekvalificirani boste prej se preklali na dvoje. Nazadnje sem bil na Dunaju kjer sem šel po industrijski coni od firme do firme in je bilo cca 50Romunov ki so posedali vse naokrog. Ko kaj rabijo Avstrijci pokličejo njih,, za 5€ na uro.

Če znaš jezik, spet so boljše možnosti.

Naslpoh je v AUS boljša plača in boljši pogoji za delo kot Nemčija, vendar.. so kar težavni ljudje to.

Srečno

europejec | Gost | odg. 14.04.2015 @11:48 Prijavi neprimeren komentar

Pa kaj si ti Venček normalen, da jim tako zbijaš iluzije haha? S tako izobrazbo, kot jo ti omenjaš tudi tukaj dobiš službo.

Sibila Medved | Gost | odg. 28.04.2015 @10:03 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, ce vas zanima delo v Avstriji me poklicite na 040416111 ali mi pisite na mail team.maribor@trummer.eu.

Prosta delovna mesta si lahko ogledate na nasi spletni strani www.trummer.eu

lp, Sibila

Venček | Gost | odg. 28.04.2015 @23:45 Prijavi neprimeren komentar

Sivila,

hvala za to spletno stran, nisem poznal prej. Mislim, da mi pa ne pove nič novega, iščete izdelane kadre, tehnične poklice. Kot sem povedal že zadnjič. Če vas rabijo, dobite službo iz kavča in je to to.

Če pa niste zaželjeni ali pa imate neko neuporabno smer izobrazbe, ali pa celo brez nje, potem se zna narediti da naletite na probleme.

Jaz nikomur ne zbijam idelov in idej, treba je biti realen. To je res, če dobiš delo tu, ga boš dobil v tujini, to ti je osnovno vodilo, razen za res visoko šolane kadre, ki morajo itak najti neko nišo, in dela sploh ne iščejo po forumih itd, ampak bolj preko posameznikov ki so v tisti niši.

Kdor pa misle, da se je zgodila Amerika, in da boste prišli v Njemačko, ter vas bo delo čakalo na vsakem vogalu, ste se zmotili.

europejec | Gost | odg. 29.04.2015 @15:32 Prijavi neprimeren komentar

Kot vidim iščejo tudi v Avstriji obrtnike in kadre s srednjo poklicno šolo tehnične smeri. Torej natančno take kadre kot tukaj.

Vprašanje pa če dobiš tako plačo, da pokrije najemnino in hrano. Kot opažam zadnje čase hodi veliko Slovencev v Avstrijo samo še skrete pucat, ker ostali kadri ne pridejo v poštev. Izobraženi družboslovci takega dela ne želijo, ljudje s poklicno šolo pa dobijo delo doma.

izseljenec | Gost | odg. 29.04.2015 @19:34 Prijavi neprimeren komentar

za Avstrijo sicer ne vem ravno kako je. Sem pa sam ze nekaj let v tujini in vsako sluzbo sem dobil v trenutku. Sedaj imam dobro sluzbo v solstvu in to brez nekakse formalne izobrazbe. Dobil sem jo na podlagi izkusenj in dosezkov.

Tako da kar veselo poizkusat ce le imate nekaksna znajna, ne glede na papirje srednjih sol v sloveniji. V tujini cenijo znanje in izkusnje kakor sem ze rekel.

europejec | Gost | odg. 29.04.2015 @19:49 Prijavi neprimeren komentar

O poglej poglej! V tujini lahko dobiš celo dobro službo v šolstvu brez formalne izobrazbe.

Zdaj pa napiši še, da si univerzitetni učitelj s samo srednjo šolo

izseljenec | Gost | odg. 30.04.2015 @11:00 Prijavi neprimeren komentar

oprostite, ste pa res cuk!

jaz vem kaj delam in kje delam. vi pa veremite ali ne. vasa stvar.

verjetno sedite doma na sedezni in zelite inteligentnim mladim slovencem preprecevati odhod, da bi nekaj dosegli, se uveljavili. zalostno, res.

izseljenčku <3 | Gost | odg. 30.04.2015 @12:08 Prijavi neprimeren komentar

nihče nima skrite agende, "izseljenec" malo se umiri z očitki.

Kar je res je res, dvom v tvojo zgodbo je na mestu in marsikomu to ne bo pomagalo, kar je tebi.

Dejstvo je, da čeprav formalna izobrazba mogoče ni 100% odločilna, je vseno neka podlaga. Npr. Na kitajsko gredo lahko delati samo starejši od 25 z diplomo, in ni važno katere smeri. In ti ljudje lahko postanejo (če so native speaker-s) učitelji angleščine. 

Je to kar nam prodajaš pod formalno izobrazbo? ne vem, boš že sam odgovoril in se branil z konkretnimi podatki.

pa glej da dinarčke prineseš nazaj <3 da bomo imeli ostali nesrečniki za kruh

izseljenec | Gost | odg. 30.04.2015 @15:41 Prijavi neprimeren komentar

se zadnjic pod to temo, da ne bom slucajno res padel v "igro obrambe".

vse kar pravim v teh objavah je namenjeno le temu da okorajzim tiste ki imajo sanje.

nisem pedagog, nisem andragog, sociolog se manj in nisem nikakrsen predavatelj. imam le ogromno znanja in izkusenj na tem podrocju in to je pripomoglo da sem ta trenutek kjer sem.

sem sicer kar visoko izobrazen z nekaj dokumenti in priznanji za dosezke tako iz slovenije kakor tudi tujine. govorim nekaj tujih jezikov in se ucim novih.

sem pa sel v tujino na slepo sreco brez predhodnega iskanja sluzbe in delal vse kar je bilo na voljo. sicer pa nihce ne ve kaj bo. lahko se ze jutri vse spremeni. upam da ne.

dinarcke pa ne mislim prinesti v slovenijo, saj se zaenkrat ne nameravam vrniti.

europejec | Gost | odg. 30.04.2015 @16:13 Prijavi neprimeren komentar

Ja lej hišnik pa verjamem, da si lahko brez izobrazbe na kakšni šoli. Samo potem ne pridigaj, da je to kakša dobra služba. V tujini cenijo znanje in pamet proletarcev pa prav gotovo ne. Še najmanj pa ne v anglosaxonskem svetu.

evropejcu | Gost | odg. 01.05.2015 @11:04 Prijavi neprimeren komentar

pravljice  

kje si lahko hisnik brez izobrazbe??????

grem prec sluzbo iskat.

izseljenec | Gost | odg. 01.05.2015 @11:32 Prijavi neprimeren komentar

se vidi sedaj zakaj ne zelim pomagati slovenceljnu. raje pomagam irancu do sluzbe.

mimogrede, ravno sedaj potekajo razgovori in srcno upam, da ni nobenega slovenca med interesenti. bi pluval po vsem in delal zdrahe znotraj kolektiva. sramoto meni in moji domovini. tipicno slovensko

izseljenec | Gost | odg. 02.05.2015 @13:41 Prijavi neprimeren komentar

malo se umiri s svojimi komentarji, če ne boš sam spoštoval svoje domovine , te tudi drugi ne bodo kaj dosti spoštovali. 

Malo se moraš braniti, pa si takoj užaljen. 

Kaj pa si pričakoval, na takem forumu? ne vem no, kako do službe, kje do službe se danes razglaša med familijo in projatelji, ne po nekih forumih. 

Jaz pridem sem malo pogledat kaj kdo rabi, drugega pa se ne nadejam tu najti.

europejec | Gost | odg. 04.05.2015 @09:50 Prijavi neprimeren komentar

Še malo zanimivega branja o življenju v Avstraliji:

http://www.siol.net/novice/svet/2015/04/masa_koren_avstralija.aspx

anja | Gost | odg. 10.10.2018 @16:09 Prijavi neprimeren komentar

pozdraljen.

Tudi sama se zanimam za delo  šolstvu v Avstriji. Končala bom drugo stopnjo sociologije in pedagogike, znanje nemščine je pogovorno. Zanima me, kje lahko iščem kakšne ponudbe za začetnike, da nekako usvojim strokovni jezik in se vpeljem, da bi lahko samostojno poučevala ali delala kot pomočnica v razredu. Skrbi me, da vsi tečaji nemščine, ki se ponujajajo  mojem okolišu, učijo le nemščine nasploh, ne pa strokovnega izrazoslovja.

lp

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.