Popotniški forum

Kanarski otoki

Dodan 05.08.15 @07:36:12
Kanarčka | Gost | odg. 05.08.2015 @07:36 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, letos nameravava v septembru obiskati kanarske otoke. Šla bi dva v lastni režiji (10-14dni). Mi lahko kdo svetuje kateri otok je najboljši, kje so najugodnejše karte, kako je s prenočišči, kakšne so cene...Iz kje ste leteli?

Do sedaj sva že veliko prepotovala v lastni režiji, vendar vedno rada slišiva izkušnje direktno od vas ki ste že potovali po takih deželah  

megla | Gost | odg. 05.08.2015 @17:31 Prijavi neprimeren komentar
Tenerife je največji in najbolj fajn otok, tam je tudi največ za počet... Izkušenj s potovanjem v lastni režiji pa nimam, se mi zdi da je zadevo najbolj ugodno izpeljati preko agencije, kjer dobiš čarterske polete + aranžma v hotelu že za dobrih 350 do 400€. Po mojem mnenju si v lastni režiji približno na istem...
misko | Gost | odg. 08.08.2015 @21:19 Prijavi neprimeren komentar

jaz letim , v petek na Tenerife , zrihtaj si karto lahko greš zraven studio apartman je plačan za dve osebi

carniolan | Gost | odg. 11.08.2015 @13:19 Prijavi neprimeren komentar

Za potovanje je dobra povezava Treviso-Barcelona- Tenerife Sud z Ryanairom za nazaj pa bi bi bilo potrebno prespati v BCN in nadaljevati naslednji dan ob 11h dopoldne ali pa ce se vracate na petek ali nedeljo imate cel dan za ogled katalonske prestolnice. Moznost tudi direktnega leta Tenerefe/Bologna   Od novembra dalje Ryanair povezuje Trevizo z Tenerifi 2 x tedensko odlicne ure za odlet in povratek. Svetujem preko Barcelone - Pustite avto na parkingu  (Uniontours se rezervira preko mejla) zraven letalisca . Na Tenerifi najem avta  - svetujem stanovati v las Galletas ali na Costa Silencio - blizu letalisca. Z avtom pa ogled potem celega otoka.  V Galletas dobra hrana sveza riba vsako juto na trznici - tuna 7 €/kilo  Preko agencije za najem stuijev se lahko dobi poceni nastanitev -  Cene nizje od slovenskih - pivo 1 € med 9 in 18 h. Bencin 1,06 €
Osebno potujem vsako zimo ze 5 let in v februarju sem tam kar 2 tedn    a potem pa se med potjo
si ogledamo se kaksno spansko pokrajino (bilo ze Madrid, Barcelona, Valencia, Porto na Portugalskem, Santiago Kompostela,Sevilla etc - ker imata 14 dni si vzemita tri dni casa nekje se v Spaniji - mogoce Valencijo in potem od tam nazaj do Trevisa [to pot sem ze delal Valencija je cudovita vsaj eno dobro paello bosta jedla

Novo leto | Gost | odg. 14.08.2015 @15:53 Prijavi neprimeren komentar
Kako pa je kaj za novo leto na Tenerifih? Mi bi šli letos pa ne vem kako in kaj. Prosim za pomoč.
Indiana | Gost | odg. 15.08.2015 @11:08 Prijavi neprimeren komentar

Trenutno glede letalskih kart je malo za pogledat na edreams, iberia,... lahko tudi čarter.

Sem bil na Tenerifih 14 dni. Prej sem pa pogledal "vse" dokumentarce o otokih. Vsi so lepi, Tenerifi pa jih daleč prekašajo. Zelo raznolika pokrajina od "puščave" na jugu, do zelenih gozdov na sveru, pa lunina pokrajina (vsak izbruh vulkana je pustil drugačno pokrajino) na Teide-ju (najvišji hrib Španije 3700 m - najdaljša senca na svetu baje). Namen smo imeli it še na La Palmo, vendar je bilo 14 dni Tenerifov "skoraj" premalo glede na naše navdušenje.

Bili smo pa Avgusta in je bilo prijetno toplo. Pozimi baje da je kot pri nas spomladi.

Mi smo bili v Puerto de la Cruz in je bilo zelo lepo.

Uživajte!

Indiana | Gost | odg. 15.08.2015 @13:29 Prijavi neprimeren komentar

Mogoče še to. Jug je zelo turističen, tja vozijo tudi vsi čarterji. (Tenerifi imajo 2 letališči.) Je toplejši od severa (kot pri nas poletje; sever pa kot pri nas "prijetno" poletje )

V sezoni je tudi na jugu na tone angleških turistov, predvsem mladih, tako da dogajanje kar prepustim domišljiji.

Skratka sever je pristen, zelen, "Kanarski" kot si ga predstavljamo, jug pa topel, turističen,...

Uživajte!

carniolan | Gost | odg. 21.08.2015 @08:09 Prijavi neprimeren komentar

Visoka sezona na jugu Tenerife je od novembra do junija zato tudi visje cene najemnin. Res v zimskem casu je ogromna kolicina britanskih in skandinavskih upokojencev na otoku, ogromno jih poseduje svoje aparmaje trume skandinavcev pa so v hotelih. Res pa je mladi anglezi ko so pijani na Tenerifih ce imate kje stanovanje kjer v blizini oni prebivajo Vas pocitek je unicen Zelo mirna pa je Galleta in Costa Silencio - za mlade pa ce hocejo vecerno zivljenje pa skocijo  do Playa de la Americas je le nekaj km vstran.  Za upokojence p

niko | Gost | odg. 24.08.2015 @17:19 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem bil zdaj 2 meseca na Kanarskih na Lanzarote. Malo bolj umirjen otok, čeprav prva dva tedna se je trlo turistov, sploh Britancev. Drugač pa je vulkanski otok, vegetacije neke ni. Imaš pa neskončne peščene plaže/hribe po katerih lahko greš z kamelami. Jaz sem šel v lastni režiji in sicer iz Munchen-Lanzarote (90&euro. Do Munchna pa z avtobusom; avtobus  vozi 3x na dan na relaciji Zagreb-Ljubljana-Munchen (Arriva). Sedež rezerviraš vnaprej, stane te pa 20 ali 25€ (odvisno ob kateri uri gre&scaron. Avtobus je fajn, dvonadstropni z vtičnicami, nekateri imajo mizo in wifi-jom. Na avtobusni v Munchnu vzameš vlak do letališča (10.80€ ja zasoljena cena) in to je to.

Boštjan Verbošt | Gost | odg. 01.08.2023 @21:56 Prijavi neprimeren komentar
Dopust Gran canarija. V hotelu 4 zvezde so imeli najeto bazensko telovadbo CC a15 ljudi. Mi smo bili samo v bazenu. Naenkrat se starejši trener CCa70 pride iz bazena in reče.Vsem ki ste v bazenu častim pijačo in vam jo serviramo. Samo gledam in se sprašujem ali je to možno. In res tip vsakega vpraša kaj bi pil nakar mi pivo servira v bazen HALO.....
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.