Popotniški forum

INDIJA - Turistični vizum

Dodan 27.08.15 @17:56:34
Peter | Gost | odg. 27.08.2015 @17:56 Prijavi neprimeren komentar

Januarja potujem v Indijo za cca mesec in pol, ko sem se tja odpravljal prvič je bilo urejenaje vize bistveno preprostejše in manj zakomplicirano, če nekeko razumem večinoma navodil za pridobitev turistične vize pa se mi je malce zaustavili pri sledeči točki - zahtevku; 

• Fotokopija veljavnega zdravstvenega zavarovanja, ki krije obdobje trajanja vizuma.

mi zna kdo to bolj enostavno opisat, a to mislijo na prostovolnjo zdravstveno zavarovanje ali na zavarovanje z asistenco v tujini.

vsekakor pa bom vesel tudi kakšnih dodatnih informacij na temo pridobivanja turistične vize za Indijo, od oseb, ki ste to urejale v zadnjem pol leta

hvala in lep pozdrav

Ana | Gost | odg. 28.08.2015 @11:27 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Tu gre za turistično zavarovanje. Jaz sem imela Coris.

Mislim da se od 15.8. dalje da dobiti vizo na letališču v Indiji, vendar pa nisem prepričana za kako dolgo vizo gre (morda samo za 1 mesec). Drugače pa je zelo enostavno vse skupaj urediti v Ljubljani. Tudi gospa, ki se ukvarja z dokumenti bo vse skupaj na hitro pregledala, če kaj manjka, in ti to tudi povedala. Pazi samo na tole: slika za dokumente mora biti na beli polagi, ter oba podpisa na Visa application morata biti enaka tistemu iz potnega lista. Tukaj govorim o urejanju vize v LJ, kako in kaj potrebuješ če jo želiš dobiti na indijskem letališču pa ne vem.

Lp.

Ana | Gost | odg. 04.09.2015 @16:07 Prijavi neprimeren komentar

http://www.indianembassy.si/slo/consular/splosne-informacije-o-vizumih

''Indijska vlada je 27. novembra 2014 za 43 držav uvedla spletni sistem za pridobitev turističnih vizumov ‘e-Tourist visa (e-TV)’ za krajša potovanja v Indijo prek 9 indijskih letališč. Sistem je bil sprva na voljo državljanom iz 77 držav, vendar ga bodo razširili za dodatnih 36 držav, po 15. avgustu 2015 tudi za Slovenijo. Tuji državljani bodo z e-turističnimi vizumi lahko vstopili v Indijo na 16 letališčih in izstopili iz države s katerega koli od pooblaščenih mest za vstop v državo ‘Immigration check posts (ICP)’ v Indiji.

E-turistični vizum je dovoljen za največ dva obiska v koledarskem letu, veljavnost vizuma pa je 30 dni od datuma prihoda v Indijo. Ob prihodu je e-turistični vizum izdan samo za enkraten vstop brez možnosti podaljšanja ali prenosa, poleg tega ne velja za obiske zaščitenih območij/območij z omejenim gibanjem in področjih označenih s ‘Cantonment’. Tovrstna spletna prijava za vizum je možna do štiri dni pred nameravanim prihodom v Indijo in ni na voljo imetnikom diplomatskih ali službenih potnih listov.''

nejc | Gost | odg. 10.09.2015 @22:28 Prijavi neprimeren komentar

mene prav tako zanima glede dokumentov za turisticno vizo. namen imam potovati po indiji par mesecev, ampak se nimam natancnih planov in povratne karte (verjetno bom iz indije letel v singapur in karto kupil kasneje). Ima kdo izkusnje s prosnjo za vizum brez predlozenih letalskih kart, je to mozno? 

Izza | Gost | odg. 12.10.2015 @17:43 Prijavi neprimeren komentar

Hej, glede predložitve povratne letalske karte sem jaz oddala že parkrat samo rezervacijo- sicer sem riskirala, ampak se je izšlo. Dejansko karto sem kupila po pridobitvi vize.
Kolegi naredijo tudi tako, da si kupijo neko poceni varjanto za let iz Indije v npr., Bangkok, Nepal ipd., za kaki 100 eur, ostanejo pa seveda v Indiji in ne koristijo leta.

betty85 | Gost | odg. 03.01.2016 @14:03 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

februarja letim v Indijo in sedaj berem o vizumih... Ali ima kdo izkušnje da tale e-viza deluje? Izpolnim aplikacijo nekaj dni pred odhodom, jo printam in nato na letališču zgolj plačam 48 USD?

Hvala in LP

katka | Gost | odg. 10.03.2016 @10:44 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljena,

sama sva uredila e-vizo za indijo preko interneta

vse opraviš takoj, tudi plačilo in jo dobiš na mail. Je pa veliko vprašanj, med drugim tudi ali so tvoji stari starši iz pakistana

vizo sva dobila odobreno v roku enega dneva

Bojana | Gost | odg. 25.10.2016 @11:24 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav...

Torej e-vizo izpolniš kadarkoli pred potovanjem, ali najkasneje 4-5 dni pred odhodom. Veljati začne z vstopom v Indijo. Prav razumem? Klasična turistična viza mi je dosti bližja ... Zahtevajo še kakšne izpiske o os. dohodkih in zavarovanje za čas potovanja?

Hvala, 

B.

Katarina | Gost | odg. 03.11.2016 @16:30 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo. Tudi mene zanima, kar sprašuje Bojana. Kakšne so izkušnje z e-vizo, ali je priloga enaka (bančni izpisi, zavarovanje...), ali začne veljati z vstopom v Indijo (ne pa z datumom izdaje), cena in pa predvsem koliko časa se potem na indijskem letališču čaka za pridobitev vize?

Hvala za odgovore.

Mare | Gost | odg. 02.12.2017 @20:03 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Mene pa glede vize zanima sledeče. Na MZZ sem bral in zasledil, citiram "Vizum se lahko izda za maksimalno 2 obiska v koledarskem letu in omogoča enkratni vstop".

Jaz imam namen poleg Indije obiskati še Šri Lanko in se potem preko Indije vrniti nazaj domov. Kaj to pomeni za mene?

Hvala za odgovor in lp

Mare

Ingrid | Gost | odg. 19.12.2017 @14:55 Prijavi neprimeren komentar

sem že potovala z e-vizo v indijo in je bilo vse OK. ko izpoljnjuješ obrazec, je potrebno priložiti  samo skenirano fotografijo in pasaport, to je vse. ne sprašujejo niti o točnih letih, samo predviden kraj vstopa/izstopa iz države. naredila sem cca 3 tedne pred odhodom. veljati začne z dnem, ko vstopiš v indijo. na letališču greš na poseben šalter in tam čakaš (kar dolgo) vrsto, ampak brez dodatnih papirjev dajo štempelj v pasaport. po novem taka viza velja 60 dni, ne 30.

Tadej | Gost | odg. 21.12.2017 @18:18 Prijavi neprimeren komentar

e-viza je samo če si tam do dva meseca in samo če vstopaš preko letališča. to treba povdarit pri tej vizi.

za vse ostalo treba na ambasado.

OnA | Gost | odg. 01.01.2018 @18:00 Prijavi neprimeren komentar

A ni e-viza veljavna za max 120 dni, torej 4 mesece? https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Tadej | Gost | odg. 05.01.2018 @00:10 Prijavi neprimeren komentar

Ne.

Točka 2 pravi, da lahko vstopiš v državo v 120 dnevnem oknu.

Točka 8 pravi, da viza velja 60 dni od dneva vstopa.

OnA | Gost | odg. 05.01.2018 @11:29 Prijavi neprimeren komentar

Tadej, hvala. Površno branje..

Torej je postopek za daljšo vizo od 60 dni najprej ravno tako on-line, kjer pošlješ izpolnjen formular, skeniraš sliko in predložiš vse, kar zahtevajo, nato pa greš v živo na veleposlaništvo Indije v Ljubljani, a prav razumem?
Malo je res zakomplicirano, pred leti je bilo bolj enostavno, vsaj meni se zdi..

Tadej | Gost | odg. 05.01.2018 @18:15 Prijavi neprimeren komentar

je online obrazec, ki ga izpolniš, sprintaš in greš z njim na ambasado. obrazec pa ni isti, kot za e-vizo.

https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html

Jaka | Gost | odg. 12.01.2018 @21:44 Prijavi neprimeren komentar

Meni nekaj ni jasno (za regular viso, ne e-viso!) - a izpolnjen in sprintan formular pošljem na ambasado ali počakam, da me povabijo na osebni razgovor? Tega res ne razumem v navodilih.. Ker predložit se valda mora še druge dokumente (če ne drugega, potni list), ampak to se opravi, ko te povabijo na osebni razgovor, ali kako?

Tadej | Gost | odg. 13.01.2018 @11:49 Prijavi neprimeren komentar

jaz sem za vizo zaprosil v nepalu in sistem tam je bil, da si z obrazcem šel v času uradnih ur tja, oni so obrazec pregledali, ti pa si plačal za vizo. dobil sem datum, kdaj lahko vizo dvignem. takrat sem prišel s pasportom na ambasado in naslednji dan sem pasport pobral.

najbolje da pokličeš kako je pri nas.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.