Popotniški forum

economycarrentals. com - izkušnje?

Dodan 08.10.15 @09:15:21
mare | Gost | odg. 08.10.2015 @09:15 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me kakšne izskušnje imate z economy car rentals . com so zelo poceni... citroen C1 10 dni 85,00 eur - Tenerifi

Oz. zanima me pri katri firmi bi ugodno najeli avto na Tenerfih - south letališče?

BR | Gost | odg. 08.10.2015 @12:34 Prijavi neprimeren komentar

Aloha,

verjetno je to le cena rezervacije, meni so lani ponujali avto za 60 eur/teden, če plačam takoj. V resnici pa so bili le posrednik do prave rent-a-car firme. Najprej sem plačala omenjen znesek, potem pa še 300 za najem avta. LpB

sh | Gost | odg. 09.10.2015 @09:55 Prijavi neprimeren komentar

meni so za 10 dni zaračunali takoj 20 Eur (to je verjetno njihova provizija), potem 180 pa piše da plačam pri rentacarju.. .. res pa je to še v planu , ni  dejanske izkušnje še in še nisem prej nikoli uporabil prej strani..

nekdo | Gost | odg. 09.10.2015 @12:00 Prijavi neprimeren komentar

Zelo dvomim, da je to realna cena. Glede na ceno vozila, stroške vzdrževanja in ostale stroške in dajatve. Se ti zdi, da bi tak posel dolgo lavfal?

BR | Gost | odg. 09.10.2015 @12:54 Prijavi neprimeren komentar

Ja tako nekako to gre . Najprej sem (pre)plačala firmi economy rentals, ki posreduje pri iskalcih in ponudnikih izposojo avtov, potem pa je sledil še en šok.Tudi meni je bila po mailu zagotovljena bistveno nižja cena kot potem dejansko plačaš .

Potem, ko se meniš na šalterju pred dvigom avta, ti pojasnijo, da v tisti ceni ni nobenega pravega zavarovanja in ti končno ceno v bistvu podvojijo. Rajš se zmeni kar direkt brez posrednika pa takoj vprašaj za polno zavarovanje, ker se hecajo v ponudbah. Ko si enkrat v tujini in rabiš avto, pač plačaš kar ti podturijo. Lp Barbi

sh | Gost | odg. 09.10.2015 @14:34 Prijavi neprimeren komentar

Hm..

Uporabljal sem ze cardelmar in autoeurope in je bilo vedno tako kot je pisalo. Vedno so bili bistveno cenejši od rezervacije direktno pri ponudniku in brez vsakega problema.

Tokrat sem izbiral economycarental, ker so v ceno vključili še one-way fee, ki ga drugi niso. Cena za moj primer  je bila zgolj ta razlika napram že preverjenim posrednikom. Sicer ni ceneje. Piše pa z velikimi bold črkami, kaj plačam njim, kaj pa lokalcu na mestu najema.

Glede zavarovanj je pa čisto ločena zgodba. Vedno ti bo lokalc zahteval nakup zavarovanja ali zahteval garancijo v obliki rezervacije.Čisto normalno. Če kupiš pri posredniku ali pri zavarovalnici je zate ceneje, a njemu ne pomaga dosti, ker mora terjat tebe, ti pa potem od zavarovalnice. Zato on reče, da ni zavarovano (z njegovega vidika). Plus, da ima manj dobička. Običajno se to rešuje z rezervacijo na kreditno kartico. Če te prepriča, da pri njemu dokupiš zavarovanje, pa tolk boljš za njega. Jaz zavarovanja nikoli ne kupujem pri lokalcu, pa rentam povprečno 2x letno po celemu svetu. Lahko pa da je kak otok izjema, puščam odprte možnosti.

sh | Gost | odg. 09.10.2015 @14:38 Prijavi neprimeren komentar

aja,

10 Eur na dan ni nemogoča cifra, je pa med zelo nizkimi.. najcenejši avto brez zavarovanj, brez dodatkov .. ni nemogoče.

Trenutno recimo če letiš z Ryanair v Malago lahko dobiš za 1 funt na dan .. https://car-hire.ryanair.com/en/?clientId=633422

ekonomika je v tem, da:

- avto ki ni izposojen stane, ker ni prihodka

- večina ne uporabi te ponudbe, ki je zagotovo zelo omejena, ampak izbere nekaj višjega, dodatnega, ipd .. tipično ravno preplačana podvojena zavarovanja

sh | Gost | odg. 09.10.2015 @14:46 Prijavi neprimeren komentar

BR, če je mogoče.. bi lahko objavila iz confirmation letter, kaj je bilo obljubljeno?

Recimo pri meni je takole (prim čemer insurance obljubljen spodaj je osnovni, ki pride zraven in ga ne smatram zadostnega.. kupil bom ločeno pri zavarovalnici celovitega. ) in jasno piše, da bom plačal lokalno. Sem dal v krepko ključne zadeve spodaj.. Pri tem, da cca 15 Eur sem že plačal posredniku, economycarental.com

Rate details / Description * Included in Rate Payable at Rental Desk Amount Tax included
One Way charge Yes - - Yes
Unlimited mileage Yes - - Yes
Rental Rates & VAT Yes - - Yes
All taxes and fees Yes - - Yes
Airport Taxes Yes - - Yes
24h Roadside Assistance Yes - - Yes
Collision Damage Waiver Yes - - Yes
Third party insurance Yes - - Yes
Theft insurance Yes - - Yes
Premium Location Fee Yes - - Yes
Road Tax (2.08€/day) Yes - - Yes
Chosen Package
Full Insurance Package
(Excess applies)
Your rental excludes:
Fuel, Highway tolls
Rental amount payable at rental desk
The amount of EUR 198,26 is payable at the rental desk.
Any additional extras or Supplementary insurances purchased locally are payable at the rental desk.
At the rental desk you must present:
A ID card/passport, a full driving license and a valid credit card in the name of the driver.
WHY? It is a common method from the car rental providers, to reserve or charge a certain value of funds to ensure traffic fines, missing
fuel/ refilling service, a safe return of the car, extending the rental a few days and or in some cases for damages. This amount will then be
released or refunded after the car is returned.
Excess: 800 EUR for damages & theft 1800
Minimum Driver age for this car is: 21

Jodlar | Gost | odg. 14.10.2015 @12:38 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem pri economycarrentals. com rental že vsaj 10x in vedno je bila na koncu cena, katera je pisala ob rezervaciji. Odkljukaš še polno zavarovanje in je to TO. Potem sicer pri najemniku na lokaciji položiš varščino, katero pa ti vrnejo če ni nekih problemov z avtom.

zelo priporočam omenjenega Rent a Car posrednika

sh | Gost | odg. 06.11.2015 @10:34 Prijavi neprimeren komentar

evo nas nazaj s Sicilije.

economycarrental.com in Maggiore je bila izkušnja ok.

Res so nas vprašal za dodatno zavarovanje (bi bila dvojna cena), a sem le rekel, da ne želim in niso kompliciral. Na kartico so naredil rezervacijo 1500Eur in sprostili, ko smo vrnili. Sem pa za vsak slučaj ob prevzemu poslikal avto in šel nazaj v pisarno, da smo označili na papirju, kje so obstoječe praske. Sami so povedali, da tank ni poln in mi je na prevzemnico to napisal, da sem lahko vrnil z manj goriva.

Vrnitev brez problemov.

Mitja P | Gost | odg. 18.04.2019 @10:39 Prijavi neprimeren komentar
Cene za najem avtomobila segajo od 30 EUR/dan pa vse do 400 EUR / dan, odvisno od vrste vozila, dolžine najema, dodatnih storitev... Več o tem tukaj: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/najem-vozila/rent-a-car-cenik-povprecne-cene-najem-avtomobila/
ZvoneM | Gost | odg. 24.06.2019 @09:15 Prijavi neprimeren komentar
Razočarani nad Ryanairovim najemom vozila na Sardiniji. Predhodno smo plačali najem in dodatno zavarovanje, ter imeli uporabo vozila zagotovljeno za dva voznika. Ob dvigu smo morali plačati dodatno še 212€ po sistemu take it or leave it. Ničesar se ni dalo dogovoriti, Ryanairova podpora strankam pa kljub njihovem zagotavljanju 24/7 ni bila na voljo, ker je bila nedelja.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.