Popotniški forum

poročno potovanje

Dodan 24.01.16 @08:55:42
maša | Gost | odg. 24.01.2016 @08:55 Prijavi neprimeren komentar

Z bodočim možem se poleti poročiva in bi šla na potovanje. Povečini se reklamirajo Sejšeli, Maldivi ipd. klasične destinacije, vendar mi2 bi šla nekaj drugačnega, aktivno preživljanje dopusta. Prosim za kakšne ideje glede destinacij, lahko tudi linke....

hohi | Gost | odg. 24.01.2016 @10:49 Prijavi neprimeren komentar

Če nista tipična mladoporočenca,ki rada poležujeta,jo mahnita na Tajsko,Indijo,Filipine,mogoče Indonezija...Če pa je denarja več pa Avstralija,NZ,Pacifik,mogoče Hawaii  in Kalifornija...

maša | Gost | odg. 24.01.2016 @11:39 Prijavi neprimeren komentar

Koliko pa stanejo "cenejše" destinacije in koliko "dražje"? Kaki linki do blogov?

Katarina | Gost | odg. 25.01.2016 @08:37 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, midva sva bila jeseni 2014 na poročnem potovanju v Kambodži - ogled templjev Angkor, v Vietnamu sva si pogledala delto reke Mekong, na Tajskem pa sva par dni ležala na plaži na enem otočku. Šla sva za 2 tedna, stalo naju je pa mislim da okoli 3000€ za oba, vse všteto. Seveda sva šla pa v lastni režiji. 

Ravno sem začela pisat blog, tako da teh objav še ni gor, bojo pa v naslednjih dneh ... Ti dam link, ko jih objavim.

Drugače sva bila pa novembra v Avstraliji in na Novi Zelandiji ... 3 tedne, tudi 3000€, samo sva si malo manj privoščila, pa kampirala ves čas. Tudi Avstralija ima čudovite plaže in ogromno za počet.

Te objave so že na blogu: http://rokatarina.blogspot.si/search/label/Oceanija

Odvisno, kaj vaju zanima, pa v katerem letnem času bi šla (mal je treba gledat, kje je kdaj kakšno deževno obdobje), pa do kam se dobijo poceni letalske karte...

Če te pa še kaj bolj konkretno zanima, pa z veseljem pomagam.

AndrejaA | Gost | odg. 25.01.2016 @09:35 Prijavi neprimeren komentar

Kakšen namig lahko najdeš na mojem blogu http://andrejasworld.com/. Potovala sem po Tajski, Filipinih, Šrilanki, Kostariki, Japonski, Ugandi, Zanzibarju, Madeiri, čez nekaj dni Vietnam, Kambodža, no pa še precej Evrope. Mogoče pa najdeš kaj pametnega... Jaz bi izbrala Kostariko.

Henrik | Gost | odg. 25.01.2016 @14:01 Prijavi neprimeren komentar

poleti, malo alternativno, ne klasične, aktivno

Islandija!

hohi | Gost | odg. 25.01.2016 @14:05 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,sicer nisem bil na vseh omenjenih destinacij.Glede nekaterih pa lahko rečem...povprečno popotnik v Azijo zapravi 500 eur za 3 tedne,ker pa najbrž ne bosta spala v vseh luknjah in si bosta privoščila malo več,je smislno povečati budget vsaj 1x do 3x.Na dražjih destinacijah se pravi Avstralija... pa boš zapravila okoli 5000 eurov ali več za vse skupaj.Že same karte namreč stanejo do 1000 eurov sploh za Avstralijo.Sem pa spotoma dobil še eno super idejo in sicer južni del Afrike.Naj si bo Jar,Namibija,Bostawana...Tam bi najverjetneje vse skupaj naneslo več kot 5000 eurov zaradi safarijev in dragih izletov.Vse te cene namreč govorim na pamet.Vse je odvisno od vajine porabe,časa in obdobja potovanja.Cene so računane za potovanje dolgo cca. 20 dni brez šparanja.Veliko lažje bi pomagal če nam povesta,koliko sredstev imata na voljo,kam si posebej želita,kdaj,za koliko časa,kako zahtevna sta...  lp

BR | Gost | odg. 26.01.2016 @12:58 Prijavi neprimeren komentar

Če bosta šla poleti na poročno potovanje gresta lahko prehodit Alpe Adria Trail, s kolesom eno krožno v bližnji ali daljni okolici, lahko gresta tud v hribe npr. Dolomite pa tam kruzata. To se meni zdi aktivno potovanje . Drajsanje po plažah in ogledovanje templjev in ostalih turističnih zanimivosti pač ni aktiven dopust. Lp Barbi

maša | Gost | odg. 31.01.2016 @21:36 Prijavi neprimeren komentar

Hvala za vse nasvete. Budget je cca. 3k€, za 3tedne, pozno poletje. Pomoje bo kakšna JV Azija najbolj primerna, ker se mi zdi, da lahko dobiš največ za svoj denar.

Katarina | Gost | odg. 01.02.2016 @12:51 Prijavi neprimeren komentar

Evo, počasi kapljajo objavi iz Azije tudi na moj blog : http://rokatarina.blogspot.si/search/label/Azija

In ja, mislim, da v JV Aziji dobiš orgomno za svoj denar. Midva sva recimo na Koh Changu (tajskem otoku) spala v najbolj luksuznem hotelu in sva dala 100€ na noč za oba. Meni se zdi to poceni, glede na to, kakšen luksuz sva imela. V Kambodži sva bila v butičnem hotelu z bazenom za 16€ na noč (zajtrk seveda vključen).

Martin | Gost | odg. 01.02.2016 @13:00 Prijavi neprimeren komentar

JV Azija je klasična če že ne kar banalna destinacija.

Če ti je razmerje porabljen denar (malo le tega) -občutek kar dobita za to najbolj pomemben 

nato če želiš leteti nekam dlje in na toplo in turistična infrastruktura razvita ter potovanje na izi

brez izzivov skratka turistično ok JV Azija pojdta

Martin2 | Gost | odg. 01.02.2016 @13:07 Prijavi neprimeren komentar

je pa banalna a za poročno tukajšnji večini to ustreza, ker se kao nimajo čas ukvarjati z organizacijo pa še za par evrov bi radi videli in doživeli vse ter kao malo fake luksuza

a okusi so okusi

maša | Gost | odg. 01.02.2016 @13:28 Prijavi neprimeren komentar

@martin: kaj pa ti predlagas? Pa nebi maldivov,sejselov... 

timy | Gost | odg. 04.02.2016 @13:50 Prijavi neprimeren komentar

Priporočam Madeiro! Midva sva šla tja na poročno potovanje za 10 dni, in sicer decembra. Otok ti da vse, kar je mogoče dobiti v enem paketu. Je dovolj daleč in dovolj drugačen od Slovenije, pa vendar ne čisto eksotičen in tuj. Vedno toplo vreme, fantastična pokrajina, morje, hribi, gore, slapovi, 2500 km možnih pohodniških poti, raznolika hrana, varno in čisto okolje, čudovit svet flore in favne... Seveda je pa potem vse odvisno od tvojih prioritet. Porabila sva veliko manj, kot je tvoj budget, čeprav sva si privoščila vse nočitve v luksuznem apartmaju (Palheiro Village).

Mitja P | Gost | odg. 15.07.2019 @15:40 Prijavi neprimeren komentar
Jst predlagam, da pred izbiro lokacije za [link=https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/porocno-potovanje/porocno-potovanje-cene-ideje-trendi/]poročno potovanje[/link] najprej preverita okvirne cene: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/porocno-potovanje/porocno-potovanje-cene-ideje-trendi/ potem preverita ideje, trende, agencije, itd... =)
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.