Popotniški forum

Viza JAR - kurirske storitve za Dunaj

Dodan 29.06.16 @14:20:36
Nataša | Gost | odg. 29.06.2016 @14:20 Prijavi neprimeren komentar

Za Južnoafriško republiko je potrebna viza. Veleposlaništvo je na Dunaju.

Od 3. maja 2016 Veleposlaništvo Republike Južne Afrike na Dunaju ne zahteva več osebne prisotnosti ob podaji vloge za vizum. Potni list, vizumsko vlogo in ostalo vizumsko dokumentacijo lahko slovenski državljani pošljejo na veleposlaništvo s kurirsko službo.

Ima kdo kakšne izkušnje s kurirsko službo, katero je najboljše izbrati? Gre le za pošiljanje potnega lista, pa me zanima, če to vse funkcionira kot bi moglo.

Hvala za odgovor!

Nataša

Katarina | Gost | odg. 04.07.2016 @11:12 Prijavi neprimeren komentar

Ojla, mi bomo poslali kar po pošti, brez kurirskih služb. Če pošlješ po pošti, izberi pošiljko z zavarovano vsebino, cena pa je okoli 10€ - tko so meni povedali. Pošiljala pa bom konec julija. Če želiš, lahko pošljemo skupaj in si razdelimo stroške ...

Nataša | Gost | odg. 07.07.2016 @13:47 Prijavi neprimeren komentar

Hvala Katarina za informacijo. Sem preverila pri kurirskih službah, pa je to ful drago.

Iz kje pa si? Potem boste vizo šli dvignit na Dunaj?

Imam pa še eno vprašanje? Kot dokazilo moraš dat izpisek iz banke za zadnje tri mesece. Tega na NKBM v angleškem jeziku nimajo, imajo samo potrdilo o stanju na računu. Kaj boste vi dali kot dokazilo?

Hvala in lep pozdrav,

Nataša

Katarina | Gost | odg. 07.07.2016 @15:58 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

mi bomo pošiljala iz LJ.

Tole glede banke je smotana zadeva. Jaz sem pri Abanki in so rekli, da je to nek standardni obrazec. Moraš pa dat stanje za zadnje 3 mesece. Predvsem se mora videt prilive. Ne vem še, kaj točno mi bodo dali in če bo to ok, ker bom to urejala čez cca 2 tedna.

Lahko me kontaktiraš na katarina_korencan@hotmail.com pa se še kej zmeniva.

Sandrita | Gost | odg. 07.07.2016 @18:09 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Kdaj nameravate pošiljati potne liste in dokumentacijo? Morda veste kako dolgo traja, da izdelajo vizo? Je potrebno potem potne liste osebno iskati ali se da dogovoriti, da pošljejo?

Katarina | Gost | odg. 08.07.2016 @15:12 Prijavi neprimeren komentar

vizo naj bi izdali v 1-2 tednih. Lahko jim priložiš kuverto (z znamkami) in ti oni pošljejo nazaj, lahko urediš z DHL-om, da pridejo iskat (ampak je to kar komplicirano, drago in samo za pravne osebe), ali pa osebno prevzameš - ti ali kdo, ki ga pooblastiš.

Mi bomo pošiljali konec meseca julija.

tomaž jakopič | Gost | odg. 11.07.2016 @14:18 Prijavi neprimeren komentar

mene  pa zanima koliko stane južno afriška viza

tomaž jakopič | Gost | odg. 12.07.2016 @18:03 Prijavi neprimeren komentar

Nataša hvala za inf. -drugače sva pa že enih parkrat poslala s punco priporočeno v kuverti potni list,denar in ostale dokumente,ki so bili potrebni za vizum preko slovenske pošte v različne države,da so mi uredili vizo in nikoli ni bilo težav,pač plačaš zavarovanje v katerega spada tudi sledenje pa je vse ok,poleg tega pa je najmanj 10x ceneje kot po DHL ali kaj podobnega...kot zanimivost na Gansko ambasado sem poleg denarja za vizo priložil še 1 $ in dopisal-za kavico,v kuverti sem dobil nazaj pasport z urejeno vizo in 1 $,ter zahvalo za mojo pozornost...Afrika je le Afrika

Sandra | Gost | odg. 20.07.2016 @15:08 Prijavi neprimeren komentar

Najlepsa hvala za odgovore. Odlocila sem se, da bom JAR obiskala loceno od Namibije, tako da sedaj imam samo let preko JAR. Tja grede preko Cape towna, naxaj letim iz Vic slapov preko Johannesburga. Ves cas sem v tranzitnem obmocju. V taksnem primeru nepotrebujem vize za JAR?

Katarina | Gost | odg. 22.07.2016 @09:15 Prijavi neprimeren komentar

hmmm, nisem ziher, da ne rabiš vize. Ali imaš povezane lete? Ostajaš na letališčih v mednarodnem prostoru? Preveri še kje tole, da ne boš imela problemov potem.

Katarina | Gost | odg. 05.08.2016 @10:45 Prijavi neprimeren komentar

Update:

Poslali smo potne liste in ostalo dokumentacijo po pošti na Dunaj na ambasado JAR. Dali smo pošiljko z zavarovano vsebino. Nas je stalo okoli 10€ (za 3 potne liste). Za nazaj smo mi našli znanca, ki nam je prevzel potne liste in jih potem s priporočeno pošto poslal v Slovenijo.

Sem pa izvedela tudi, da če daš k vlogi za vizo še kuverto in znamke z vrednostjo okoli 7,5€, ti ambasada dejansko pošlje potne liste na tvoj naslov.

Upam, da bo še komu koristilo.

Mili Trenkić | Gost | odg. 19.10.2016 @11:48 Prijavi neprimeren komentar

Pozravljeni,

mož potuje v JAR 10.11.2016. V petek bova poslala vse dokumente, priporočeno, z zavarovano vsebino.

Zanima me, v kolikem času ste prejeli vizo? Ali kdo ve, kako je z vračilom potnega lista, ali priložiš kuverto z znamkami, ali je kdo morda priložil

samo denar za znamke?

Hvala za odgovore. Mili

Hvala za odgovor

Boštjan | Gost | odg. 14.01.2017 @16:09 Prijavi neprimeren komentar

Mogoče bo komu koristilo!

Če želiš v JAR, potrebuješ kot Slovenec vizo. Da jo dobiš, moraš:

1.izpolniti vlogo za pridobitev vizuma, 

2 sliki za potni list

3. originalni potni list s praznimi stranmi

4. osebno izjavo v angleščini, kjer napišeš zakaj greš, koliko časa, itd. v nekaj stavkih

5. Izpisek iz banke: lahko je v obliki izvaje v angleščini, da si komintent te pa te banke, da si zanesljiva stranka in na listu mora pisati stanje na nek datum za tri mesece nazaj. List mora biti podpisan in ožigosan s strani banke.  Druga možnost je da priložiš bančne izpiske, ki so jasno v slovenščini in na izpiskih podčrtaš kje je mesečni priliv, ter dodaš ozanko salary. Ti trije izpiski morajo biti ožigosani in podpisani od banke. Kopije jih ne zanimajo. 

6. Invitation letter, oziroma izjavo hotela, človeka, firme, pri katerem boš nastanjen

7. potrdilo o plačilu 43€ za izdajo vize

8. kopijo letalske karte

Vse to pošlješ po pošti priporočeno in zavarovano na dunaj na ambasado JAR. Če si izpolnil obrazce pravilno, ti pošljejo mail da je viza pripravljena, v nasprotnem primeru te obvestijo kaj moraš popraviti. Ko vse štima imaš možnost da ali osebno greš gor, ali pa pošlješ kurirsko službo ali dhl, gls,....Po pošti ti potega lista ne pošljejo, tudi če daš denar in kuverto not. Oni se stem ne ukvarjajo, je bil odgovor. 

Evo, lep pozdrav! 

Katarina | Gost | odg. 16.01.2017 @23:22 Prijavi neprimeren komentar

Če želiš, da ti oni pošljejo potni list nazaj, jim moraš dat kuverto z AVSTRJSKIMI znamkami v vrednosti nekih 7,5€. Preverjeno

Tilen | Gost | odg. 09.05.2017 @15:23 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me kako je s plačilom vizuma. Ali je mogoče plačati preko interneta ali je edina možnost, da denar pošlješ/prineseš osebno?

Katarina | Gost | odg. 09.11.2017 @12:58 Prijavi neprimeren komentar

Lansko leto smo dobili vizo v enem tednu. Vključno z 2 dnevi, da je pošta prišla na Dunaj in 2 dnevi za nazaj. Tko da sama viza je bila izdana v enem dnevu!

Vseeno pa ne priporočam, da se čaka do zadnjega s tem. Ker nikoli ne veš, kje se kaj zatakne.

K.k | Gost | odg. 19.11.2017 @09:37 Prijavi neprimeren komentar

kako ste pa pošiljali? Jaz bi se aplicirala 20.decembra čez praznike ko imajo zaprto od 22-1 ( sem jim pisala na Dunaj) . Ampak me vseeno skrbi da ne bo nazaj do 7. Januarja

Hvala, Kristina

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.