Popotniški forum

Po svetu in ostale poceni karte - nateg?

Dodan 06.12.16 @13:40:18
Riziko | Gost | odg. 09.12.2016 @19:07 Prijavi neprimeren komentar

@m:

- na raznih forumih so napisane tudi pozitivne izkušnje in ne samo negativne. Ne moremo trditi, da pišejo samo tisti, ki so nezadovoljni. Verjetno pa napišejo samo tisti nezadovoljni, ki ne dobijo ničesar v zameno tj. njihova reklamacija ni uspešno rešena in so izgubili denar ali pa prevoz ali nočitev, ali pa cel kup živcev in časa ipd. Za tisto agencijo s katero sem jaz imel problem je bilo veliko pozitivnega napisanega...... pa tudi nekaj negativnih komentarjev. In jaz osebno sem mislil da marsikdo napiše negativen komentar neupravičeno, pa temu ni tako. Očitno so tisti negativni komentarji napisani upravičeno, tako kot pozitivni. Niso vsi forumi brezveze - govorim o tistih, ki so res merodajni in na katerih se objavijo samo resnične reklamacije!

- Objave na žblj blogih, forumih ipd so odraz osebnih mnenje in te ne štejem za merodajne niti jih grem brati! Tam se mogoče zliva gnojnica....

- Do napake ali nesporazuma lahko pride kjerkoli. Kakšen bo komentar ali kdo bo napisal komentar, je odvisno od tega ali in na kakšen način je rešena reklamacija

- Jaz osebno pišem komentarje tudi ko je nekaj dobro, ker se zavedam da je internet postal vsakdan in od soseda pa res ne moreš dobiti info ali je neka tuja firma ok.

Moj nasvet: BERI KOMENTARJE. VSE. Ne samo negativne ali pozitivne in se odloči nato po zdravem razumu.

Veliko posrednikov ali agencij zabluzi zato ker nima v lastni hiši urejene zadeve, ne zato ker bi nek hotel ali letalska družba bila cool. Traja, da se podatki prenesejo do končne točke zato pa prihaja do nesporazumov. Zato je pomembno tudi delati prek taprave agencije, posrednika, ker tisti profi to deja tko kot je treba in ažurno.

Na kakšen način delujejo agencije ali posredniki pa marsikdo ne ve in ne more vedeti ker je razvoj takšnega načina poslovanja nastal čez noč. Ni čudno, da tega avtor ne poveže....

Jb | Gost | odg. 11.12.2016 @00:25 Prijavi neprimeren komentar

Ima kdo izkušnje z agencijama Travel2be in travelgenio?Po tujih forumih se piše,da ti potegnejo dol cash,letalski karte pa ne dobiš.Kaj pa Airfinder, Tripair, Edreams, Opodo,Bravofly in Expedia?Kateri je bolj zanesljiv?Hvala!

cc | Gost | odg. 11.12.2016 @09:27 Prijavi neprimeren komentar

Kot ti piše že zgorej. Če je vse v redu, se lahka celo zgodi da neboš imel problemov. V primeru zastoja in drugih nevšećnosti (kar pa ni redkost) pa boš popušil veliko večje zneske če maš na destinaciji že rezervirane htotle rentacar in podobono.

Pač to je tvoj riziko, za 100 ali 200 eru nižjo karto reskiraš 500 eur ali večjo zgubo. Odloč se sam glede na to kolk  si hazarder money-mouth

JJaz | Gost | odg. 11.12.2016 @09:47 Prijavi neprimeren komentar

Jaz nikoli ne bi kupila karte preko skycannerja. Prevec zivcev gre, sekiras se vse do zadnjega, gleda na to da prej bookiram hotele, vzamem dopust potem pa da na letaliscu izves da nimas karte? Hvala. Prevec je negativnih kometarjev.

Cene kart od posvetu.si, pocenipotovati ipd. so samo za tiste, ki radi razkirajo. Slisi se pa mamljivo. Dodajte +200€ na vsako karto pa jo dejansko kupite in imejte brezskrbne pocitnice.

Saska | Gost | odg. 11.12.2016 @11:21 Prijavi neprimeren komentar

@Jb, sama veckrat kupujem prek travelgenio (mogoce sem tudi kdaj kupila preko Travel2be, vendar za tega nisem sigurna) in je bilo vse ok.

Kar se tice poceni kart ki se najdejo na straneh kot so posvetu etc. Lastna izkusnja: pred leti je ena takih strani reklamirala povratno letalsko karto v Australijo za nekaj cez 500 eur. Ob bookiranju me je vrglo na neko "lastminute" stran in karto sem kupila (po tej ceni). Tudi sama sem vsakic ko sem prisla na letalisce pricakovala da leta ne bo, ali bo overbooking ali karkoli pac. Tako let tja kot nazaj sta potekala brez problemov. To je moja izkusnja.

m | Gost | odg. 12.12.2016 @08:57 Prijavi neprimeren komentar

ne zastopim ..prideš na letališče in nimaš karte? ..za nevedne... dobiš ob vsakem bookingu kodo s katero lahko na strani letalskega prevoznika (manage my booking) preveriš da je vse ok ..oziroma...če slučajno ni vse ok .. Nobena agencija v eu ni taka da ti kr dnar vzame in je to to ...ker bi jo v enem tednu zaprl .. kakorkoli vsak naj si rezervira kakor mu paše

Klemen | Gost | odg. 13.12.2016 @20:39 Prijavi neprimeren komentar

@riziko

Seveda kvasate neumnosti. Kje so argumenti? Ti je m lepo napisal,da povej kaj je bil tvoj problem. Pa tega nisi storila. Torej si clovek lahko predstavlja,da je to v rangu rekla kazala

Moji argumenti so,da sem vedno dobil booking reference,vedno sem dobil sedez na letalu,ko je bilo pa le to prebookirano pa so nas dali v business class. 

Torej?

Katja | Gost | odg. 14.12.2016 @18:18 Prijavi neprimeren komentar

Če že govorimo o Po svetu ipd. - saj ne oglašujejo samo agencij, ampak tudi akcije uradnih prevoznikov. Ravno letos sem potovala v Dubaj s Qatarjem za 200 evrov iz ZG.

Sky | Gost | odg. 14.12.2016 @19:55 Prijavi neprimeren komentar

Katja,zakaj pa je potem cena agencije 100 evrov nižja od cene prevoznika v mojem primeru(gre za isti let)?No,ja,večinoma se prtožuje folk nad agencijami,ko se nima obrnit na koga v primeru težav...

Tomko | Gost | odg. 15.12.2016 @07:27 Prijavi neprimeren komentar

Saj to. Grem gledat karto na skyscanner pa je cena vsaj 30 EUR nižja kot direktno na strani prevoznika. Ni logike. 

danny | Gost | odg. 15.12.2016 @07:53 Prijavi neprimeren komentar

Tudi električar ti lahko zrihta omarico in vtičnice ceneje kot v trgovini, tu je pa logika podobna, le instrumenti so malce drugačni. O tem je bilo med drugim tudi veliko pisanega na tem forumu. 

Drugače pa sam nisem pri nabavi karte z iskalniki nikoli imel težav, saj je vse takoj preverljivo. Je pa res, da kupujem pri teh, ki so že dlje časa na trgu (med njimi je npr. skyscanner) in niti nimam potrebe, da bi za 10 eur ceneje obrnil ves internet. Če večkrat letno iščeš karte za potovanja, potem nekako že približno veš, katera karta ima ugodno ceno in jo lahko vzameš tudi brez špekulacij. 

Je pa res, da se kot posameznik lahko včasih zafrkneš in potem se nimaš kam pritožit, ker nisi prebral pogojev, ki so drugače dovolj jasni... 

4d4d | Gost | odg. 15.12.2016 @08:50 Prijavi neprimeren komentar

Pri Skyscanerju ne moreš kupiti karte. To je samo metaiskalnik ki te vrže na neko agencijo kjer potem kupiš. In v teh agencijah je LAHKO problem. Lahko pa tudi ni. Odvisno od sreče. In od agencije.

Katja | Gost | odg. 15.12.2016 @20:51 Prijavi neprimeren komentar

Sky, jaz sem govorila o akciji prevoznika, ki je bila objavljena na Po svetu oz. Izlet na dlani (saj ne vem več), in sem karte kupila neposredno pri Qatarju. Preko agencij zaenkrat še nisem kupovala, bom najbrž tudi kdaj. Če gre za razliko 20, 30 evrov, raje kupim pri prevozniku, večjih razlik pa zaenkrat (vsaj za moje termine in destinacije) ni bilo. Poznam pa precej ljudi, ki kupujejo preko agnecij in so zadovoljni. Tako da vsakemu svoje.

Tako | Gost | odg. 16.12.2016 @14:09 Prijavi neprimeren komentar

To je tako. Posvetu objavlja akcije, vendar je cena karte, če je kupiš direktno pri prevozniku 20-30 EUR višja kot jo oglašujejo na posvetu.si, kjer vzamejo ceno, ki jo ponuja agencija.

Če spremljate posvetu.si ni nič narobe, akcije so resnične, vendar NE kupovati preko skyscanner agencij (tripsta, edreams itd.) ampak odprite stran prevoznika in kupite direktno! 

yuyu | Gost | odg. 17.12.2016 @10:27 Prijavi neprimeren komentar

Posredniki kupijo veliko kolicino kart in jih prodajajo po (malenkost) nizji ceni. Zato pride do te razlike.

spofgsiopj | Gost | odg. 29.12.2016 @16:16 Prijavi neprimeren komentar

Tako je!

Vendar potem (pogosto) prodajo preveliko število kart naprej končnim kupcem in takrat pride do prebukiranja. In tu nastanejo težave. Žal. Za malo denarja malo muzike, razen če imaš pač srečo.

Nuwi | Gost | odg. 12.10.2019 @10:36 Prijavi neprimeren komentar
Ljudje, ne bluzite, če nimate pojma o pojmu. Zgoraj navedene spletne strani objavljajo resnične ponudbe, sedaj imajo na Po svetu možnost tudi nakup preko njih (poleg oglaševanja akcij so postali Agencija!). Lahko bi bili hvaležni, da vam poiščejo ugodne ponudbe, ne pa da jih blatite. Mislite, da bi jih na tisoče ljudi spremljalo, če bi bilo vse skupaj fake? Vsak dan pregledajo dva tisoč kombinacij letov, da za Vas, nehvaležneže in lenobe, poiščejo dobre ponudbe. Seveda pa od tega tudi živijo, tudi v digitalnem svetu se ustvarjajo zaslužki ali živite v 19.stoletju? Link, ki ga pripopajo, vas najveckrat usmeri na Skyscanner. To je samo iskalnik kart, ki najugodnejšo ponudbo med vsemi agencijami in prevozniki. Agencije imajo cenejse ponudbe, ker odkupijo veliko kolicino kart. Je pa bolj riskantno v primeru kakrsnihkoli tezav, saj so tezko dosegljivi. Zato je najbolje kupiti preko uradnega prevoznika, ki vam 100% garantira pomoč v primeru težav. In danes ni nič takega dobiti karto za 200evrov do Ny, Brazilije ali kamorkoli. Temu se reče errorfare. In preden se spet šopirite, se raje pozanimajte, kaj to je. Lp
aaanja | Gost | odg. 23.11.2019 @19:47 Prijavi neprimeren komentar
Mal izven konteksta... ko najdeš karto preko posrednika in jo želiš preveriti še konkretno iz letalske družbe... Kje lahko to pogledaš konkretno za naše Lj letališče? Mi lahko prosim nekdo prilepi povezavo?
B.R | Gost | odg. 25.11.2019 @12:52 Prijavi neprimeren komentar
Hej, tvoje "konkretno" vprašanje je rahlo nerazumljivo Torej, če hočeš preveriti vozni red prihodov in odhodov na Brniku potem poglej: https://www.fraport-slovenija.si/sl/potniki-in-obiskovalci/info-o-letih/prihodi-in-odhodi/ (tu ni cen letov) Če pa te zanima aktualna cena določene letalske karte, pa pogledaš na stran tiste letalske družbe, ki bo let opravila ali na https://www.skyscanner.net/. Vtipkaš odhodno mesto Ljubljana itn.. Lp Barbi
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.