Popotniški forum

Tajska.....denar

Dodan 27.12.16 @11:23:10
Tado | Gost | odg. 27.12.2016 @11:23 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

V Januarju grem s kolegi na Tajsko in e zanim par info. glede denarja.

Zanima me kje je najbolje zamenjati EUR v Bahte na Tajskem...ali je bolše da menjaš dolarje za bahte (glede provizije).

Ali se da na bankomatih dvigovati s kartico Maestro?

Lp

Katarina | Gost | odg. 27.12.2016 @14:18 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

moja izkušnja: prvič sem menjala na letališču - tam imajo vse menjalnice isti tečaj, tako da itak nimaš kaj dosti izbire. Potem se pa menjala po mestih/vaseh, kjer je bil tečaj boljši kot na letališču, ampak spet odvisno od banke ... ponavadi je bilo tako, da so bile malo stran od glavnega turističnega centra menjalnice/banke ugodnejše.

Dvigvanje na bankomatu se meni ni splačalo, ker mi je moja banka pobrala cca 2€ provizije, potem pa še banka, lastnica bankomata nekaj % provizije ... tako da to sem uporabila samo v najnujnejših primerih.

Menjala pa sem izključno evre.

Upam, da ti kaj koristi

Markxxx | Gost | odg. 29.12.2016 @08:08 Prijavi neprimeren komentar

S seboj vzemi eure in jih zamenjaj tam, nekaj malega na letaliscu ostalo pa po menjalnicah, ki so vsepovsod, dolarje sploh ne jemli s seboj, ker dobis manj in se tukaj zgubis, če jih menjas

Hhk | Gost | odg. 29.12.2016 @16:34 Prijavi neprimeren komentar

Zivjo

ravnokar prisel iz tajske. Denar menjati ni problem na tajskem. Ne menjaj vsega na letaliscu ker je boljsi tecaj v mestu. Kar se tice pa kartic in dvigovanja pa ti za vsak dvig z maestro kartico vzame 200 baht.

Placas pa lahko tudi z master card skoraj povsod.

Lp

Boštjan Bizjak | Gost | odg. 01.01.2017 @18:16 Prijavi neprimeren komentar

Mi gremo prav tako Januarja, sam pa sem mislil vzeti s seboj dolarje. Predvsem zaradi Kambodže. In kartico. V Kambodži so baje dolarji glavna valuta in s karticami je bolj problem ko ja ... vsaj čital sem tako !??

tadej | Gost | odg. 02.01.2017 @23:04 Prijavi neprimeren komentar

Za tajsko je bolše da imaš evre ker je bolši menjalni tečaj. za kambodžo pa dolarji ja....je pa res da drobiž boš pa dobil nazaj v njihovi valuti, pa vredo je imeti majnše bankovce ne 100$

Katarina | Gost | odg. 02.01.2017 @23:18 Prijavi neprimeren komentar

Ja, za Kambodžo rabiš dolarje in sploh ne menjaj v njihovo valuto. Jaz sem večinoma dobila tudi kar dolarje nazaj. Se pa da tudi s karticami plačevat, v vseh večjih trgovinah. In to tudi priporočam, ker je ponavadi tečaj še boljši.

mm | Gost | odg. 04.01.2017 @10:02 Prijavi neprimeren komentar

Kaj pa menjava v Burmi. Se izplača menjati na letališču ali v mestih ?

LL

tadej | Gost | odg. 05.01.2017 @23:13 Prijavi neprimeren komentar

nikjer se ne splača menjat na letališču kjer največ izgubiš

Sammy1988 | Gost | odg. 30.11.2021 @06:58 Prijavi neprimeren komentar
Kje pa sw v slovenji lahko menja tajski bahat v eure ? Cca 3000 jih mam ? Na koga se lahko obrnem? Ve kdo kaj ?
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.