Popotniški forum

VIETNAM

Dodan 20.06.17 @22:36:10
Mi2 | Gost | odg. 20.06.2017 @22:36 Prijavi neprimeren komentar

V novembru greva z možem v Vietnam za 14 dni. Karto imava kupljeno za Hanoi, povratno pa iz Saigona. V planu imava ogled Halong bay, Hue, Hoian, Danang in Mekong delto. Zanima naju, če imava dovolj časa, da si ogledava še Sapo, kje so primerne plaže za krqjši počitek na plaži, kako priporočate prevoze med kraji ... Za vsako informacijo vam bova hvaležna.

XYZ | Gost | odg. 21.06.2017 @08:00 Prijavi neprimeren komentar

November je top mesec za Vietnam. 14 dni je sicer malo za tako ogromno drzavo, zato vama drugega kot notranji leti ne ostanejo. Sam sem bil nad Sapo sicer ful razocaran, bilo malo slabse vreme in dejansko te tam vidiji samo kot vreco denarja na dveh nogah. Da Nang tudi nic posebnega, ostali kraji pa odlicni, sploh Hue in Hoi An.

Pripravita se na sok glede prometa in skuterjev

cokoladaa | Gost | odg. 21.06.2017 @08:53 Prijavi neprimeren komentar

14 dni res ni veliko. še posebaj, ker je prometna infrastruktura slaba in zelo obremenjena. tako, kot je rekel predhodnik zgoraj; notranji leti (ob zgodnji rezervaciji zelo ugodni) ali pa vlak. za katerega pa prav tako priporočam, da se karte  kupi vnaprej, ker se najboljše hitro razprodajo. 

Plaže niso bogsigavedi kaj posebnega, ampak za dan ali dva še gre. V Halong in delto Mekonga pa z organiziranim izletom. Glede na kratek čas, ki ga imata, najbolj smotrno. 

m | Gost | odg. 21.06.2017 @09:13 Prijavi neprimeren komentar

Če je možno vključi še

Ninh Bình Ninh Bình Province Vietnam

ki je pod Hanojem. Najemi motor in raziskuj pokrajino okoli mesta.

Aleš | Gost | odg. 21.06.2017 @12:06 Prijavi neprimeren komentar

Zelo lepe plaže so v kraju Nha Trang in pa en otoček v bližini mislim da se mu reče Vinpearl, tam so imeli tudi izbor z amiss sveta pred nekaj leti. Na tem otočku j etudi zabaviščni park, p atobogani, pa trgovinice pa prekrasne plaže z belim peskom,....

Katarina | Gost | odg. 22.06.2017 @13:30 Prijavi neprimeren komentar

Lepe plaže so menda tudi na otoku Phu Quoc. Sva imela name iti, samo potem sva šla rajši na Tajsko Tako da prav otoka nisva videla, povem pa kar sem brala.

Za prevoze po Vietnamu sva midva uporabljala samo avtobus - so super udobni in relativno poceni za moje pojme. Je pa res, da so razdalje od severa do juga ogromne in je pomoje smiselno vzet kakšen notranji let.

V Delto Mekong sva šla midva iz kraja Can Tho. Nisva šla na turo, ampak sva najela neko tetko, ki naju je peljala po delti s svojim čolnom. S tem je seveda odpadel ogled pridelave riževih rezancev in morda še česa, kar ponujajo agencije, ampak nama je bila to res posebna izkušnja bit s tisto tetko, ki ni znala niti besede angleško pa videt dogajanje na reki na vse zgodaj zjutraj. Če ti kaj koristi, je tule najin zapis na blogu: http://www.lahkihnog-naokrog.si/2014/11/delta-reke-mekong-in-plavajoca-trznica.html

Mi2 | Gost | odg. 23.06.2017 @22:16 Prijavi neprimeren komentar

Vsem hvala za odgovore.

Zanima me tudi ali je potrebno v naprej rezervirati izlet v  Halong in delto Mekonga? Katero agencijo priporočaš?

Katarina | Gost | odg. 25.06.2017 @11:34 Prijavi neprimeren komentar

Za izlet po delti Mekonga sva šla midva en večer prej po mestu, malo ob obali pa po recepcijah hotelov vprašat, kaj ponujajo in za koliko denarja. in potem izbrala nama najbolj primerno turo

regarega | Gost | odg. 06.07.2017 @09:09 Prijavi neprimeren komentar

Samo kot nasvet,

organizirani enodnevni izleti iz Saigona v delto Mekong so pravi turistični "nateg". Bila septembbra 2017.  Res so poceni, par dolarjev vendar niso vredni prav nič. Izlet si rezerviraš večer prej na ulicah..nešteto agencij... Z ladjo te zapeljejo po rokavu reke, vmes pa postanki po "prodajnih točkah". Najprej ti na kratko predstavijo čebele, izdelovanje kokosovih bombonov, nekaj vrst tropskega sadja vse ostalo pa se trudijo prodat izdelke... Šteje le končna 20 minutna vožnja v manjših čolnih...

Katarina | Gost | odg. 06.07.2017 @16:19 Prijavi neprimeren komentar

Midva sva šla iz Can Tho-ja, ne iz Saigona. Pa ni bilo nič turistično

Mi2 | Gost | odg. 10.07.2017 @21:41 Prijavi neprimeren komentar

Hvala vam za vse informacije. počasi si sestavljava plan najinega potovanja na katerm si želiva čimveč stika z domačini. Katarina imaš  morda kakšen kontakt te gospe ali sta jo dobila kar na ulici?

Zanima naju tudi kakšne izkušnje ali kaj predlagate za ogled Ha Long By. 

Grega | Gost | odg. 05.09.2017 @09:38 Prijavi neprimeren komentar

Mi2 - imel bi eno vprašanje oziroma prošnjo (vezano na vajino potovanje v Vietnam), ampak bi vas prosil, če me lahko kontaktirate na gregak1984@gmail.com.

Morda vama kaj koristi tudi moj zapis potovanja po Vietnamu, ki je dostopen tule: http://www.rtvslo.si/popotnik/grekat/vietnam/1934. Upam, da uspemo vzpostaviti stike še pred vajinim odhodom.

Lep pozdrav,

Grega

Katarina | Gost | odg. 06.09.2017 @20:19 Prijavi neprimeren komentar

Malo izven teme: Grega, kako prideš do tega, da pišeš za rtv? Tudi sama bi z veseljem kaj napisala, pa ne vem, kako zraven priti.

Hvala!

cokoladaa | Gost | odg. 06.09.2017 @20:35 Prijavi neprimeren komentar

Živijo, Katarina

Mislim, da je to "le" blog ustvarjen na RTVSLO.                      Za objavil svojih zapisov predlagam, da se obrne na uredništvo omenjenega portal. Jaz bi z veseljem prebirala nove popotne dogodivščine  

cokoladaa | Gost | odg. 06.09.2017 @20:38 Prijavi neprimeren komentar

Se opravičujem za pravopisne napake. Spelingčeker ima svojo voljo

Micica | Gost | odg. 12.09.2017 @10:29 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

lani sem organizirala za skupinico 6 oseb potovanje po Vietnamu in Kambodži. Vse je bilo super, povsod same dobre izkušnje, vse nam je šlo kot po maslu, z vsem smo bili zadovoljni. Edino, kar bi res zamenjala, če bi šla še enkrat- Halong Bay bi šla vsaj za dva dni in skrajšala Saigon. Iz Hanoia vse agencije ponujajo izlete z barko, da prespiš na barki in se odpelješ malo dle med otočje. Mi smo šli na enodnevni izlet, to pa je čisto industrijsko, polno ladij, ki se drenjajo...čeprav je bilo vseeno vredno ogleda. Mi smo bukirali ta izlet kar v hotelu-nekako se nam je zdelo najbolj smiselno.

za Saigon smo imeli predvidene tri dni -tudi hotel smo imeli rezerviran za tri noči, pa nam niso komplicirali, ko smo drugi dan popoldne že odšli in iscer v Mui ne- štiri ure vožnje z busom , dolga peščena plaža, predvsem kajterski paradiž; čeprav ne tako kot plaže na Filipinih, je bilo ok za odpočit se pred povratkom domov.

Potovali smo iz Hanoia do Hoi Ana z vlakom, iz Hoi Ana do Hue sz najetim kombijem s šoferjem (za skupino 6 oseb je včasih kar težko najti pameten prevoz- za dva je lažje), iz Hue smo šli s taksijem v Da nang in od tam z letalom v Saigon. Iz Saigona z busom v Kambodžo in nazaj. Vse je bilo bp.

Če te še kaj zanima, piši..

Mi2 | Gost | odg. 15.09.2017 @22:37 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni

Počasi sestavljava najino potovanje pa naju zanima če sva si smiselno razdelila dneve, ki jih imava na razpolago in sicer:

1 dan Hanoj

2 dni Ha long by

1,5 dni Ninh binh

2,5 dni Hue

1,5 dni Hoi an

0,5 dni delta Mekong

2,5 dni Mui ne

0,5 dni Ho chi minh

Nahrbtnik | Gost | odg. 04.10.2017 @15:07 Prijavi neprimeren komentar

Res škoda, da imata tako malo časa ...

Tule si preberi kako je s 'premikanjem' po državi: 

http://nahrbtnik.blogspot.si/2011/07/na-poti.html

Vesna | Gost | odg. 17.01.2018 @11:43 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljena 
zapisali ste da ste ze organizirali potovanje v Vietnam in Kambodžo. Ali še organizirate potovanja?

Če da, pišite na mail vesna.avdesign@gmail.com

deluxor | Gost | odg. 05.03.2018 @05:06 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, ali kdo v kratkem potuje v vietnsm oz pozna koga ki je trenutno tam? Rabim majhno uslugo zelo bi bil hvalezen. Lp Luka

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.