Popotniški forum

VIETNAM

Dodan 20.06.17 @22:36:10
Vietnam | Gost | odg. 28.03.2018 @13:26 Prijavi neprimeren komentar

S takim planom ne doživiš nič in je cel dopust eno samo hitenje. Bil sem 4 teden pa sem imel približno tak plan, pa še je blo kratko

Za 14dni priporočam Hanoi - Halong Bay - Ninh Binh - Hoi An (Hue bi spustil meni ni bil nič posebnega) - Mekong Delat - Saigon

VIDA | Gost | odg. 06.09.2018 @18:04 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Ravnokar sem (kot nova članica na tem forumu) dala naslednjo objavo: 

Vabim prav VSE (mlajše, starejše, ženske, moške) v sopotniško druščino za odhod (v času kurilne sezone v SLO) na nekaj mesečno raziskovanje

- večjih filipinskih otokih (osebno me najbolj zanima mesto DAVAO in mesto CEBU),

- ali pa morda južne španske obale (osebno me najbolj zanimajo kraji nekje na relaciji med Sevillo in Valencijo),

s ciljem morebitne TRAJNE PRESELITVE v te toplejše kraje.

V Španiji sem (večkrat, malo po malo) že preživela cca pol leta svojega življenja (Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla, Tenerifi na Kanarskih otokih - ki so tudi del Španije...), na Filipinih pa še nisem bila, ampak sem od ene osebe (ki tam živi že par let, poznamo pa se že od prej...) prav ogromno slišala kako je tam in me zato tudi Filipini zanimajo (ker Filipini nimajo nikoli zime, stroški so jim v povprečju nižji za 2x, 3x ali celo več x nižji...odvisno od skromnosti človeka....oz. kaj si želi imeti....). Na žalost je ta oseba, ki živi na Filipinih, zadnje čase tam poslovno ogromno časovno zasedena (ne uspe dovolj niti spati, da bi kmalu dosegla zastavljeni poslovni cilj), pa se zdaj slišimo bolj malo (ampak mi je še vedno nekako »dosegljiva«, še posebej, ko mi kaj »prigusti«

Z ozirom na tamkajšnje razmerje, zato tam na Filipinih imajo ogromno tujcev (ki tudi za stalno tam živijo), najbolj pa so zaželeni upokojenci in tudi ljudje, ki so pripravljeni tam vlagati kakšen denar (tam se npr. ogromno gradi, za razliko od gradbeništva, ki se je tukaj skoraj da popolnoma vstavilo…in je vlaganje v npr. nakup stanovanj zelo profitabilno – vsi tujci pa lahko tam brez problema kupijo stanovanja, ne morejo pa kupiti zemljišča&hellip. Filipinke (ki so res eksotično lepe za naše evropske oči) pa komaj čakajo, da "zagrabijo" tujce in se z njimi veselo poročijo (ali vsaj živijo skupaj, brez uradne poroke), če jih le uspejo dobiti (ker jim tujci omogočajo boljše življenje, ker so filipinske plače majhne…..najpogosteje od 80 EUR na mesec pa do 150 EUR , fakultetno izobražena - »specialna«- učiteljica z dodatnim samoplačniškim specialnim izobraževanjem in s posebej dodatno narejeno licenco pa npr. lahko zasluži komaj 300 EUR na mesec).

Ko zaključim vzpostavljanje prve komunikacije z vsemi zainteresiranimi ljudmi, bom potem (na osnovi vseh prejetih vprašanj) sestavila seznam vseh zbranih vprašanj in kratke odgovore na njih in bom vse to posredovala prav vsem zainteresiranim. Vidim pa, da se ljudje bolj zanimajo za Filipine (morda zato, ker se tam lahko pogovarjajo v angleščini, ker nikoli ni zime, je veliko ceneje&hellip, čeprav tudi Španija ima svoje prednosti (bližja je domu pa še vedno brez nekih težkih mrzlih zimskih dni, zelo so poceni karte do doma, je EU, tam velja evropska kartica zdravstvenega zavarovanja, ki jo vsi dobimo v SLO zastonj, veliko živil je cenejše kot v SLO, prav španski del – ne katalonski - je živahna država prijaznih ljudi itd….) in okrog tega imajo razna vprašanja (ker so manj informirani glede Filipinov&hellip.

Ko se (po mojem naknadno posredovanem seznamu vprašanj in odgovorov) nato naredi neka naravna »selekcija« (eni se zanimajo še naprej, drugi pa odstopijo od potovanja&hellip, potem bom organizirala en skupni sestanek vseh zainteresiranih ljudi v živo, na katerem bomo še kaj konkretno dorekli  in določili datum odhoda ter vse ostalo potrebno.

Lahko izberemo tudi kakšne druge kraje, osebno pa bi priporočala (če gre za Španijo), da bi se fokusirali na priobalne kraje nekako med Sevillo (ki sicer ni direktno ob obali) in Valencijo , če pa gre za Filipine, pa bi osebno priporočala mesto DAVAO (tam je dolga leta bil župan sedanji predsednik Filipinov in je Davao znan kot najbolj varno mesto na Filipinih….morda celo najbolj varno na svetu…čeprav je javna tajna zakaj je temu tako, vseeno raje ne bi o tem pisala&hellip, ali pa mesto CEBU (ki je najbolj razvito, z najboljšim pristaniščem, z najboljšimi letalskimi povezavami, z dobro zabavo, lepimi otoškimi plažami  itd.…..), drugače pa je najlepši otok na Filipinih otok PALAWAN (ampak, zdi se mi, da on ni najbolj primeren za prav stalno bivanje….ali pa morda tudi&hellip.

Če vas zanima ta skupni odhod (vsak plača svoje stroške, potovali pa bomo v lastni režiji, brez agencije), se mi javite na e-mail: 

vidaku777@gmail.com

Že zdaj se veselim vašega morebitnega zanimanja..

Prav lep pozdrav!

VIDA

sončnica | Gost | odg. 28.10.2018 @20:36 Prijavi neprimeren komentar

Za Mui ne imaš dva dni preveč. Razen dobre morske hrane v bistvu nimaš nič. Plaže  so tudi v resortih slabe. Me smo imele srečo in smo dobile fajn privat nastanitev z bazenom (catsen auberge bungalows) Hue imaš dva dni dovolj. Če te zanima poceni in rez zelo čist in dober GH ti priporočam Minh Tam. Je v strogem centru, 100 m od avtobisne postaje. Odličen zajttrk, sadje in voda vedno na razpolago. glede na to, da potuješ samo 14 dni ti priporočam kakšen notranji let. Nad mekong delto smo pa bile tudi me razočarane.

ELAnela | Gost | odg. 11.07.2019 @18:58 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, Zasledila sem ta forum. Vidim, da ze dolgo tema ni "aktualna", vendar vseeno bom ppskusila - mogoce je trapasto vprasanje, ampak res me zanima : o pecenih psih na trznici? Je tudi to mozno videti? Ker prav zaradi tega imam dvome o potovanju v Vietnam. Naj se bere se tako cudno, ampak ne prenesem misli o tem, da bi to videla. Potovanje bo se mi dokoncno zamerilo
Pika. | Gost | odg. 21.07.2019 @18:00 Prijavi neprimeren komentar
Jaz ga nisem videla, pa se zelo rada potepam po lokalnih trznicah. Moja prijateljica pa ga je videla. Tudi meni ni pri srcu da bi na to naletela. Sem rekla mojemu partnerju, ce bo videl kaj taksnega, naj me pravocasno zamoti, da pogledam kaj drugega. Tako pac je. Sem pa na primer na Sulawesiju videla mlade pse v kletkah, ki jih najbrz caka taksna usoda. Taksna je pac kultura v teh dezelah. Ali to "sprejmes" da bos kaj taksnega srecala, ali pac ne gres. Moje mnenje je, da te to naj ne odvrne od potovanja v to cudovito dezelo.
Moje ime je John | Gost | odg. 26.09.2019 @21:42 Prijavi neprimeren komentar
Vijetnamske oblasti poskusajo ljudi odvrniti od pasjega mesa. Verjetno bo se trajalo predno bodo uspesno pozaprli pasje preprodajalce ampak premika pa se. https://e.vnexpress.net/news/life/trend/saigon-urges-residents-to-stop-eating-dog-meat-3982376.html
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.