Popotniški forum

Davek. WH Kanada. Placati davek tudi v sloveniji?

Dodan 23.06.17 @23:54:56
Franjo | Gost | odg. 23.06.2017 @23:54 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni vsi,

Pred kratkim sem dobil iz davcne, da moram dokazati iz kje in na kaksen nacin sem dobil denar, ko sem delal v Kanadi. Delal sem na working holiday visa. Zanima me, Ali moram sedaj tudi v sloveniji placati davek? Da Ali ne?

Pa kaj moram storiti, oddati davcno napoved, nevem... 

Iskreno hvala za pomoc

L | Gost | odg. 24.06.2017 @00:59 Prijavi neprimeren komentar

Kako pa je davčna ugotovila tvoj dohodek? A so ti v Kanadi nakazovali denar na slo TRR al je Kanada javila v Slo tvoj dohodek? Me res zanima

Bla | Gost | odg. 23.12.2017 @10:40 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem trenutno v Kanadi in ko pridem najbrž ne bom nič prijavila. Drugače pa ja, kako so vedeli? Si jim sam sporočil?

Tini | Gost | odg. 31.05.2018 @10:41 Prijavi neprimeren komentar

Ejla.

zanima me kako ste rešili to z davki.

jst sem lih letos dobila pismo domov da morem za 2016 prijavit davke ker so dobili podatke da sem delala v tujini.

bila sme v Kanadi na wh pa nisem nic prijavila v slo.

bom zelo vesela vsake pomoči

bine | Gost | odg. 31.05.2018 @11:06 Prijavi neprimeren komentar

Mene pa zanima kaka dela se da opravljat na tej Wh vizi, oziroma katera ste delali vi in kako hitro ste delo dobili?

David | Gost | odg. 06.07.2018 @21:26 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo... Nobenih odgovorov ni videt..!! Jaz sem trenutno v Kanadi, in delam na working holiday visa... V kratkem vam javim kako je z davki... Slovenija in Kanada imata sporazum glede pošiljanja podatko.. Tako da v slovenijo pridejo podatki ne glede ali jih prijaviš ali ne... Samo baje ni dvojnega obdavčevanja.. Najboljše je da poličeš v furs in vprašaš glede plačevanja davkov za delo v Kanadi.. 

Tukaj je tudi link kjer je vse objasneno... Preberi 15.člen

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2001-02-0019?sop=2001-02-0019

Bineman | Gost | odg. 10.08.2019 @18:17 Prijavi neprimeren komentar
Tudi mene zanima glede davkov ali kdo ve kako je s tem. Prav tako sm skoraj leto dni prezivel v kanadi. Lp
Bineman | Gost | odg. 10.08.2019 @18:17 Prijavi neprimeren komentar
Tudi mene zanima glede davkov ali kdo ve kako je s tem. Prav tako sm skoraj leto dni prezivel v kanadi. Lp
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.