Popotniški forum

Camino de Santiago

Dodan 01.01.18 @09:22:17
Katarina | Gost | odg. 01.01.2018 @09:22 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

ali se letos kdo namerava odpraviti na romarsko pot Camino de Santiago? Razmišljam, da bi odšla aprila/maja, saj je takrat narava tam najlepša in pot je še najmanj oblegana s strani turistov.

Vsem želim uspešno novo leto,

Katarina

Katarina | Gost | odg. 02.01.2018 @08:06 Prijavi neprimeren komentar

Šla bi le na del poti - 2 tedna, saj ne morem dobiti dopusta za 4 tedne.

Vandravček | Gost | odg. 02.01.2018 @20:00 Prijavi neprimeren komentar

Živjo Katarina,

Bi me zanimalo... Sem imel planirano lani, pa nisem šel zaradi službenih obveznosti.

Lahko prosim pustiš kakšen kontaktni mail?

Vandravček | Gost | odg. 03.01.2018 @19:34 Prijavi neprimeren komentar

Če je kakšen resen interesent/ka pa pot, me lahko kontaktira na vandravcek81@gmail.com

PS: Ne razumem zakaj ljudje na STA ne napišejo kontaktnih podatkov?  

Mari | Gost | odg. 20.01.2018 @20:31 Prijavi neprimeren komentar

Kdaj točno pa planiraš it?

Tudi sama zadnje čase razmišljam o tem, čeprav me bolj zanima portugalski del

Vandravček | Gost | odg. 21.01.2018 @02:29 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo Mari,

verjetno konec aprila/začetek maja, da se delno pokrije s prvomajskimi... Čeprav mi je kolega, ki je pot že prehodil, dejal, da takrat ni ravno idealno vreme. Upam da je imel samo smolo.

Glede izbora poti mi ni panike, lahko bi šli tudi varianto Lizbona-Porto-Compostelle. Kdaj si imela ti v mislih? 

Miha | Gost | odg. 01.02.2018 @01:35 Prijavi neprimeren komentar

Ste se mogoče že kaj zmenili? Zanimala bi me portugalska ali skrajšana francoska varianta.

sale | Gost | odg. 02.02.2018 @18:03 Prijavi neprimeren komentar

Mislim da je boljša varijanta,iti sam na tako pot.

Imaš svoj tempo,vmes pa itak srečuješ druge popotnike,in ne bo dolgčas.  

Vandravcek | Gost | odg. 06.02.2018 @01:22 Prijavi neprimeren komentar

Res ni nobenega kandidata/tke? Folku se očitno ne ljubi več hodit A lahko kdo iz lastnih izkušenj pove kako izgleda prehodit 800 km? Res rabim odklop od vsega, tako da grem aprila/maja gotovo na pot. Če se najde še kdo, naj me prosim kontaktira.  

Dada | Gost | odg. 22.02.2018 @11:20 Prijavi neprimeren komentar

Camini frances sem že prehodila sama. Letos me ponovno zelo vlece, ker imam premalo časa, razmišljam o caminu primitivu, ki je krajsi, ni tako obiskan, tako da se ne bi odločila, da bi na pot šla sama. Razmišljam, da bi na pot šla v začetku maja.

Če kdo slučajno premišljuje o taki varianti, bi se lahko dogovorila.

Buen camino

Dada

deja | Gost | odg. 22.02.2018 @17:12 Prijavi neprimeren komentar

jaz bi tudi šla takrajso,ker nimam časa. Bi pa sredi aprila, če bi bilp mogoče

dada | Gost | odg. 23.02.2018 @11:02 Prijavi neprimeren komentar

Deja,

poznaš camino primitivo, je bolj osamljena pot in kar precej razgibana.Dolga mislim, da 330 km in mislim, da je lahko v aprilu kar hladno.

Lp, Dada

Jessy74 | Gost | odg. 24.02.2018 @11:53 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem šla lani po franciskem Caminu, potem pa se do Muxsue in Fistere in nazaj di Santijaga... čudovita izkušnja in je fino ce hodiš sam... nikoli ni dolgčas... ker je pot zelo obiskana. Zdaj pa bi rada šla še varianto Primitivo... vendar zagotovo bolj v poletnih mesecih avgust, september...ker je pot res manj obljudena in zahtevnejša menim, da je dobro da gresta dva... s podobnimi tempi in zeljami... torej rada bi spoznsla koga, ki ga zanima podobno, da se spoznamo najprej v pohodništvu v Sloveniji...

Zanimajo me tudi druge poti... Npr. Korzika, Grčija, Tenerifi in podobno... sem zelo preprosta pohodnica...low budget

Ana-Stazija | Gost | odg. 24.02.2018 @14:30 Prijavi neprimeren komentar

Na FB je skupina Pot sv. Jakoba - Camino Slovenija, kjer dobite vse informacije o raznih trasah Camina in tudi o možnih sopotnikih. Stran je zelo živahna in obiskana, veliko Slovencev roma po teh poteh.

Camino Primitivo je sicer krajša pot, dolga je "le" dobrih 300 km, vendar pa je precej gorata in zahtevnejša od francoske smeri. Razdalje med kraji so namreč daljše, je treba računati kar na 25 - 35 km, vmes ni prenočišč, vasi in sploh ničesar, vsak dan so velike višinske razlike. Je bolj samotna pot, a zelo zelo lepa in dobro označena. Kapacitete prenočišč so manjše. Zgodaj spomladi bi znal biti na nekaterih predelih še sneg, ker se pot dvigne na okrog 1.500 m.

http://stasa.blog.siol.net/2010/01/31/camino-primitivo-2009/.

Dada | Gost | odg. 26.02.2018 @11:44 Prijavi neprimeren komentar

Če si ne moreš vzeti več časa, iščeš krajše poti. Camino primitivo res ni za zgodnji pomladanski čas, mislim, da bi začetek maja že šlo, kaj praviš Ana Stazija. v poletnem času je pa verjetno problem s prenočišči.

Jessi, tudi GR 20 me zanima, vendar trenutno dajem prednost caminu.

LP

Ana-Stazija | Gost | odg. 04.03.2018 @21:56 Prijavi neprimeren komentar

Dada, na začetku maja bi znalo biti še hladno in upam, da so vsi albergi odprti. Mogoče bi bilo dobro preveriti, tule je seznam albergov in telefonske št. ter kapacitete:

http://todosloscaminosdesantiago.com/caminoprimitivo-albergues/

Na C. Primitivo so namreč precejšnje razdalje, problem pa je v tem, da vmes ni ničesar, nobenih vasi, samo narava in če bi bilo vmes kje zaprto, bi se dnevna etapa lahko podaljšala na 50 in več km. Že tako so precejšnje razdalje med kraji, pa še višinske razlike.

Dada | Gost | odg. 07.03.2018 @17:01 Prijavi neprimeren komentar

Ana Stazija,

hvala za odgovor, bom predhodno preverila, mislim da prav hladno ne more biti, camino frances sem hodila od začetka aprila in je bilo kar hladno. Drugače sem navajena hribov, saj preko cele time obiskujem gore, sredogorje.

Dada

Tej | Gost | odg. 10.03.2018 @11:03 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo! Jaz letos planiram Primitivo ali Norte v Septembru... Prehodil Frances varjanto lani in je bila super izkušnja, je pa pot res malo preveč polna "romarjev"  

Sicer planiram iti sam (tako ali tako spoznaš dosti zanimivih ljudi na poti), ampak bi bil tudi za kakšno družbo! 
matej54@gmail.com

Dada | Gost | odg. 10.03.2018 @16:23 Prijavi neprimeren komentar

Tej, 

kot sem že napisala, sem prehodila camino frances, sama. Letos planiram camino primitivo, mika me camino norte, vendar letos imam premalpo časa. Rada bi videla, da bi s kom šla na pot, hodi pa lahko vsak sam ali pa v družbi, če sta oba zato. Če ne bom šla v maju, bi mi september tudi odgovarjal, vreme bo sigurno stabilnejše.

Pozdrav, Dada

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.