Popotniški forum

ZDA rent-a-car

Dodan 04.03.18 @16:43:51
USman | Gost | odg. 04.03.2018 @16:43 Prijavi neprimeren komentar

Živjo. Kakšen nasvet kje rentati avto za trip po zahodu ZDA? Kolikor vidim večina predlaga posrednika in sicer Billiger mietwagen. Mene malo moti to, da je stran v nemščini, v angleščini sploh ne obstaja... Bi raje prebral pogoje v jeziku, ki mi je poznan. Kaj vse vzeti, katera zavarovanja? 

sole | Gost | odg. 04.03.2018 @17:29 Prijavi neprimeren komentar

jaz sem ga jemal pri alamu dva meseca nazaj in je bilo vse super.

USman | Gost | odg. 04.03.2018 @17:41 Prijavi neprimeren komentar

Bom preveril Alamo pa še par večjih. Kako je pa s to annual karto za nacionalne parke? Ali rabiš za vsak park to karto ali le za določene?

Ogi | Gost | odg. 04.03.2018 @23:23 Prijavi neprimeren komentar

Izogibaj se Billiger mietwagna, ker so nateguni. Mene so ogoljufali za skoraj 1000€!!!

Kartica pa velja v vseh nacionalnih parkih v ZDA. Če potuješ na zahod ti bo prav prišla, drugje pa niti netako zelo.

Pika | Gost | odg. 05.03.2018 @07:22 Prijavi neprimeren komentar

autoeurope.eu. Večkrat rentala preko te spletne strani, vedno brez problema. 

Brez posrednikov | Gost | odg. 05.03.2018 @08:54 Prijavi neprimeren komentar

Posredniki so pri rentacaru najslabša izbira. Rezerviraj direktno pri ponudnikih: Alamo, Dollar, Sixt, Enterprise, Budget, itd.

mad | Gost | odg. 05.03.2018 @09:32 Prijavi neprimeren komentar

autoeurope.eu

billiger-mietwagen.de so tudi OK, jaz nikoli slabih izkušenj.

Za ZDA si rezerviraj avto preko posrednikov, ker ti direktni ponudniki ne nudijo vseh ustreznih zavarovanj. Zato boš dodatna zavarovanja plačal na šaltru. Sedaj se sicer to tudi že spreminja in Alamo že zaračuna zavarovanja ob rezervaciji, ko vidijo da gre za turista izven ZDA; samo z odbitno franšizo! Američani imajo zavarovanje vezano na osebo in ne na avto, zato prihaja do tega.

Jaz sem bil že 8x v ZDA, vsakokrat rezerviral preko posrednikov z 0 excess (deductible 0 usd) in je bilo vedno vse ok, nikoli nič doplačil.

Kdo ti svetuje, da rezerviraj direktno pri ponudniku ni bil v ZDA (piše za druge države) oz. je prepalač rent-a-car.

Vapo | Gost | odg. 05.03.2018 @10:28 Prijavi neprimeren komentar

Točno tako. V USA nikoli direktno, ker te na zavarovanjih oberejo do kosti...

Brez posrednikov | Gost | odg. 05.03.2018 @11:00 Prijavi neprimeren komentar

Maja potujem v zda, tokrat četrtič. Veliko sem se že ukvarjal s cenami, pa sem vedno prišel do tega da sem rezerviral direktno pri ponudnikih, ker je tako najceneje. Vedno. Za tokratni obisk imam rezerviran minivam pri Alamu, ki me pride za dobre tri tedne z vključenimi maksimalnimi zavarovanji (Gold paket) brez odbitne franšize, 1088 USD.

Preko posrednika, ki je predlagan zgoraj (autoeurope), bi me za isti termin isti avto stal 1345 USD.

Če omenimo še klasično izmikanje, zavlačevanje in vse drugo posredniško nategovanje v kadar pride do škodnega primera, s katerim imam tudi že izkušnje (sicer ne iz zda, ampak vseeno), potem je takoj jasno kaj je najboljša izbira. Vsak pa zase sam najboljše ve kako in kaj se bo odločil.

mustang2006 | Gost | odg. 05.03.2018 @11:12 Prijavi neprimeren komentar

jaz tudi sem se odločil in vzel direktno pri alamo.co.uk 

imajo vsa zavarovanja ze vključena-vzel full inc

cena za 14 dni za full size avtomobil 450 eur,kar se mi zdi kar ok cena

mad | Gost | odg. 05.03.2018 @11:19 Prijavi neprimeren komentar

V bistvu mogoče zgoraj nisem bil dovolj točen ja - moja napaka!

alamo.co.uk je ok ker je evropska stran in lahko izbereš vsa zavarovanja. Tudi tu sem že rental in je OK ja.

NIKOLI ne rezerviraš direktno pri ponudniku PREKO AMERIŠKE INTERNETNE strani! Veliko jih rezervira npr. preko avis.com in potem na šaltru doplačujejo zavarovanja.

kakršna koli evropska stran pa zavarovanja že vključuje.

123 | Gost | odg. 05.03.2018 @19:17 Prijavi neprimeren komentar

Gledam pri alamo.co.uk. Če dam fully INC to pomeni čisto vse? Tudi, če imam nesrečo ne krijem jaz ničesar? 

123 | Gost | odg. 05.03.2018 @19:18 Prijavi neprimeren komentar

Collision Damage Waiver -CDW- is not insurance. The purchase of CDW is optional and not required in order to rent a vehicle. Kaj je pa potem zavarovanje? 

sajkič | Gost | odg. 05.03.2018 @22:30 Prijavi neprimeren komentar

CDW je dodatno zavarovanje. Kar vzami ga, skupaj z EP (extended protection) in glej da piše poleg še "No excess" (brez odbitne franšize). To je v bistvu vse kar rabiš. Po želji dodaj še asistenco.

Pa preveri še na nemški strani (alamo.de). Včasih so cene tam nižje, kot pri angležih.

mustang2006 | Gost | odg. 06.03.2018 @16:43 Prijavi neprimeren komentar

vzemi na angleški strani,ker imaš na opciji full inc vsa zavarovanja že všteta,

nimaš edino fuel opcije-to je da pripelješ nazaj prazen tank goriva...

Jakob | Gost | odg. 06.03.2018 @18:03 Prijavi neprimeren komentar

Ravno smo rezervirali avto pri Almu. Vzeli smo midsize SUV, premium paket (zavarovanje, prvi tank goriva; predvsem zato ker sva dva voznika stara 23 let).

Upam da bo vse super

Pika | Gost | odg. 07.03.2018 @09:12 Prijavi neprimeren komentar

morda še kakšna na temo tankanja goriva v ZDA - naša izkušnja je bila taka (druge potem sploh nismo probali), da moraš plačativnaprej (torej greš not, poveš, da boš tankal za npr. 50 dolarjev na črpalki številka 3, plačaš in oni ti tisto črpalko potem "odprejo" in omejijo na 50 USD (torej več sploh ne moreš natočit)

mustang2006 | Gost | odg. 07.03.2018 @09:51 Prijavi neprimeren komentar

seveda,za koliko plačaš,za toliko tankaš...če v rezervoar ne gre toliko koliko si plačal,ti razliko vrnejo.

Ross | Gost | odg. 07.03.2018 @10:35 Prijavi neprimeren komentar

Res je, v ZDA je drugačen sistem kot pri nas in se gorivo plačuje vnaprej. Ima pa večina črpalk tudi že sistem da lahko plačaš s kreditno kartico na samem točilnem mestu in ti sploh ni potrebno hoditi na blagajno. V režo vstaviš kartico, pumpa se "odklene", natočiš gorivo in iz kartice se ti odšteje znesek, ki si ga natankal. 

Tisti, ki potujejo v New Jersey in Oregon, pa morajo vedeti tudi to, da se tam ne morejo tankati sami, ampak jim vedno tanka uslužbenec črpalke. V Oregonu so sicer v letošnjem letu to malo omilili in menda bo na nekaterih črpalkah celo možen "self service". V New Jerseyu pa zaenkrat ostajajo neomajni.

Urška | Gost | odg. 07.03.2018 @22:23 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem leta 2016 le enkrat doživela, da sem najprej natočila in nato plačala (v enem motelu v Cannonvillu blizu Bryce Canyona, kjer je bila črpalka v njihovi lasti). Verjetno je vnaprejšnje plačilo varovalka pred morebitno krajo (pobegom). Pri nas smo očitno zelo zaupljivi. V Cannonvillu bi me pa itak preko kreditne kartice izterjali, če bi hotela ukrast bencin.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.