Popotniški forum

MEHIKA

Dodan 16.03.18 @00:27:48
regarega | Gost | odg. 16.03.2018 @00:27 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

januarja, februarja 2019 načrtujemo potovanje po Yukatanu. Rentali bi avto in se samostojno podali na okrog.

Zanima me, kakšne so izkušnje glede prenočišč. Zanimajo nas preproste, cenejše nastanitve. Jih moramo rezervirat v naprej ali je sprotna izbira mogoča tudi v visoki sezoni?

Morda mi lahko svetujete še kje priti do podatka koliko znašajo cestnine v Mehiki?

Hvala

Mex | Gost | odg. 16.03.2018 @07:31 Prijavi neprimeren komentar

http://potepanja.com/mehika-in-belize-potovalni-plan-v-sliki-in-besedi/

Ne vem zakaj bi izgubljal še dodatno energijo za iskanje sob sproti. Cene so najbrž podobne, vsekakor pa to ni Tajska, kjer je na vsakem vogalu hotel ali hostel. Razen če boš v Cancunu.

Poglej še logistiko potovanja in ostalo na istem blogu. Mi smo ravno kupili karto za 400 evrov za februar 2019.

cokoladaa | Gost | odg. 16.03.2018 @13:07 Prijavi neprimeren komentar

mehika je top!!!
ni pa poceni.

midva sva imela avto iz mexico citiya do cancuna in se cestnine kar nabere. sicer so enkatni zneski nizki, vendar se plačuje kar naprej in na koncu ni tko malo.
malo poglej tale link https://www.mexperience.com/lifestyle/transport/mexico-toll-roads/

za spanje ni problemov. itak pa povsod laufa booking.com in se lahko sproti rezervira.

Eva | Gost | odg. 23.03.2018 @08:52 Prijavi neprimeren komentar

Na Jukatanu ni nikjer cestnin. Oziroma enkrat smo v okolici mesta Campeche naleteli na eno, ampak ni bilo nekaj visoko.
Za spanje smo si pa en dan prej oz. isti dan rezervirali preko Bookinga. Spali vedno lepo, za cene nekje med 20-35 € za eno sobo.

Evi | Gost | odg. 24.03.2018 @23:58 Prijavi neprimeren komentar

Ojla, tudi sama načrtujem potovanje v Mehiko februarja/marca 2019.

Malo off-topic: Mex (+ ostali), s katerim prevoznikom pa letiš in iz kje? Ravno namreč malo preverjam cene letalskih kart, pa zaenkrat še nisem imela sreče s kakšnimi žepu prijaznimi cenami.  

Mex | Gost | odg. 25.03.2018 @01:17 Prijavi neprimeren komentar

Povsem slučajno je bila akcija. Za dobre ponudbe moraš neprestano spremljati cene. Sicer je pa še prezgodaj, pol leta prej je čisto dovolj. Gotovo bo še kakšna akcija, ker je še skoraj eno leto časa.

Jerneja | Gost | odg. 06.04.2018 @13:26 Prijavi neprimeren komentar

Tudi sama bi se v fanuarju/februarju odpravila v mehiko. Če kdo naleti na kakšno ugodno letalsko karto, sporočite. Jo tudi sama iščem že nekaj časa. Sama bi sicer potovala z partnerjem  s katerim sva se odločila za pot z avtobusi. Vrjetno je ceneje, kot najet avto. Ali so cene tam tam?

Eva | Gost | odg. 11.04.2018 @11:24 Prijavi neprimeren komentar

za avtobus ne vem, ampak za cca 16 dni je cena najeman avta 320 € skupaj z zavarovanjem. si pa seveda ful hitrejši z avtom in res veliko več lahko vidiš v krajšem času..

mex | Gost | odg. 12.04.2018 @22:43 Prijavi neprimeren komentar

Potovanje z busi enostavno, povezav veliko, busi veliko bolj udobni kot pri nas (WC na busu enak kot na letalu), cene ugodne. Glej: ADO bus

regarega | Gost | odg. 13.04.2018 @11:24 Prijavi neprimeren komentar

Tudi mi smo uspeli dobiti ugodne letalske karte, kupljene v februarski akciji - torej karte kupljene za leto vnaprej.

Trenutno smo pa v fazi raziskovanja, preučevanja najema avtomobila. Ker smo štirje, se nam renta car verjetno izplača? Kakšen konkreten predlog iz prakse je več kot dobrodošel...

Lep pozdrav

cokoladaa | Gost | odg. 13.04.2018 @12:42 Prijavi neprimeren komentar

europecar ima pisarno v mex cityju.
moja izkušnja z njimi je bila zelo pozitivna. profesionalen odnos, nobenih skritih stroškov... je pa rentanje avtomobila v mehki super. res prava svoboda, ker je ogroooomno za videti in doživeti.

i | Gost | odg. 16.04.2018 @10:17 Prijavi neprimeren komentar

Na Jukatanu so cestnine na povezavi Cancun-Merida-Campeche. So kar drage zato je cesta praktično prazna, saj je domačini večlinoma ne uporabljajo, čeprav traja vožnja po navadni cesti precej dlje... Poceni prenočišča pa dobiš za vsakim vogalom - nekaj namigov na blogu:   http://if-poti.blogspot.si/2016/03/yucatan-mexico.html

Suerte!

regarega | Gost | odg. 04.05.2018 @10:10 Prijavi neprimeren komentar

Radi bi rentali avto in samostojno prečesali Yukatan, vse do Bakalarja in naprej do San Cristobala. Pa je to sploh varno?

Maja38 | Gost | odg. 17.03.2021 @15:25 Prijavi neprimeren komentar
Jooj jaz tudi že nekaj časa razmišljam o Mehiki in se ne morem odločiti. Čeprav me je tale video že skoraj prepričal https://www.youtube.com/watch?v=2SekcRU5p38
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.