Popotniški forum

Oddaja stanovanja nekaj začetniških vprašanj

Dodan 02.07.18 @19:59:00
Lala | Gost | odg. 02.07.2018 @19:59 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

zanima me nekaj stavri glede oddajanja stanovanja v Sloveniji, če bi mi morda lahko kdo razjasnil.

A lahko oddajamo stanovanje na moje ime ( v pogodbi), če je stanovanje v lasti moje mame in tete? Potrebujemo še dodatno kakšno potrdilo? Imam stalni naslov na istem naslovu stanovanja sicer.

Če se da stanovanje v najem osebam, ki nimajo slovenskega državljanstva, niti EU, ampak nekaj kot npr. Bosna, Makedonija... moramo narediti še kakšno dodatno stvar?

A obstaja samo en tip pogodbe? Namreč ponekod v tujini vem, da jih je več.

A moraš izstavit račun in imeti kakšno računovodstvo? Ali samo prijaviš na FURS?

Kaj če ti npr. najemnik neha plačevati in imaš pol težave s tem, da ga izseliš, a še vedno plačuješ 25% davek na nekaj kar nisi prejel?

A se je možno kako zavarovati glede neplačevanja najemnine in stroškov?

Stroški bodo skupni z nami, torej na naše ime.

Najlepša hvala!!! Res upam, da mi lahko pomagate, ker na internetu ne najdem natančnih in ažuriranih podatkov.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.