Popotniški forum

zamuda leta - dva različna prevoznika

Dodan 05.07.18 @11:10:46
oto | Gost | odg. 05.07.2018 @11:10 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

čez 2 tedna imam rezerviran let iz LJ v Frankfurt z Adrio, iz Frankfurta pa z Lufthanso do končne destinacije. Vmes imam dobro uro časa za prestopanje. Zanima me, kaj se zgodi, če npr. letalo Adrie zamuja toliko, da mi ne uspe ujeti naslednjega letala z Lufthanso? Koliko časa sploh me letalo Lufthanse "čaka"? In kaj v primeru, da res ne uspem ujeti letala iz Frankfurta? - Ali je vsaj opcija, da mi najdejo kakšno drugo varianto do končne destinacije (tudi če s kakšnim prestopanjem). Sicer sem zasledil še en let iz Frankfurta, vendar šele čez 14 ur - tudi to bi vzel, če drugega ne bo, vendar kako vem, če je še kak prost sedež?

Ima kdo podobne izkušnje? Včeraj sem namreč po TV vidu prispevek o zamudah Adrie in me je mal stisnlo. 

Hvala za odgovore

Pika | Gost | odg. 05.07.2018 @13:15 Prijavi neprimeren komentar

Če ne gre za vezan let (torej če kar nisi kupil v enem kosu, ampak si moral narediti dve ločeni rezervaciji / nakupa), potem te drugi avion ni dolžan čakati. Žal.

oto | Gost | odg. 05.07.2018 @13:43 Prijavi neprimeren komentar

pozabil sem omeniti, da imam povezan let - tudi na spletni stari Adrie ko vnesem kodo, je zaveden let do Frankfurta in dalje, enako za povraten let.

jojo | Gost | odg. 06.07.2018 @09:00 Prijavi neprimeren komentar

potem ti morajo oni urediti nov let, v primeru zamude. pojdi takoj na informacije. čakal pa te ne bo noben avion.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.