Popotniški forum

Izrael & Jordanija marec 2019

Dodan 10.09.18 @11:57:48
Tity_23 | Gost | odg. 10.09.2018 @11:57 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

rada bi obiskala Jordanijo in Izrael nekje konec marca 2019. Kaj lahko prosim vse ki ste državi obiskali za ključne informacije (ali je vreme takrat ok, kako je kaj s prenočišči, varnostjo,...). 

Karte so ugodne iz bližnjih letališč tako do Eliata, Tel Aviva kot do Ammana.

Rada bi si ogledala Wadi Rum, Petro, mrtvo morje, Aman, puščavske gradove... po drugi strani bi si rada ogledala tudi Masado in Kumran,... Časovno omejena na 9 dni...
Seveda brez agencije (v dvoje). V mislih imam lokalnega vodiča...
Ali je to sploh izvedljivo? 

Ima morda kdo, ki je že bil izdelan kakšen program po dnevih? Za krožno turo verjetno ne bo dovolj časa...

Za vse info bom zelo hvaležna

T.

danny | Gost | odg. 19.09.2018 @07:24 Prijavi neprimeren komentar

Za Petro si rezerviraj 2 dni, za Wadi Rum vsaj eno nočitev. Če baziraš v Amanu, imaš potem dnevni izlet (najameš avto ali še bolje šoferja) na Mrtvo morje (vzemi si nekaj ur za kopanje), Madabo in še kam. En dan obdelaš severni del (Jerash je odličen), mogoče do Umm Quaisa (Irbid lahko izpusti&scaron, en dan pa na vzhodni del proti peščenim gradovom. Nekaj teh gradov imaš tudi na poti iz Petre proti Amanu (pozabil imena)...

Če si mobilen, je možno na hitro videti vse te zadeve, če si pa odvisen od javnega prevoza, pa bi bilo treba zelo zgodaj vstajati

Vreme bo po moje ok - jaz sem bil tam v februarju in je bilo izjemno toplo.

Tity_23 | Gost | odg. 05.10.2018 @09:39 Prijavi neprimeren komentar

Nekako smo se odločili, da gremo iz Milana do Tel Aviva, za nazaj pa iz Eliata... So zelo ugodne karte.

Kaj lahko morda kdo odstopi svoj program potovanja po dnevih.

Pa mogoče od vseh ki ste bili kakšna info kje bi bilo dobro za prespat.

Tity_23 | Gost | odg. 10.11.2018 @16:25 Prijavi neprimeren komentar

Zopet jaz...

Razmišljamo o turi iz Tel Aviva čez Jordanijo do Aqabe... Letalske karte so pa zelo ugodne iz Eliata.

Znanka me je opozorila, da so v Izraelu zelo strogi in da če greš čez mejni prehod na severu, ne moreš izstopit na jugu?!
Je že kdo slišal za to?? Ker se vračat nazaj po isti poti je malček brezveze...

Plizz, če ima kdo informacijo bom zelooo hvaležna

Lp,

T.

Dana | Gost | odg. 23.01.2019 @21:12 Prijavi neprimeren komentar

Čez novo leto smo bili v Izraelu in Jordaniji v lastni režiji. Šli smo iz Tel Aviva do Jeruzalema, nato plavali v Mrtvem morju, prespali, šli do Masade in Eilata, kjer smo plavali z delfini v Rdečem morju. Mejo smo prestopili v Eilatu in plačali izstopno takso cca 25€ po osebi. Vize za Jordanijo nismo plačali, ker smo spali več kot tri noči v Jordaniji. Bili smo v Aqabi, od koder smo šli v Petro in Wadi Rum. Edino v puščavo smo šli z agencijo in to rusko govorečo, saj je bila cena izjemno nizka. Čudovita izkušnja; priporočamo celo pot!

knjiga1890 | Gost | odg. 03.02.2019 @22:19 Prijavi neprimeren komentar

Živjo.
Tudi sam odhajam v Izrael. Tisti, ki ste bili tam, kako ste uredili mobilni prenos podatkov ? Poznam opcijo lokalnega ponudnika Youphone s predplačniško kartico. Ali je še kakšna konkurenčna opcija ki jo priporočate ?

aleks | Gost | odg. 10.02.2019 @17:53 Prijavi neprimeren komentar
jaz grem v cetrtek iz benetk v izrael, bo se kdo v tem casu dol ? se lahko dogovorimo za kaksen skupen izlet
aleks | Gost | odg. 10.02.2019 @18:08 Prijavi neprimeren komentar
aha pa še nekaj.. kakšni vozniki so. priporočate rentacar ali je bolje uporabljati taxi in javni prevoz?
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.