Popotniški forum

"ostrina" predmetov v ročni prtljagi

Dodan 22.10.18 @08:06:50
Zuza | Gost | odg. 22.10.2018 @08:06 Prijavi neprimeren komentar

Prvič letimo samo z ročno prtljago, kar pomeni, da odpadejo vse škarjice za nohte ipd.... me pa zanima, a recimo okroglo pilico, ščipalko za nohte in pinceto lahko neseš gor?

Hvala laughing

Špela | Gost | odg. 12.11.2018 @13:22 Prijavi neprimeren komentar

Mislim da je to zelo odvisno...jaz sem v ročni imela britvici in škarje, je šlo skozi. Medtem ko so mi zasegli deodorant v spreju.

Blaz | Gost | odg. 12.11.2018 @23:28 Prijavi neprimeren komentar

Deodorant v spreju je prepovedano nesti na letalo, so povsod opozorila.

Blaz | Gost | odg. 12.11.2018 @23:32 Prijavi neprimeren komentar

In ne vem kaj ima deodorant v spreju veze z vprasanjem in naslovom teme (ostrina predmeto v rocni prtljagi).

Špela | Gost | odg. 13.11.2018 @10:31 Prijavi neprimeren komentar

Pač hotela sem poudariti da včasih vržejo starn kakšno tako stvar, ki gre sicer običajno skozi. Meni so prvič vrgli deodorant stran. Pred leti pa sem z AirFrance prišla skozi tudi s švicarskim nožem.

nekdo | Gost | odg. 13.11.2018 @19:32 Prijavi neprimeren komentar

To, da obcasno kaj spregledajo ne pomeni, da je dovoljeno. Sicer pa je odvisno o carinika, do carinika, ali se mu nekaj zdi ze dovolj nevarno ali ne.

kaj je dovoljeno | Gost | odg. 14.11.2018 @10:03 Prijavi neprimeren komentar

Karkoli kar je v spreju - če govorimo o dozah, ki uporabljajo potisni plin in so pod tlakom, je prepovedano nesti na letalo, saj lahko zaradi nižjega tlaka na višini, pride do eksplozije deodoranta. Spreji niso dovoljeni nikjer - ne v ročni in ne v čekirani prtljagi!

Če je kdaj komu kakšen varnostnik na pregledu kakšno stvar spregledal, to še ne pomeni, da je to generalno dovoljeno. 

Podrobne informacije o vsem kar je in kar ni dovoljeno v prtljagi, lahko kdorkoli najde na spletni strani katerekoli letalske družbe ali kateregakoli letališča. Vsem, ki potujejo, priporočam, da si jih pred potovanjem preberejo, saj je vsak sam odgovoren za predmete v svoji prtljagi in bo tudi sam nosil morebitne posledice če pride do kakršnihkoli zapletov!

Ryanair | Gost | odg. 31.12.2018 @09:46 Prijavi neprimeren komentar

A potem sigurno je dovoljeno v ročni prtljagi imeti britvico in ščipalko za nohte?

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.