Popotniški forum

Japonska konec maja 2019

Dodan 30.12.18 @16:45:11
Rade | Gost | odg. 30.12.2018 @16:45 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni.22.maja potujem na Japonsko in sicer pristal bom najprej v Osaki in nato naslednji dan ospotoval z vlakom v Tokyo.Zanima me ali lahko karto kupim na licu mesta ali je bolje,da je nabavim pri nas.Zasledil sem da za vlak Nozomi ni potrebna predhodna rezervacija.Vem da obstaja več vrst vlakov,seveda jaz bi potoval z najhitrejšim.Zanima me še koliko približno stane izlet do gore Fuji i kaj se še splača pogledati v Tokyu?Tam bom samo 4 dni.Hvala za odgovore

JPN | Gost | odg. 30.12.2018 @18:31 Prijavi neprimeren komentar

Najbolje, da kupiš 3 day pass za hitri vlak, ki je sicer precej drag, a priročen. Najbolj priporočam enodnevni izlet  iz Tokya do Jigokudani parka, kjer domujejo snežne opice. Mogoče skoči še v Kyoto ali Naro sproti iz Osake.

Rade | Gost | odg. 31.12.2018 @13:00 Prijavi neprimeren komentar

o.k.hvala za nasvet,kje naj kupim karto na Japonskem v Osaki ali tu pri nas,recimo preko interneta?

Marko | Gost | odg. 01.01.2019 @01:59 Prijavi neprimeren komentar

3-dnevna vlak karta kolikor vem sploh ne obstaja, mogoče je pred leti. Obstaja eno-, dvo- ali tritedenski paket. Karte si urediš na https://m.jrpass.com/ , nujno vnaprej. Na novo pa obstajajo tudi neki busi, ki znajo biti cenejši. Jaz ti še vseeno svetujem  vlak in si potem oglej čim več zadev. Fuji bi jaz izpustil, ker imaš malo časa. Tokyo je pa en dan dosti. 

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.