Popotniški forum

Kje živeti s 1000e mesečno?

Dodan 05.01.19 @17:11:51
AppSt | Gost | odg. 05.01.2019 @17:11 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

naredil sem si sitem, ki mi omogoča vsaj 1000e mesečnega dohodka z delom preko rečunalnika od kjerkoli na svetu - torej nisem vezan ne na lokacijo, še manj na čas - potrebujem samo dostop do spleta. 

Odpoved v službi sem že dal nekaj časa nazaj, ker me ne interesira več, da prodajam svoj čas in življenje neki firmi, ki bi na račun mojega časa, znanja, zdravja kovala dobičke, meni pa dala v zahvalo mizerno plačo. Tudi avto sem prodal.

Trenutno sem v iskanju ene eksotične, obmorske države, ki je poceni za življenje - skratka ena država, kjer bi z recimo 1000e mesečno, ali manj lepo preživel skozi mesec. Rad bi bil na free ob morju v kakšni čudoviti eksotični državi, kjer ni zime  

Sem drugače zelo strasten popotnik, ki je večinoma potoval po Evropi, majhen del Rusije & 1x Tajska.

- Kakšni predlogi?

- Ima kdo podobno željo?

Pozdravček

Boby | Gost | odg. 06.01.2019 @09:28 Prijavi neprimeren komentar

V Sloveniji se s 1000€ prav dostojno živi. Samo imeti jih moraš.

Oljeg | Gost | odg. 06.01.2019 @18:38 Prijavi neprimeren komentar

Boby, te je kdo slucajno kaj vprasal za Slovenijo? - Zakaj sploh vtikas svoj kljun tja, kamor ga ni treba???

Avtor lepo sprasuje za eksoticne destinacije, ti pa bluzis z Slovenijo? Znas brati???

Boby | Gost | odg. 06.01.2019 @20:17 Prijavi neprimeren komentar

Moraš pa res bit plitek, če ne razbereš sarkazma! Ampak, takšni pač ste! 

Alica | Gost | odg. 12.01.2019 @23:05 Prijavi neprimeren komentar

Pomoje bi se na Tajskem ali pa v kakšni Indoneziji dalo s tem lepo živet

elcpitan | Gost | odg. 17.01.2019 @16:25 Prijavi neprimeren komentar

AppSt zivijo,

Sem bil na vec lokacijah v JV Aziji in bi bila za tvoje želje kr primerna.

elcpitan | Gost | odg. 17.01.2019 @16:32 Prijavi neprimeren komentar

Na Tajskem imam tudi kontakt, tako lokalno, kolegica iz Tajske izvaza, kakor tudi Slovence, ki tam delajo. Z veseljem bi si lahko na to temo izmenjala se kaksno info., ce si zainteresiran?  

AppSt | Gost | odg. 21.01.2019 @22:01 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljen,

sem zainteresiran. Pusti mi prosim kakšen kontakt, in se poveževa.

Lp.

Neja | Gost | odg. 27.01.2019 @22:57 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav,

pomojem se v Aziji s 1000€ mesečno skoraj kjerkoli pride skozi, seveda odvisno ali želiš tudi potovanje ali bivanje na mestu - v tem primeru se da najt zelo ugodne variante, kjer s 1000€ lahko živiš kot pravi gospod. Poznam kar nekaj ljudi, ki hodijo sezonsko (torej so na destinaciji večino leta in se le za nekaj mesecev izognejo monsunu) v države Azije - Indija, ŠriLanka, Tajska, Vietnam, Kambodža, Laos..

S tvojim prihodkom bi se pomojem dalo bivati zares marsikje, sploh ko situacijo raziščeš na licu mesta in se dogovoriš za daljše bivanje in s tem ugodnejšo ceno kot so tiste na internetu.. Jaz sem to enkrat naredila za 2 meseca, ko sem zaključevala daljše potovanje in sem si želela malo oddiha nekje ob obali. V Indiji sem npr. za 250€ najemnine na mesec bivala v majhni samostojni hiški tik ob morju, med palmami in mivko, stroški vode in elektrike so bili v ceno vključeni. Imela sem ločeno spalnico, (sicer minimalno, a dovolj opremljeno) kuhinjo z dnevnim prostorom in malim predprostorom. Sicer je bilo vse zelo simple, ampak zares nisem rabila veliko - itak sem bila večino časa zunaj, tudi kuhala sem si bolj malo, saj me je kosilo/večerja zunaj stala 5€.

Blagor tebi, da ti tvoje delo to omogoča, jaz bi tudi...

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.