Popotniški forum

Jordanija

Dodan 12.01.19 @01:53:08
NS | Gost | odg. 12.01.2019 @01:53 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

jeseni planiramo Jordanijo. Zanima me, kako je s hrano? Ali imajo močno začinjeno hrano in še kaj drugega kot falafle, humuse? Fast food/pizze imajo?

Kaj si v dveh dneh ogledati v Petri? Se splača počakati na sončni zahod in kje?

Aqaba- ali je sploh vredno iti, če se nimamo namena potapljati? Kolikor sem bral, je drugače živi dolgčas.

Mi je pa toliko bolj zanimivo Mrtvo morje, ampak so nočitve tam za jordanske razmere kar drage in precej redke. Wadi Mujib bil kdo?

Wadi Rum- koliko pride okvirno  4urni jeep izlet, je kakšna velika razlika v ceni za skupino ali privat turo?

Kako je s parkingi v mestih, kot so Madaba in Amman? In pa ali je njihov promet kaotičen?

Hvala že vnaprej,

NS

M.P.S. | Registriran uporabnik | odg. 22.01.2019 @13:52 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

z ženo sva bila v Jordaniji leta 2012.

Ti bom poskušal odgovoriti na tvoja vprašanja.

Glede hrane, se meni ni zdela preveč začinjena. Poleg njihove hrane se da vedno dobiti tudi restavracije s hitro hrano.

Petra - v dveh dneh si boste lahko ogledali velik del Petre. Mislim, da sta dva dneva za Petro ravno dovolj. V Petri se splača pogledati tudi tako imenovan skrivni prehod, ki pride točno nad Zakladnico in ponuja zelo zanimiv razgled na Petro. Od tu bi bil tudi sončni zahod ali vzhod vrjetno zelo lep. Midva sončnega vzhoda in zahoda nisva videla v Petri... Preveri, kako je z odpiralnim časom za Petro, če je to sploh mogoče.

Aqaba - zanimiva je predvsem za snorkljanje. Midva sva jo obiskala ob koncu potovanja in je bila prijetna izkušnja, saj je v vročem avgustu prav prijetno pasalo malo v morje. No pa prijetno je bilo spati na strehi hotela in gledati zvezde in poslušati morje.

Wadi Mujib in Mrtvo morje si vsekakor oglejte. Ne vem kako je s hoteli v tem delu. Midva sva vse znamenitosti na severu Jordanije (Ajlun, Irbid in Jerash) in pa tudi Mrtvo morje, Wadi Mujib, goro Nebo, Betanijo ter grad v Karaku ogledala z vodenimi prevozi, ki so jih organizirali v najinem hostlu. Mislim, da je bila to odlična odločitev, saj tako nisva imela nobenih skrbi. Na ogledih je nato vse odvisno od tebe (koliko časa rabiš za ogled, če se želiš še kje ustaviti, ...).

Wadi Rum je bil za naju najlepši del potepanja po Jordaniji. Midva sva si izbrala vožnjo z Jeepi in malo trekinga. Eno noč sva tudi prespala v puščavi z agencijo. V puščavi Wadi Rum je treba zelo paziti, da izbereš preverjeno agencijo (tudi če je dražja), ker sva tudi v času ko sva bila tam slišala za razne negativne izkušnje drugih turistov. V puščavi sva si ogledala sončni zahod, ki je bil čudovit. Najela pa sva tole agencijo: http://www.bedouinroads.com/

Kako je s parkiranjem v mestih pa ne vem, ker sva se midva vozila z organiziranimi prevozi iz hostla in javnim prevozom. Promet je tako kot v vseh Arabskih mestih kar divji.

Pošiljam ti še filmček iz najinega potepanja, če ti bo kaj v pomoč. Posnetki so malo slabše kvalitete, ker sva imela še slabši fotoaparat za snemanje.

https://youtu.be/Nj21CUKRQ0s

Če te bo zanimalo še kaj me lahko vprašaš.

Lep pozdrav, Mirko.

Dana | Gost | odg. 23.01.2019 @20:48 Prijavi neprimeren komentar

Čez novo leto smo bili v Jordaniji. Spali smo v Aqabi in delali izlete do Petre in Wadi Ruma, ki sta res vredna ogleda. Hrana je v redu, raznolika. Je veliko lokalov za turiste, lahko pa ješ tudi v lokalih za domačine. Nismo imeli nobenih problemov; vse je bilo boljše kot smo pričakovali. Če te še kaj zanima, napiši.

miki piki :) | Gost | odg. 13.04.2019 @18:57 Prijavi neprimeren komentar
Mi smo bili v Jordaniji marca letos. Prekrasen kraj! Toplo priporočam. Zelo prijazni ljudje. Zelo varno in dobrodošli smo se počutili. Hrana ni neki ful začinjena. Vsega dobiš... Tudi pizze in fast food. Mi smo 1 noč prespali v Akabi - totalno brezvezen kraj... Res škoda časa. Nato smo eno noč prespali v puščavi Wadi Rum: Bubble tent (prelepo doživetje - toplo priporočam; ponoči iz postelje občuduješ zvezdnato nebo), nato smo eno noč prespali takoj ob vhodu v Petro, saj smo si po dnevnem izletu Little Petra in Petra, privoščili še Petro by Night (zaradi veliko hoje se je dobro namestiti v bližini). Potem smo eno noč prespali ob Mrtvem morju (tudi zelo dober hotel, mislim, da se kliče Ramada) in še zadnjo noč v Ammanu, ker smo si ogledali še Jerash in iz Amana smo potem tudi leteli domov. Totalno odsvetujem Akabo tudi zato, ker je zelo daleč od Petre in ostalih prekrasnih krajev na severu. Mi smo imeli šoferja in sicer smo ga plačali za 6 dni, v to je bilo vključeno: 7 urni safari po puščavi (noro!), vodiča po Petri (bili tudi na Epic view of Petra) + 1 noč v Ammanu = 500 eur, s tem da se nismo zafrkavali na bencinski, s pravo potjo. Šofer nas je ful hitro pripeljal iz ene točke na drugo (Karak, Madaba, Mt Nebo,... skratka vse živo smo videli), tako da smo si lahko pogledali 3 do 4 znamenitosti na dan. Ne vem če se splača rentat avto in bit ves čas v strahu (karamboli, napačna smer, če te ustavi policija,...) skratka, nam je bilo tako ful lažje Srečno!
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.