Popotniški forum

Selitev in delo v UK

Dodan 16.01.19 @18:15:24
anita | Gost | odg. 16.01.2019 @18:15 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo ????

S kolegico se 5.2. seliva v Anglijo, ampak nimava še stanovanja in službe. Že dva meseca pregledujeva forume, aplikacije itd. in še vedno ne veva kam točno bi šli. Nama lahko mogoče kdo, ki je trenutno še v Angliji oziroma ima s tem izkušnje pomaga. Se pravi glede kraja( okolica Londona), službe (jaz sem zobotehnik in nisem zaključila faksa za diplomirano medicinsko sestro, kolegica pa nima izobrazbe) in stvari ki bi jih morali vedeti.

Hvalaaaa fulll ????

Anglezka | Gost | odg. 18.01.2019 @19:47 Prijavi neprimeren komentar

Kot prvo je nabolj pomembno, da vesta kam se sploh selit. Zdi se mi res zelo zalostno, da po vsem brskanju po spletu nista odkrili nikakrsnih podatkov ali pa da sploh nimata dolocene zelje po selitvi v zeljeno mesto. Iz lastnih izkusenj vem, da je selitev v UK velika odlocitev in da se pa res ne sprasuje ljudi po spletu kam iti. Glede na to si je potrebno narediti nacrt, upostevati zelje in evo vse se najde..  Ali sta res prepricani kje zelita ziveti? Kaj bosta delali? Okolica Londona je velika in ena mesta so samo satelitska mesta za ljudi, ki se vozijo na delo v London (se posebej Essex in Kent sta taksni pokrajini), Surrey je drag, okolica Gatwicka ni poceni. Se najbolje bi potem bilo, da si izbereta Swindon, ki ni tako znano, je pa ogromno sluzb. Ali pa okolica Birminghama, Coventry ter Leicester ali pa Milton Keynes, kje je ogromno sluzb(malce drazje a zelo blizu Londona). Priporocam Cardiff v Walesu, tudi tam je dosti sluzb, pa se ceneje je in ljudje so veliko bolj prijazni.  Najboljse je, da si nekaj najdeta preko Airbnbja v zeljenem mestu. 

Veliko informacij lahko najdeta tudi v FB skupini Slovenci v Londonu, v dokumentih. Ce se pa res ne moreta odlociti kam bi se res preselili pa poglejta na tej strani za delo in kotaktirajta Martina http://www.britslo.com/ (delo po celi UK, zivi se pa pri pacientu doma, ker gre za care work). 

Upam, da to pomaga in da bosta manj izgubljeni v iskanju. Upam, da to ni bolj desperate odlocitev zaradi brexita in da morata na vrat na nos v UK. BTW, izobrazba ni niti toliko pomembna, pomembne so izkusnje in kako se znajdes oziroma prodati delodajalcem. Zato pustita slovensko mentaliteto o izobrazbi doma, ker ne bo tukaj nic pomagala. Good Luck

Anita | Gost | odg. 19.01.2019 @15:02 Prijavi neprimeren komentar

Oila 

Full hvala za vse podane informacije. Sva gledale okolico Watford-a, vendar se vedno zbirava informacije glede ostalih krajev, prebrano ogromno samo enkrat plusi drugic minusi tako da se ena info vec ne skodi. Si pa zelo lepo napisala glede krajev si bova malo ogledali glede sluzb tam. Z Martinom sem bila ze enkrat v stiku pa mi je vse razlozil, ampak takrat sem se zanimala za live in, zdej bi ga mogla pa povprasat za live out, hvala da si me spomnila na njega. Usaj na zacetku da ves kje zaceti samo prvo se morava 100% odlociti kam tocno bova sle  Si ti tudi v Angliji ali kako? 

Anglezka | Gost | odg. 20.01.2019 @15:08 Prijavi neprimeren komentar

Ja, zivim v Angliji. Sem se nekajkrat selila iz enega mesta v drugo v Angliji in zato vem, da je potrebno vse nacrtovati :-). Sicer pa Airbnb vedno pride  prav. V Waftordu je moja prijateljica, pravi, da je zelo lahko dobiti sluzbo tam, veliko tezje pa je najti sobo. Sicer pa se je v Watfordu 3x selila. Ni ji ravno vsec tam, zal. 

Ptic | Gost | odg. 24.01.2019 @13:13 Prijavi neprimeren komentar

Pojdita v mesta kjer je poceni namestitev, izogobajta se Londona v velikem loku, ker najemnine so nenormalne. LP.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.