Popotniški forum

Easyjet

Dodan 05.02.19 @14:07:29
TR | Gost | odg. 05.02.2019 @14:07 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, kupila sem letalske karte pri easyjetu, dve odrasli, eno za otroka in eno za dojencka. Mimogrede je bila karta za dojencka najdrazja, ceprav nima svojega sedeza. Glede na to da je pri nizkocenovnih prevoznikih vse za doplacati, me zanima kako je z otroskim vozickom in lupinico. Ali je potrebno doplacilo ali je to gratis? Hvala za odgovore

Tina MC | Gost | odg. 06.02.2019 @17:17 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljena, ker potujes z otrokom pod 5 let (torej z dojenckom) vas bodo vkrcali pred vsemi. Ko odprejo pult, kar pristopite. S seboj imas lahko 2 stvari in sicer lahko izbiras med naslednjimi -lupinica, vozicek, avtomobilski sedez Glede na to da potujes z dvema otrokoma imas lahko tudi za drugega otroka 2 od zgoraj nastetih stvari. S seboj imas lahko hrano, tudi tekocine. Predlagam, da zapakiras vse v eno torbo. Jaz dam ponavadi v vrecko in potem se v prozorne zip vrecke, ker se vse to zlozi na pladenj in gre skozi rentgen. Za dojencka imas lahko eno torbo. Se pravi imas svojo rocno + se eno rocno (od dojencka. Glede vozicka bi te rada opozorila, da ga pelji do letala. Tudi ce naletis na stopnice, nesi vozicek po stopnicah do letala. Ce se vkrcavate po tunelu, pelji vozicek po tunelu do letala. Glede karte za dojencka se strinjam, da je vcasih drazja, zato jaz obicajno kupim kar karto vendar se je treba zlagati pri letnici rojstva, da sistem spusti cez. Zankrat nisem naletela na nobene tezave in nas dojencek je potoval ze 13 krat z letalom. Pri vzletu in pri pristanku obicajno ponudim flaso ali pa mu dam dudo in ga se dodatno spodujam da jo res vlece. Tudi za previt imajo v zadnjem delu letala na WC-ju. Prostor in deska sta zelo majhna ampak kar pogumno. Srecno
BR | Gost | odg. 11.02.2019 @12:47 Prijavi neprimeren komentar
Tina z dojenčkom 13x na letalo?!? Upam, da ne joče cele lete al kako? Meni se zdi pa to skrajno ignorantsko do drugih potnikov.. Sem že bila na letalu, ko se je kak mali drl cel let, da smo komaj dočakali pristanek.. Ženska ga je sicer nekaj mirila in uspavala, sam mali je protestiral proti vsemu, tako da smo trpeli vsi.. tudi osebje v kabini.. K sreči je bil let dolg le uro in pol, tako da mislim, da noben od ostalih potnikov ni potreboval psih. podpore in zdravljenja po neprekinjenem dretju male driske.. Sem absolutno proti prekladanju do in po turističnih destinacijah, dokler so otroci premajhni oz. preveč egoistični, da bi dali tudi drugim mir.. Lp Barbi
Pika. | Gost | odg. 12.02.2019 @10:13 Prijavi neprimeren komentar
Bravo Tina in vsi ostali pogumni starši, ki potujete z otroki. Tudi nasvete si dala zelo dobre, za vse nas ki nas to še čaka Namreč, jaz takrat ne nameravam se za 10 let odpovedat potovanju, ampak ga ustrezno prilagodit. Sama sem videla že ogromno dojenčkov na letalu in se niso jokali celotno pot, pa smo potovali tudi po 11 ur. Zajoče večina ob poletu in pristanku. Res pa je tudi meni enkrat šel starš na živce, ki se niti ni trudil nekako pomiriti približno 3-letnega otroka. Bravo in kar pogumno.
BR | Gost | odg. 12.02.2019 @15:35 Prijavi neprimeren komentar
No, pogumno je lahko tudi neumno Pika, morda pa jokajo z razlogom ob vzletu in pristanku Prvo, na kar sem pomislila je pritisk, ki ga ne znajo izenačevati.. Si lahko le predstavljam, kako jim piska in šumi v glavi ubogci mali... in to zgolj zato, ker se nekateri starši ne morejo odreči dopustom z letalom za kakšno leto ali dve. Menda malo pomaga lizika oz duda, da se izloča slina in požiranjem izenačujejo pritisk. Ne rečem, kakšni leti so pač nujni tudi z dojenčkom, ker ne gre drugače. Prav obsedeno hodit na letala s plenicami, se mi pa ne zdi zdravo za male. Lp Barbi
Sončki | Gost | odg. 13.02.2019 @15:49 Prijavi neprimeren komentar
Tako kot so danes bebave njihove matere, tako bodo jutri bebavi tudi njihovi sončki...
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.