Popotniški forum

safari Tanzanija

Dodan 12.03.19 @13:22:31
Pika. | Gost | odg. 12.03.2019 @13:22 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo. Poleti se odpravljam v Tanzanijo. Ali je bil kdo letos ali lani tam in ima bolj sveže cene za safari, sploh za Serengeti? Na starih temah je cca cena 150-200 usd na dan, jaz pa dobivam kar precej dražje ponudbe... Kje ste bili, koliko je stalo... Lp
Žiga Rejc | Gost | odg. 17.03.2019 @08:00 Prijavi neprimeren komentar
Zivjo! Jaz sem bil s kolegico septembra, 4 dni, serengeti, ngoro ngoro, tangire... Cca. 600USD vse skupaj. Res je da je slo za cenejsi paket (spali smo v sotoru) ampak lahko recem, da je bilo vse tako kot mora biti. Lahko ti dam kontakt od Maxa, ki nama je zrihtal voznika, vendar se steikto dogovorite za tocen datum odhoda v safari, zabicajte mu naj se tega drzi ? Dodaj ga na viber aplikaciji in mu pisi. Pri nama je bila cena 165USD na dan. Telefonska: 00255754588837 Ime mu je pa: Maxmilian Daniel Pallangyo
Pika. | Gost | odg. 17.03.2019 @13:44 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo Žiga. Hvala za kontakt, super! Koliko dni pa sta bila? Lahko opišeš kakšno sta imela ruto po Tanzaniji? A sta šla tudi do Viktorijinega jezera? Sta šla tudi v južni del države?
nekdo nekje | Gost | odg. 08.04.2019 @16:14 Prijavi neprimeren komentar
Od kar so uvedli dodatne dajatve na turisticne dejavnosti, so sle cene gor. Prav tako je priporocljivo, da imas najnovejsi vodic, ker te lahko drugace sokirajo nove cene, ko mislis, da je nakj ugodno in zal ni vec.
Anka Pušnjak | Gost | odg. 11.04.2019 @14:33 Prijavi neprimeren komentar
Živjo! V Tanzaniji imate slovensko turistično agencijo: SHADOWS OF AFRICA, lastnica je Slovenka! Link do spletne strani: https://www.shadowsofafrica.com/, je tudi v slovenskem jeziku! Jaz hodim v Tanzanijo že 10 let, videla vse safarije, bila na Kilimanjaro, Mt.Meru, tudi v Keniji, na Zanzibarju.... skratka najbolj ugodno in varno je, da vam ona vse organizira. Afrika je čudovita, posebna in edinstvena, ne bo vam žal!
tadej | Gost | odg. 11.04.2019 @16:34 Prijavi neprimeren komentar
najbolj ugodno ni ta slovenka...ampak da greš kar v moshi ali arusho v enega izmed hostlov, kjer ti ponudijo te budget variante za cca 150usd na dan. res se spi v šotoru, ma notri je postelja, ventilator, elektrika, itd. vsa hrana vključena, razen pijače. in tanzanija je tudi dežela napitnin, torej cca 10 % dodatnih moraš potem na koncu plačati še vodiče.
Pika. | Gost | odg. 12.04.2019 @05:17 Prijavi neprimeren komentar
Ja res je, je kar precej drago pri Shadows. Ne iščem nikakršnih over-rated lodgov, ampak simple šotore. Bom kar v Arushi nekaj poiskala, želela sem pa samo dobiti občutek, kakšne so kaj cene. Je kdo bil na Viktorijinem jezeru? Tisti, ki ste že bili v tej državi, kaj se vam je najbolj zasidralo v srce, česar ne bi izpustili?
tadej | Gost | odg. 12.04.2019 @16:27 Prijavi neprimeren komentar
jaz sem sicer v Afriki bil na cca deset safarijih (različnih tipov)....Tanzanija je najdražja za delat safarije, tako da gre marsikdo v Kenijo ali celo Ugando. So pa safariji v Tanzaniji in Keniji daleč pred ostalimi afriškimi safariji...ok, se najde še kakšen sem ter tja, npr Uganda je še super, Kruger v JAR, itd......budget cene v Tanzaniji so cca 150 usd naprej...torej če grešp za 4 dni Serengeti, Manyara in Ngorongoro je to 600 usd in nekje 100usd še za napitnine in pijačo... bil tudi ob Viktorijinem jezeru...sem ga celo prečil z ladjo iz Mwanze v Bukobo. Vsekakor je zanimivo, sploh pokrajina okoli Mwanze...Ampak če te zanimajo jezera, bi se osredotočil morda bolj na Kenijo (npr Nakuru), ali pa bolj JZ Tanzanije... Ali pa celo Uganda...cenejši safariji (čeprav so se kar podražili zadnja leta), zelo raznolika pokrajina in bolj obvladljiva glede velikosti... Jezero Bunyonyi je pa itak raj na zemlji...
Guest | Gost | odg. 16.05.2019 @12:59 Prijavi neprimeren komentar
Če želiš it na budget safari (camping) ti priporočam Back of Africa.
Guest | Gost | odg. 16.05.2019 @13:00 Prijavi neprimeren komentar
Če želiš it na budget safari (camping) v Tanzaniji, ti priporočam Back of Africa.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.