Popotniški forum

Islandija - morda laguna

Dodan 01.04.19 @07:16:51
Mariposa | Gost | odg. 01.04.2019 @07:16 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, Zanima me vaše mnenje glede modre lagune na Islandiji, predvsem ali je vredna obiska ali je resnično že tako turistična, da je popolnoma izgubila svoj čar. Kakršenkoli vtis bo dobrodošel. Hvala za odgovor.
DANA BLATNIK | Gost | odg. 01.04.2019 @12:09 Prijavi neprimeren komentar
Res je, postala je popolnoma "skomercializirana" in je ogromna gužva tukaj - vendar je kljub temu zanimiva... je pa še kar nekaj teh vrelcev na Islandiji in je bolje morda tja... v bližini jezera Myvatn so ene krasne toplice, tudi cenejša karta...
Mariposa | Gost | odg. 01.04.2019 @16:16 Prijavi neprimeren komentar
Draga Dana, Hvala za odgovor. Na žalost gremo z agencijo in ponujajo za kopanje samo to laguno kot izbirni izlet, zato se pa nekako odločamo, ali naj jo vseeno morda obiščemo...vseeno se bolj nagibam k temu, da nima smisla obiskat nečesa, kar je čisto izgubilo pristnost.
nina4 | Gost | odg. 01.04.2019 @16:24 Prijavi neprimeren komentar
No, Modra laguna pristnosti nikoli ni imela, saj je to voda iz termohidrocentrale in ne naraven izvir. Gre bolj zato, ali verjameš, da malo žvepla in blata pomaga zdravju. Osebno pa jo odsvetujem.
ABC123 | Gost | odg. 09.04.2019 @08:23 Prijavi neprimeren komentar
Modra laguna je res ena najbolj turistično obleganih točk na Islandiji, tudi vstopnina ni poceni, ampak, če mene vprašaš se splača že zaradi izkušnje same. Meni je bilo všeč in bi še šla. Najboljši čas za obisk je pozno popoldne oz. ob sončnem zahodu, takrat tudi ni več takšne gužve. Moj predlog je torej, da jo definitivno obišči, sploh, če je to edina možnost, da se srečaš s kopanjem v toplih vrelcih/termalni vodi na Islandiji. Kar se pristnosti tiče se strinjam z Nino. Ni je izgubila, ker je ni nikoli imela. Modra laguna je "odpadni" produkt bližnje geotermalne elektrarne in je bila vedno komercialno naravnana. Svetujem, da se čim manj obremenjuješ s pristnostjo, če ne se lahko zgodi, da boš z obiskom te čudovite države razočarana, glede na to kakšen naval turizma doživlja zadnja leta.
Mariposa | Gost | odg. 10.04.2019 @19:51 Prijavi neprimeren komentar
ABC123 hvala ti za to iskreno mnenje! Ali se morda spomniš kakšna je bila cena, ko si jo ti obiskala? Nam ponujajo ceno 70 EUR, ali je to običajna cena? Hvala in lp
ABC123 | Gost | odg. 13.04.2019 @11:59 Prijavi neprimeren komentar
70€ je vredu cena. Uživaj na Islandiji, je res pravljična!
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.