Popotniški forum

Šrilanka plan

Dodan 25.11.19 @18:53:43
sandrasany | Gost | odg. 25.11.2019 @18:53 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, Ima morda kdo nared plan potovanja za šrilanko 14 dni, vmes bi kakšne 5 dni bili na plaži. Lep pozdrav
David001 | Gost | odg. 26.11.2019 @09:37 Prijavi neprimeren komentar
Letos spomladi sem šel po tej poti: - iz letališča Kolombo takoj transfer v Kandy - 5 dni v Kandiju, ki je služilo kot izhodišče za aktivnosti: walking tura po Knuckles Mountains (izjemno dobro), pa kuharski tečaj, Sigiriya rock (zelo fajn), obisk templjev (Dambula templji v jami) - nato z vlakom v Ello, kjer smo bili 3 dni (zopet odlično za obiske čajevih plantaž, sprehajanje ob spektakularni železnici, obiski raznih slapov). - Horton's Plain (tukaj nisem bil, ampak so vsi prehvalili - rezervat, kjer je neka krožna tura) - Adam's peak (tudi nismo šli, baje je prevelika gužva) - 3 božanski dnevi na plaži v Kalametiyi (Turtle Bay), možni dnevni izleti na safarije (Yala) - Mirissa in Galle (dovolj za kak dan, samo ogled) - nazaj v Kolombo na letališče. Potuje se s kombinacijo privatnih transferjev (poceni in zanesljivo), vlaka (zlasti Kandy-Ella pa tudi Galle-Kolombo je fajn), avtobusa (nepozabno doživetje so lokalni busi, priporočam kak izlet). Rentacar ali najem scooterja odsvetujem zaradi specifične kulture vožnje na Šrilanki. Je pa odvisno tudi od vremena. Tura, ki sem jo imel jaz je bolj primerna za našo zimo (tam je sušna doba na jugu, zahodu in centralnem delu), za naše poletje pa je bolj ugodna severna in vzhodna stran otoka.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.