Popotniški forum

Odpoved leta pri Qatar airways

Dodan 02.12.19 @08:50:43
Nelala | Gost | odg. 02.12.2019 @08:50 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni. Se zna zgodit, da ne bom utegnila na Zanzibar letos konec decembra, zaradi družinskih zadev. Iz spletne strani Qatar Airways je razbrati kot da lahko kadarkoli zamenjaš let, ga odpoveš in prosiš za povrnitev kupnine. Preden se tega zares lotim (in morebiti zgubim vse skupaj) me zanima, če ima kdo s tem izkušnje. Ne znam niti razbrati iz svoje karte če spada v 'refundable fare' izhajajoč iz njihovih pogojev poslovanja. Za kakršnokoli pomoč, hvala!
Pika. | Gost | odg. 02.12.2019 @12:14 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo. Najprej je potrebno razjasniti ali si kupila letalsko vozovnico direktno pri Qatar airways? Ali je to bilo preko Travelgenio, Mytrip in podobno (agencije, ki ti jih vrže preko Skyscanner)? Ker v tem drugem primeru se moraš pozanimati pri teh agencijah, če imaš takšno karto, da se ti povrne kupnina. Ali pa vsaj, če lahko (proti doplačilu) prestaviš termin na kasnejši. Jaz osebno sem lahko samo prestavila na kasnejši termin (pri Mytrip), proti doplačilu cca 100 EUR (za Južno Ameriko).
Nelala | Gost | odg. 02.12.2019 @14:17 Prijavi neprimeren komentar
Živijo. Hvala za odgovor. Ne, karto sem kupila direktno preko Qatar Airways. Ko se vpišem v Manage booking mi kaže kot da bi lahko direktno zaprosila za odpoved in povračilo stroškov oz. spremembo leta, vendar mi je to malo neverjetno, da si lahko kar tako zmišljujem glede letov. Preden bi šla dejansko v odpoved in zahtevo po vračilu denarja, se želim prepričati, da dobim kaj nazaj - morda bi sicer poskusila prodati letalsko karto s spremembo imena. Na njihovi spletni strani tudi ne zasledim kako preverim svojo letalsko karto če spada med te vrste karte, ko lahko dobim nazaj denar. Karta ni bila nič znižana, je pa economy class. LP
B.R | Gost | odg. 03.12.2019 @13:11 Prijavi neprimeren komentar
https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/articles/206461928-How-do-I-cancel-my-booking- Nekaj infotov dobiš na netu, mogoče ti pomaga zgornji link.. Srečno! Barbi
ax | Gost | odg. 06.12.2019 @13:58 Prijavi neprimeren komentar
Pokliči jih, imajo odličen klinci center,poves kodo in ti bodo vse povedali...najbolj simple tako...sicer pa tam ko lahko odpoveš bi moralo pisati koliko lahko dobiš nazaj
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.