Popotniški forum

Peru & Bolivija OKT/2021

Dodan 16.09.21 @10:04:30
[Tati] | Gost | odg. 16.09.2021 @10:04 Prijavi neprimeren komentar
Živjo, že dlje časa me zeloo mika Južna Amerika, pa zaradi covid-a odlašam... Opažam, da je med tem časom že kar nekaj ljudi odšlo tam na dopust, pa bi prosila kakšne info iz prve roke in sicer me najbolj zanima: - PCT ali je potrebno tam narediti še antigenski test + karantena do rezultata (sem cepljena)? - maske (dvojne maske?? FFP 2) - policijska ura (kaj v primeru ko letalo pristane pozno ponoči?) - v kolikor bi iz Peruja šla še v Bolivijo, a je ponovno potrebno narediti test? - kakšen namig za dobro prenočišče? - mogoče kakšen kontakt lokalnega vodiča (Mavrična gora) - ste potrebovali kisik? prinesli s seboj iz slo? - cepljenje za rumeno mrzlico (Bolivija - je obvezno?) - bi bil kdo pripravljen odstopit svoj program? Sama sem imela v načrtu: IT - LIMA - CUSCO Cusco cca 5 dni (Machu Picchu in Montana, Sacsayhuaman, Moray in Maras, Vinicunca) CUSCO - LA PAZ (Salar 3 dni, Tiwanaku, Pumapunku. Ttitkaka) LA PAZ - LIMA Za konec Nazca lines in Chauchilla z busom Zelo hvaležna za vsako info!!!
Pika. | Gost | odg. 16.09.2021 @15:44 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo. Jaz ti lahko samo en del pokomentiram, v času BC (before corona). Peru je izjemno lep in barvit, en izmed mojih top potovanj. Kar si naštela za Sacred Valley: Cusco je baza iz katere izhajaš. Ruševine Sacsayhuaman so nad mestom Cusco in so dosegljive z lokalnim transportom ali številnimi lokalnimi agencijami v mestu (pol dneva). Moray in Maras sta ti najlažje dosegljiva in na poti, če se pelješ proti mestu Ollantaytambo (tam imaš tudi lepe ruševine), ki je izhodišče za Machu Picchu (cel dan Cusco-Ollantaytambo). Tam se vsedeš na (zelo drag) vlak, ki te pelje do Aguas Calientes. Tam presedeš na bus (lahko greš tudi peš), ki te pelje na vrh Machu Picchu. Dragemu vlaku se lahko izogneš tako, da greš na več-urni bus, ki pelje po ovinkasti cesti okoli gore. Potem še imaš, mislim da, nekaj-urni pohod do MP (vsekakor se o tej drugi opciji dodatno informiraj). Ali pač greš peš nekaj dni na Inca trail (ki mimogrede mora biti noro). Machu Picchu ima dnevno kvoto obiskovalcev, sicer dvomim da jo sedaj izpolnjujejo, pozanimaj se. Midva sva kupila karto precej vnaprej. Mavrična gora je v določenih mesecih nebarvita oziroma meglena (v našem primeru je to bilo februarja, zato nismo šli). V Cuscu je ogromno teh lokalnih agencij, ki ponujajo izlete na to goro ali pa druge (npr laguna Humantay na 4200 nadmorske). Pohod je za navadne ljudi počasnejši, ker nismo vajeni redkejšega kisika in si bolj počasen. Kisik jaz nisem potrebovala (za laguno na 4200), sploh ne, so ga pa potrebovali Brazilci na primer, ki niso vajeni nobenih gora. Titikaka je krasno jezero. Priporočam otoke na jezeru, sploh Taquile na perujski strani jezera in tudi Uros plavajoči otoki seveda. v Boliviji nisem bila. Cepivo rumene mrzlice je mislim da tam obvezno, v kolikor prihajaš iz države, kjer je povečana možnost rumene mrzlice. Dobro si preberi, da se ne cepiš po nepotrebnem. Moj urnik je sicer bil Lima - Cusco - več krajev v Sveti dolini (Ollantaytambo, Urubamba, Moray, Maras, Machu Picchu) - Titikaka (Puno, Uros in Taquile) - Arequipa - kanjon Colca - Amazonas - Lima. 20 dni, pa še sem cel kup ostalih lepot izpustila. Peru je res čudovit in toliko je za videt, da bi jaz namenila ves čas samo za to državo.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.