Popotniški forum

Bali

Dodan 06.01.17 @20:23:29
Sara | Gost | odg. 06.01.2017 @20:23 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!
Štiri študentke smo si letos zaželele na potovanje v bolj oddaljene kraje, in sicer bo to za nas prvič. Nimamo še nobenih izkušenj z organizacijo takega potovanja, zato bi nam prišle prav kakršnekoli informacije. Nekako smo se odločile za Bali, ker so nam svetovali, da je za prvič prava destinacija. Najraje bi šle julija, možnost pa je tudi september. Najbolj nas zanima nakup letalskih kart, saj moramo to že zelo kmalu narediti. Kako naj se tega sploh lotimo? Do kdaj najkasneje bi bilo dobro kupiti karte? Se nam splača iskat po skyscannerju ali kako drugače? in koliko bi bila približno cena ( da ne bomo vzele trikrat predrago
Hvala že vnaprej za vse odgovore

Xmas | Gost | odg. 06.01.2017 @22:52 Prijavi neprimeren komentar

Z nakupom kart se nikamor ne mudi!Sam ponavadi kupujem karte za poletje konec marca/aprila in to na skyscannerju.Vse kar je pod 500 evrov je poceni,s tem da se trenutno karte za julij dobi že za 440 evrov.Torej lahko kupite tudi sedaj.Mnogokrat so karte cenejše do Jakarte kot do Balija!

Odločile ste se za Bali?Gre za  enotedensko ali dvotedensko ali tritedensko potovanje?Bali nima lepih plaž niti zanimivih stvari z izjemo Ubuda in riževih teras.V 14 dneh brez problema obiščete Bali in Lombok ter Gilije.Zanimiv sta tudi Flores in Java,če imate več časa.

Sicer bi za prvo potovanje raje predlagal Tajsko,ampak je v Indoneziji poleti vreme preveč idealno za kakršne koli pomisleke.

Tine | Gost | odg. 07.01.2017 @13:49 Prijavi neprimeren komentar

Motiš se,da Bali nima lepih blaž. Preveri White sand beach, Dreamland beach, Padang padang beach. Verjetno si samo bil na napačnih. V Kuti res ni lepih plaž, drugje pa so. Bali je zelo raznolik otok. Ponuja dva vulkana na katera se lahko tudi povzpneš, riževe terase, v Lovini lahko občuduješ delfine v naravnem okolju, imajo super safari park pa ogromen vodni park in še pa še. Če si na Baliju 2 tedna in uživaš (brez,da noriš in skušaš videti celo Indozeijo) ti ne bo prav nič žal.

Xmas | Gost | odg. 07.01.2017 @16:57 Prijavi neprimeren komentar

Kakor komu paše,ampak zame pravih tropskih plaž na Baliju ni.Bali je fajn za žurat ali pa kot izhodišče nikakor pa za ležanje na plaži.Potem je boljša izbira Tajska.

Sara | Gost | odg. 07.01.2017 @21:17 Prijavi neprimeren komentar

Hvala! kje pa se dobi te karte za 440 ali pa vsaj pod 500? ker mi smo našle samo za 550+

Xmas | Gost | odg. 08.01.2017 @00:21 Prijavi neprimeren komentar

Let je do Jakarte(ker je karta poceni lahko vzamete tudi kak notranji let ali pa z vlakom do Yogkarte in vulkanov ter na Bali).Vtipkaj na italijanski Skyscanner Vce-Indonesia in mesec Luglio.In dobiš od 440 naprej.

Xmas | Gost | odg. 08.01.2017 @00:24 Prijavi neprimeren komentar

Let je do Jakarte(ker je karta poceni lahko vzamete tudi kak notranji let ali pa z vlakom do Yogkarte in vulkanov ter na Bali).Vtipkaj na italijanski Skyscanner Vce-Indonesia in mesec Luglio.In dobiš od 440 naprej.

nastja89 | Gost | odg. 08.01.2017 @19:12 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

avgusta s fantom načrtujeva cca. 14 dnevno potovanje nekje po Aziji.

Iščeva destinacijo, kjer bi kombinirala oddih na plaži in oglede. V mislih sva imela Bali (in Gilije) ali Tajsko (Bangkok in nato otoki). Kaj svetujete? Se ti dve destinaciji dosti cenovno razlikujeta? V Azijo greva prvič. Hvala.

Xmas | Gost | odg. 09.01.2017 @15:32 Prijavi neprimeren komentar

Tajska je malo dražja.Svetujem pa Indonezijo,ker je na Tajskem lahko deževno.Jaz ne bi tvegal z vremenom.

nastja89 | Gost | odg. 15.01.2017 @14:19 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo, imela bi še eno vprašanje

Letalske karte so dosti cenejše do Jakarte (iz Zagreba povratna 399 eur). Kako je najbolj priporočljivo priti nato do Balija? Let iz Jakarte do Denpasarja je 130eur (povratna). Potujeva za 14 dni. Se v tem primeru splača kak dan ostati v Jakarti ali se v teh 14 dneh bolj splača iti do Lomboka ali Gilijev? Hvala za pomoč!

Xmas | Gost | odg. 15.01.2017 @16:35 Prijavi neprimeren komentar

Ne vem kje si gledala,ampak tam sredi julija se dobi karto  tudi za manj kot 100 evrov iz Jakarte do Denpasarja,kar je  kljub vsemu za Azijo še vedno drago.Poskusi z vsemi azijskimi nizkocenovci in Skyscannerjem.Najlažja pot je,da letiš na Bali,po vodi do enega Gilija in na Lombok ter z letalom do Jakarte.Računaj okoli 3-4 dni na vsaki lokaciji ali manj&več odvisno od tebe.drugače pa mesto nič posebnega.Seveda je dobra opcija tudi jug Jave in še en otok.Informacij na netu je polno...

Xmas | Gost | odg. 15.01.2017 @16:41 Prijavi neprimeren komentar

Šele zdaj vidim,da je termin avgusta.Težko bo grozno ceneje,avgust je le avgust.So pa vsaj letalske karte do tja poceni,par let nazaj so bile še astronomsko drage.

zasauka | Gost | odg. 15.01.2017 @19:58 Prijavi neprimeren komentar

ŽIvjo, maja se s fantom odpravljava v indonezijo. Planirala sva potovanje na Bali in Lombok. Zasledila sva, da je na Sumatri možno ''življenje'' s plemenom. Zanima naju če so takšna plemena na katerem delu Lomboka ali Balija. 

Mogoče še kakšna ideja kje spoznati pravo divjino (kjer je resnično malo tustov) na teh dveh otokih?

Hvala

Xmas | Gost | odg. 15.01.2017 @20:39 Prijavi neprimeren komentar

Glede divjine,mislim da je pravi kraj Lombok.Res je nor otok,plaže so tiste prave tropske,notranji del oz. ob obali pa poraščen s palmami in drugim rastjem.Na katerokoli stran otoka se obrneš,je zakon!Kot sem zgoraj napisal,Bali mene ni prepričal,sem pa prepričan,da se da najti nek lep in umirjen plac za raziskovanje.

Plemen nisem obiskal,ker imam rajši domačine  kot pa si ogledujem neke kvazi domorodce in njihov način življenja.Sem se pred leti tudi sam zanimal za to pa sem hitro spoznal,da gre le za turistično ponudbo in biznis.Siberut deluje dokaj pristno,kar bo pa vsaj kar se mene tiče na Baliju misija nemogoče.

nastja89 | Gost | odg. 15.01.2017 @21:48 Prijavi neprimeren komentar

Pregledala sem več forumov, trip advisor itd. in sem dobila vtis, da je na Baliju 'must see' Ubud, da plaže so pa dosti lepše na Gilijih in Lomboku. Koliko pa lahko računam potem za 14 dni - bo 1500eur dovolj za 2 (brez letalskih kart)? Kakšne so cene hrane itd.? Hvala za vse informacije.

zasauka | Gost | odg. 16.01.2017 @10:27 Prijavi neprimeren komentar

Na katerem delu Lomboka si bil, zanima me zaradi domacinov, gozdov ki si jih omenil in seveda tudi plaz?

Xmas | Gost | odg. 16.01.2017 @17:01 Prijavi neprimeren komentar

Nastja,točno tako kot si napisala.Ko vidiš plaže na Lomboku,se tiste balijske lahko skrijejo!To je definitivno dosti denarja,še preveč.Siguren sem,da lahko izpeljeta s tisočakom.Dokaj normalna prenočišča stanejo  10 evrov za dve osebi,za tak denar lahko dobiš  na bookingu tudi sobo v vili z bazenom!Za posamezen obrok ne bi smela zapraviti več kot pet evrov.Skratka te pride skoraj ceneje kot če bi ostala doma.

Zasauka,ne bi se mogel opredeliti,saj smo  lepe plaže,manjše vasi videli na vsakem koraku in prevozili praktično cel otok.Skuter je kar nuja,če hočeš izven šundra.Taksijev ne priporočam.

Na spodnjem linku imaš tudi nekaj plaž in podobnih stvari(ne vse),ki smo jih obiskali.Dejansko smo obiskali stvari,ki smo jih našli na različnih blogih in straneh.Ne bi bilo smisla,če bi šli vsi vedno po enaki poti.Na netu poiščita nekaj plaž,kakšen krajši treking,potem pa že sproti vidiš kaj je izvedljivo.Ponekod so ceste slabe.S skuterjem te hočejo okoli prinest kot na Tajskem-poslikaj vse,da ne boš na koncu kriva zaradi praskr! Domačinov je pa povsod dosti.Toliko od mene...

https://homeiswhereyourbagis.com/en/15-things-you-should-see-on-lombok/

summer | Gost | odg. 19.01.2017 @09:30 Prijavi neprimeren komentar

Jst sm bla v indoneziji 3 tedne (Java, Bali; Giliji) pa sem zapravila 900eur (vključno z letalsko karto in vsemi zavarovanji ) tako da za 1500eur je tam res luksuz

nastja89 | Gost | odg. 19.01.2017 @22:15 Prijavi neprimeren komentar

Hvala za vse informacije. Po Baliju je torej najbolje potovati s skuterjem? Do Lomboka pa potem s trajektom? Po Lomboku pa tudi s skuterjem? 

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.