Datum objave: 18.06.2026
V Nomagu smo dosegli pomemben mejnik na področju trajnosti. Uspešno smo obnovili certifikat Green Star in za leto 2025 napredovali za eno zvezdico. S štirimi zvezdicami smo se tako uvrstili med zelene voditelje – podjetja, ki trajnostne prakse sistematično vključujejo v svoje poslovanje.
Priznanje potrjuje, da trajnost v Nomagu ni le dolgoročna usmeritev, temveč pomemben del vsakodnevnega delovanja podjetja. V zadnjem letu smo še okrepili spremljanje in merjenje vplivov našega poslovanja na okolje, nadgradili spremljanje ogljičnega odtisa ter pripravili nove cilje in ukrepe za zmanjševanje vplivov na okolje.
Kot ponudnik mobilnosti se zavedamo svoje odgovornosti pri razvoju bolj dostopnih, povezanih in okolju prijaznejših oblik prevoza. Zato si prizadevamo, da trajnostne rešitve vključujemo tako v naše storitve kot tudi v vsakodnevne poslovne procese.
»Prejem certifikata Green Star s štirimi zvezdicami razumemo kot pomembno priznanje za dosedanje delo na področju trajnosti in potrditev, da smo na pravi poti. Hkrati nam predstavlja dodatno spodbudo, da trajnostne cilje še naprej pretvarjamo v konkretne ukrepe in izboljšave za uporabnike, zaposlene, partnerje in širše okolje,« je ob prejemu priznanja povedal Peter Žnidaršič, izvršni direktor za sinergije in multimodalnost.
Priznanje Green Star je za nas pomembna potrditev dosedanjega dela, hkrati pa motivacija za nadaljnji razvoj trajnostnih rešitev, ki prinašajo koristi uporabnikom, zaposlenim, lokalnim skupnostim in okolju.
Za dosežek se zahvaljujemo vsem zaposlenim, partnerjem in deležnikom, ki s svojim delom prispevajo k bolj trajnostni prihodnosti mobilnosti.